Skripta za auto instalaciju 50 programa u linuxu

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Bleeding Edge je kvalitetna Linux skripta preko koje mozete automatski downloadovati i instalirati oko 50 jako kvalitetna programa za vas linux.Potrebno je prvo downloadovati ovu skriptu u vas racunar a skriptu imate na adresi....

Bleeding Edge

Posto downloadovali ovu skriptu u vas racunar desni klik na nju te u padajucem meniju kliknite misem na Properties.....broj 1

Hl5LK.jpg


Zatim izaberite karticu Permissions....broj 2 ,te cekirajte opciju Allow executing file as program ......broj 3 i zatvorite ovaj prozor klikom na dugme Close.....broj 4

rESGs.jpg


Sada mozemo krenuti u instalaciju nase skripte.Dupli klik misem na downloadovanu skriptu.....broj 5 te u novom prozoru kliknite misem na dugme Run in Terminal.....broj 6

iwSiK.jpg


Zapocece instalacija ove skripte iz terminala i posto vam se pojavi prozor sa pitanjem dali zelite nastaviti proces kliknite misem na Yes.....broj 7

iHyBb.jpg


Pojavice se u toku instalacije par prozora sa raznim pitanjima ,te kliknite uvek misem na Yes.....

BqsKL.jpg


Po zavrsetku instalacije skripte kliknite misem na tugme OK.......

1CGZv.jpg


Otvorice vam se novi prozor sa pedesetak programa .....

lPCWQ.jpg


Vi cete cekirati one koje zelite da se automatski instaliraju......broj 8 a zatim kliknuti misem na dugme OK....broj 9

yLaCC.jpg


Krenuce instalacija zeljenih programa iz terminala te po zavrsetku instalacije poslednjeg programa zatvorite terminal.....Resetujte racunar i vase programe mozete startovati iz Dash Home......

1Cja3.jpg


Naprimer recimo Google Earth.....

RkeGy.jpg


Inace skripta sadrzi dosta kvalitetnih programa i alata a ja bi izdvojio recimo Google Earth,KBC,Java,Picasa,Google Chrome,Gimp,Dropbox,Acrobat Reader,Wine,Virtualbox,Skype,Ubunitu Tweak,.......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.....


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%21483&authkey=AGrgIvK8_MnNfUY" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2013
Poruka
14
Ja bas nemam srece sa Linuxom, nisam ni ovo uspeo da instaliram. Imam instaliran Ubuntu 12.10, a kada pokusam da instaliram Bleeding dobijam poruku da je samo za Mint. Probao sam da instaliram i Win2-7 i nisam uspeo. Novi sam korisnik Linux-a i zanima me gde gresim?

 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ja bas nemam srece sa Linuxom, nisam ni ovo uspeo da instaliram. Imam instaliran Ubuntu 12.10, a kada pokusam da instaliram Bleeding dobijam poruku da je samo za Mint. Probao sam da instaliram i Win2-7 i nisam uspeo. Novi sam korisnik Linux-a i zanima me gde gresim?


Davno sam se sa tim zanimao pa se vise i nesecam,medjutim secam se da treba se otvoriti -editovati skriptu i promeniti u tekstu umesto Mint staviti samo Ubuntu i onda funkcionise....i to je 100 posto..

Medjutim probaj ovo.......

Downloaduj skriptu ....

Skripta


zhttp://sourceforge.net/projects/bleedingedge/atim otvori terminal i ukucaj komande....


Kod:
[B]sudo chmod +x BleedingEdge12_4_8.sh[/B]


a zatim i....

Kod:
[B]sudo ./BleedingEdge12_4_8.sh[/B]

trebalo bi se skripta pokrenuti....i
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2013
Poruka
14
Nisam uspeo, jednostavno se nista ne desava. Takodje sam skinuo i skriptu za Ubuntu sa sajta, ali se opet nista ne desava. Posto nisam uspeo da odradim ni transformaciju u Win 7, pokusacu da ponovo instaliram Linux. U svakom slucaju hvala na instrukcijama.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Radi i bez editovanja stim sto moras odabrati i downloadovati verziju za tvoj Ubuntu........sa ovog linka izaberi verziju...

Kod:
http://sourceforge.net/projects/bleedingedge/files/



K1M9D.png


ZjTXubDa.png
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2013
Poruka
14
Opet nije radilo pa sam instalirao Mint, u njemu sve radi i prezadovoljan sam, vise mi se svidja od Ubuntu. Nadam se da vise necu imati problema. Hvala na uputstvima Boki.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Opet nije radilo pa sam instalirao Mint, u njemu sve radi i prezadovoljan sam, vise mi se svidja od Ubuntu. Nadam se da vise necu imati problema. Hvala na uputstvima Boki.

u principu mint se bolje kotira kod korisnika od ubuntu.....

Kod:
http://distrowatch.com/

medjutim zavoleo sam jos davno ubuntu i ne menjam ga.....
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
шта знам, некако ми је занимљивије да сам претражим Ubuntu updates ppa евентуално ppa на Ланчпеду и на тај начин одаберем и у свој списак складишта унесем нова и те лично одаберем и све додатне пакете који ме интересују... Наравно све је то лакше уз Синаптик или Муон пакет менаџер (у зависности од радног окружења које користим)...
 
Natrag
Top