skart RAM ili ???

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav drugovi.
kupio sam nedavno 2 modula ram memorije ddr2 po 2gb.polovna.
radi se o 2 ista modula KVR800D2N6/2G.
Kda ih ubacim u racunar rade,ali slucajno primetih da je pin na poziciji 5 samo na jednoj plocici,zamrljan ili cak nedostaje,tj nema uopste kontaktne povrsine za pin broj 5 na jednoj plocici.druga je ok. i obe rade kad ih ustekam u racunar.
evo slike mozda ce biti jasnije
treba mi pomoc strucnih ljudi, da li je to normalno ili pak ovaj modul nebih trebao koristiti?DSCF6322.JPG
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pise da su obe proizvedene u 33.sedmica 2012, sto znaci da nisu mnogo stare.
mislim da ispod tog crnog nema uopste ovaj bakreni sloj kao na ostalima.jako je sitno,tesko sam slikao,ali pogledacu sutra lupom da vidim.
neznam da li se iko susretao s ovako necim?
imam hiren's botcd v15 i tamo sam testirao memoriju skoro pa 4 sata i pise da je ok .
da li mi moze neko pomoci?
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
69
Ako ti memorije rade i ne prave ti nikakav problem,zasto cackas i "prizivas djavola"?Ako tes kaze da je OK,onda mu veruj i uzivaj!!!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Izgledakao da fali taj limcic,ali su lemovi podebljani.Ako ti ne pravi nikakav problem,stavi to ineka radi.
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
To je spaljen pin, neko je naopačke i na silu gurnuo taj ram u slot ( znam iz primera ), za neko divno čudo kod tebe radi...
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
nezna niko gde vodi ova pozicija?radi se o pinu br.5. kontam da mozda vodi na isto mesto zajedno sa jos nekim drugim pinom,pa opterecenje ide preko nekog drugog pina*
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ako radi i ako nemas problema sa njom,samo teraj.pvremeno ispcetka proveri da li se greje,ako ne neka je neka radi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
kako da znam da li se greje, stavim 2 iste i nakon nekog duzeg rada izvadim ih i obe mi se cine jednako zagrejane
 
Natrag
Top