Širer želi da se vrati u Njukasl

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Širer želi da se vrati u Njukasl
8. avgust 2009.


11529391384a7d9c587aaba529037820_big.jpg


Bivši reprezentativac Engleske Alan Širer izjavio je da bi voleo da se vrati na mesto menadžera Njukasl junajteda.


Vlasnik Njukasla Majk Ešli je pre nekoliko meseci objavio da planira da proda klub, koji je prošle sezone ispao iz Premijer lige. Širerje priznao da nema nikakve informacije o budućnosti kluba u kome je proveo najveći deo karijere, dok posao menadžera Njukastla sada obavlja Kris Hjuton.


„Još uvek ništa ne znam. Želeo sam da se situacija razreši jer mnogo volim taj klub. Veoma bih voleo da dobijem šansu da završim ono što sam započeo prošle sezone“, rekao je Širer.

Ranije ove nedelje bivši menadžer Njukasla Džo Kinir je objavio da je mu je ponuđen dvogodišnji ugovor, ali da ga je odbio. S druge strane Širer je priznao da njegovi pregovori sa Ešlijem nisu nimalo napredovali od kraja prošle sezone, kada je Njukasl ispao u Premijeršip.

„Koliko ja znam klub je na prodaju, ali još uvek se nije pojavio kupac. Poslednji put sam sa Ešlijem razgovarao nekoliko dana pošto smo ispali iz Lige. Rekao sam mu koje igrače želim da zadržim, kojima bi se trebalo zahvaliti na saradnji, ali i koji bi mogli da nas pojačaju. On je tada rekao da više ne želi da ulaže novac u klub, i to je sve što ja znam“, dodao je Širer.

Engleski biznismen Beri Mout je jedan od kandidata za preuzimanja kluba, a Širer je priznao da mu je on dobar prijatelj.

„Dobri smo prijatelji, ali sam se tek sinoć vratio sa odmora i ne znam kakvi su njegovi planovi. Mogao bih da budem na mestu menadžera i da klub dobije nove vlasnike, ali samo ako me oni žele. Ako žele da vrate klub u Premijer ligu ništa ne bih više želeo od toga da pomognem“, rekao je Širer.
 
Natrag
Top