Skidanje Sadrzaja CD-DVD Diska-Where Is It

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
001.jpg


Where Is It je program za skidanje sadrzaja CD diskova I kreiranje kataloga,kao I pretragu zeljenog materijala sa narezanih diskova.Otvaranje,prikaz I pregled gotovo svih tipova datoteka,slicno pregledu u explorer-u, pa I vise od toga.Prilikom kreiranja kataloga,imate mogucnost izbora prikaza do najsitnijih detalja,prikaz ikone svakog fajla,slike ili text informacija o zeljenom fajlu.Takodje,kao I u exploreru,postoji osnovni: “view” prikaz prilikom pokretanja programa.Naravno,I sama pretraga nekog fajla,programa,filma itd,sa CD diska, koja je ustvari osnovna funkcija ovog programa,nudi veliki izbor:eek:snovna pretraga,po tipu,imenu,lociranje diska,ili odmah pronalazenje I otvaranje zeljenog fajla,ili napredna pretraga-ukljucujuci trazenje po ikoni,slici itd…
Program je portable,ne instalira se.Raspakujte RAR I otvorite folder-(nemojte jos pokretati program).Kopirajte I negde sacuvajte LICENSE file,koji je prikazan na slici:

002.jpg


Po defaultu,program kreira CTF katalog fajlove u folderu-Catalogs-koji je obelezen na slici:

003.jpg


Prilikom pokretanja,Where Is It ocitava I prikazuje sve CTF kreirane kataloge-(diskove)-koji se nalaze u ovom folderu.Ove CTF fajlove mozete premestiti u neki drugi folder,I po zelji uvlaciti samo one koje zelite da pogledate,pretrazite ili modifikujete.Takodje,prilikom samog kreiranja kataloga,mozete po zelji odrediti putanju-folder gde da ih program pakuje.Vec kreirane CTF fajlove-(kataloge)-vidite na sledecoj slici:

004.jpg


Imajte na umu da sto upotrebite vise plugina,slika,ikona,IMDB ili slicnih informacija prilikom kreiranja,povecava se I sam CTF fajl tog kataloga.Nemojte bespotrebno ubacivati ikone,slike, ili komentare I linkove za-(primera radi)-neki film,koji ste Vi,najverovatnije preuzeli,vec odgledali I licno narezali,I cije sve generalije o filmu vec znate.Osnovna svrha ovog programa je da Vam pronadje I prikaze na kom CD disku I u kom folderu Vam se nalazi zeljeni film,program,pesma itd.Sve ove funkcije I plugini se koriste kada katalog ide kao reklamni materijal.Naravno,ako Vam nije bitna velicina CTF kreiranog fajla,I zelite da katalog bude max.estetski-(vizuelno)- lep,mozete bukvalno(pustiti masti na volju)I koristiti sve funkcije I plugine prilikom kreiranja. Napravite precicu na dektop I pokrenite program.Dobijate izgled sa slike:

005.jpg


Ukoliko vec nemate kreiranih CTF katalog fajlova ili se oni ne nalaze u folderu Catalogs,dobijate ovakav izgled.Kod kreiranja prvog kataloga obratite paznju.Nije neko pravilo ali gledajte da on bude sa filmovima ili muzikom,eventualno programima, gde nema puno otvorenih ISO, crackova,aktivatora seriala ili gde su oni dobro zapakovani.Taj prvi kreirani CTF fajl neka uvek,po defaultu bude u folderu Catalogs.Ostale pravite I smestajte po zelji.O cemu se radi?
Ja sam prvi katalog kreirao sa Office + Adobe programi + ISO + aktivatori,crackovi itd.Posle ponovog pokretanja,program mi je trazio sifru za kreirani CTF fajl?Slicna funkcija postoji prilikom kreiranja,ali ja je nisam koristio.Posle ovoga Where Is It prikazuje da program nije registrovan.Posle ovoga,u folderu programa,LICENSE file se prikazuje kao FAKE,kao na slici:

006.jpg


Potrebno je obrisati ovaj FAKE fajl kao I kreirani CTF,I kopirati LiCENSE file,koji ste sacuvali sa prve slike.Kada vec postoji neki kreirani CTF u folderu,isti ovaj disk sa Office sam kreirao I posle otvarao bez problema.Mozda se Vama nece nesto slicno desiti,ali eto da znate zasto ste kopirali I sacuvali onaj LICENSE file.
Pritsnite-New Catalog-(1)-posle toga-OK-(2)-kao na slici:

007.jpg


Otvorite-Add/Update Disk Image-pa u padajuci meni aktivirajte opciju-Add New Disk Image-(3)

008.jpg


Otvara Vam se prozor kao na sledecoj slici:

009.jpg


Ovde imate mogucnost koje plugine program da koristi,tip datoteka,kodeke,vec neke dodatne funkcije I informacije da ukljuci prilikom skeniranja diska.Ja ostavljam skeniranje po defaultu,kao sto vidite u padajuci meni-Active Plugins-na slici:

010.jpg


Sada ubacite CD-DVD disk I sacekajte da ga program ocita.Posle toga dobijate izgled slican kao na sledecoj slici:

011.jpg


“Where Is It” prikazuje na koji drive je ocitao disk-u mom slucaju-E-(4)-prikazuje original Disk name-u mom slucaju-Win Programi NEW-(5)-koji je stavljen kada je disk rezan.Ove nazive mozete da promenite-po meni je bolje da oni nose isti naziv kao sto je to na CD-DVD disku. Pritisnite-OK-(6)-program ce da “zavrti” disk,I pocinje skidanje sadrzaja I kreiranje kataloga,kao na donjoj slici:

012.jpg


U zavisnosnosti kakav materjal se nalazi na disku,dobicete gotov kreiran katalog,za programe, izgled slican kao na slici:

013.jpg


Vidite da “Where Is It” prikazuje gotovo sve vrste fajlova: RAR,Word,txt,ima tu u folderima I slike,ISO,PDF koji se isto prikazuju.Meni je ovo potrebno da znam u kom su formatu fajlovi. Vi mozete da kreirate drugaciji prikaz.Po ovakvom podesavanju mozete odmah u programu da otvorite,recimo txt fajl:

014.jpg


Ili,primera radi,neku sliku:

015.jpg


Recimo,za ovaj Office katalog,ja cu sada za demonstraciju da ubacim neku pocetnu sliku: Aktivirajte karticu-Disk Image-Assign Disk Picture:

016.jpg


Pronadjite na kompu sliku koju zelite da postavite-Open-za moj Office katalog to bi izgledalo kao na slici:

017.jpg


Pored slike,mozete da ubacite I neki komentar,opis,detalje,link o katalogu ili programu.Znaci bukvalno za svaki fajl u katalogu mozete ovako da ubacujete slike,komentare,menjate ikonu itd-naravno, nemojte preterivati.
Po defaultu,filmovi u kreiranom katalogu vec treba da prikazuju ikonu filma,kao I sliku I osnovne podatke o filmu.Neki filmovi se nece tako prikazivati,vec samo osnovni prikaz I podaci kao sto vidite na sledecoj slici:

018.jpg


Nekada ovo zavisi kako je narezan film,koji je format pa I od samog naziva filma I dodane extenzije.U ovu verziju “Where Is It” programa je ubacen novi-2012-IMDB-(Internet Movie Database)-plugin,koji za sada radi odlicno.Ako zelite da na film stavite ikonu, sliku I podatke o filmu sa IMDB sajta,evo kako da to uradite.Aktivirajte opciju-Disk Image-Plugins-I u padajuci meni pritisnite-Import movie details from IMDB-(7)-kao na slici:

019.jpg


Otvara se prozor Internet Movie Database Plugin kao na slici:

020.jpg


U –Movie Title-upisite tacan naziv filma.Mozete I zeljeni film,prvo da pronadjete na IMDB sajtu I onda kopirate link u-Movie URL.Posle toga pritisnite-Search-otvara se prozor sa donje slike:

021.jpg


IMDB ce da Vam ponudi vise verzija na osnovu naziva filma.Oznacite verziju za Vas film.Ispod odmah imate I URL da proverite sta ste oznacili.Posle toga pritisnite-Select-Slika + opis filma bice preuzeti I postavljeni u katalog.To otprilike izgleda kao na slici:

022.jpg


U programu bi trebalo da postoji neki slican plugin i za kreiranje audio liste,nesto kao Sync-Liibrary-Music za WMP 12 kao sto je na slici:

023.jpg


Ili mozda postoji neka mogucnost da se ovakva play-lista uveze iz nekog programa.Ja ovu mogucnost nisam uspeo da pronadjem.Pretraga nekog materijala je slicna kao na Web-u.Znaci sto tacnije upisati original naziv-kao sto je na disku.Naravno ko da se seti I pamti svaki naziv- krenete sa osnovnim nazivom-jedna,dve reci,pa onda suzavate pretragu dodavanjem pojmova, isto,kao recimo pretraga na Google.Sada cu za demonstraciju da trazim neki film.Aktivirajte karticu-Home-Search for Item-otvara se prozor kao na slici:

024.jpg


U polju-Search for: upisite naziv filma-u mom primeru-Harry Potter-(8)-I pritisnite-Find-(9)- otvara se prozor slican kao na sledecoj slici:

025.jpg


Na osnovu pojma koji je upisan,ovde je program vec suzio pretragu.Ako je ova ponuda dugacka,mozete dodavanjem jos reci da je suzite.Posle toga obelezite zeljenu temu I pritisniti oznacenu ikonu-(10)-otvara se prikaz kao na sledecoj slici:

026.jpg


Program je pronasao-u mom slucaju film,I tacno prikazuje nakom je disku,u kom folderu,podfolderu itd.Program ima mogucnost da kreirane CTF kataloge konvertuje- exportuje u neki drugi format-PDF,Word,Excel,HTML koristeci opciju-Report Generator. Medjutim,to vise nije taj pravi CTF format,I katalog mozete samo da pregledate bez funkcija pretrage itd.Ja sam ovo isprobao I ova funkcija nije za preporuku.Dosta funkcija koje sam pomenuo,imate u desnom kliku misa.Ja sam Vam ovako objasnjavao smatrajuci da je pristupacnije-(razumljivije).Program ima jos jako puno funkcija I mogucnosti,kao osnovnih,tako I naprednih.Sve sto I sam uglavnom koristim,objasnjeno je u ovom tutorijalu.

Ovo je verzija 2010.Ja sam ubacio IMDB plugin od nove 2012 verzije,koji se odlicno integrisao. U posebnom RAR fajlu imate sve plugine iz 2012 verzije.Kako je program portable,mozete kombinovati-stvarno ne znam da li ima jos neki zanimljiv nov plugin.Uz sve ovo,imate I video uputstvo za sve funkcije koje sam objasnio,snimljene u realnom vremenu.
Kompletan program Where Is It 2010 + video + text + PDF uputstvo sa slikama + komplet 2012 Plugins Pack-(14MB)-preuzmite sa depositfile linka:

Kod:
http://depositfiles.com/files/9javtspvf

ili sa ifile.it linka:

Kod:
http://ifile.it/u2joz83/prijatelj.v Where Is 2010.rar

Rapid Share link za preuzimanje:

Kod:
https://rapidshare.com/files/2203645490/prijatelj.v_Where_Is_2010.rar
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.02.2010
Poruka
4
Program je super ali zasto meni kad hocu da otvorim katalog trazi:
Please enter the READ-ONLY or FULL ACCESS password, a sam kreira Catalog owner:Warez User bez obzira sto ja kreiram drugog User-a i druge passworde
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2010
Poruka
1
A što ne probate Gentibus CD ? Mislim da je mnogo jednostavniji za upotrebu a radi vro korektno. Besplatan je i nema nikakvih začkoljica.
 
Natrag
Top