sigurnost skidanja sa neta

Član
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
43
Pozdrav!!
Molim znalce da mi nešto objasne.Danas je ovdje u Hrvatskoj novine i portale preplavila vijest da su kazneno prijavljena dvojica koji su skinuli par programa,filmova i igara s neta(proradila ACTA ili kak se to zove)Zanima me da li se od toga može nekako zaštititi(onaj odgovor"nomoj skidati"znam i sam)s obzirom da to nije nigdje kod nas službeno izglasano niti je u zakonu.Jedino se naš dragi predsjednik svojski trudi da to zaživi.Tks:???:
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Pozdrav!!
Molim znalce da mi nešto objasne.Danas je ovdje u Hrvatskoj novine i portale preplavila vijest da su kazneno prijavljena dvojica koji su skinuli par programa,filmova i igara s neta(proradila ACTA ili kak se to zove)Zanima me da li se od toga može nekako zaštititi(onaj odgovor"nomoj skidati"znam i sam)s obzirom da to nije nigdje kod nas službeno izglasano niti je u zakonu.Jedino se naš dragi predsjednik svojski trudi da to zaživi.Tks:???:

1. Nisu samo skidali filmove i programe...

2. Dovoljan ti je ovaj forum.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Neovlašteno skidanje (download) i uporaba softvera,mozičkih i video zapisa je odavno kazneno djelo,kako u Hrvatskoj tako i u Srbiji i ostalim dijelovima ex Jugoslavije pa tako i Europe i svijeta i nema nikakve veze sa ACTA-om.Ovo dvoje iz Kaštela su slučajno "pali" u akciji koja
je bila usmjerena prema nečem drugom.
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2009
Poruka
289
a nema ti to veze sa actom ili kako se već zove i po sadašnjim zakonima ništa ne smijemo postavljati za download i ništa ne smijemo skidati,jer je jedno i drugo nelegalno,naravno osim free programa,sada zašto su baš ove priveli ko će ga znati al je činjenica da svako malo neko nadrlja i da me to brine
 
Natrag
Top