Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

SerbianForum tema za Firefox

Diskusija u 'Pravila i Tutorijali Foruma' započeta od boki71, 10.02.2011.

1. boki71

boki71 Uz duplu Anu... Administrator

Zahvala:
    22.369
    Pol:
    Muški
    Ako zelite malo da osvezite vas Firefox sa nekom od tema mozete to jednostavno i uraditi...Ja sam se potrudio da napravim teme u stilu Serbianforuma.....

Naprimer......

idemo redom........

2. boki71

Zahvala:
    22.369
    Pol:
    Muški
    Prvo je potrebno instalirati u vasu Mozillu jedan addon....Odite na adresu.....

Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!
    Zatim u novom prozoru kliknite misem na Add to Firefox.....broj 1,te u novom prozoru kliknite misem na dugme Install Now....broj 2

Posto ste instalirali ovaj Addon u novom prozoru kliknite misem na Restart Firefox....broj 3

Sacekajte par trenutaka da vam se ponovo sam startuje Firefox ,a zatim ugledacete ikonu lisice u samom levom donjem uglu vase Mozille ...broj 4.To je siguran znak da ste uspesno instalirali ovaj addon.U gornjem meniju vase mozille kliknite misem na Tools a zatim sidjite na Personas,zatim desno sidjite skroz dole i kliknite misem na Preferences.....broj 5

Zatim u novom prozoru cekirajte misem opciju Show Custom Persona in menu.....broj 6 a zatim kliknite misem na dugme OK....broj 7

Sada je potrebno pripremiti slike koje zelimo da nam budu Tema za Firefox....Potrebna nam je slika za Heder sa rezolucijom minimum 1000 pa navise X 120..... (zavisi od velicine monitora i tome cete prilagodjavati rezoluciju)

Takodje nam je potrebna slika za Futer sa rezolucijom minimum 1000 pa navise X 20..... (zavisi od velicine monitora i tome cete prilagodjavati rezoluciju)

Sada mozemo kreci na ubacivanje napravljenih slika Hedera i Futera.U gornjem meniju vase mozille kliknite misem na Tools te sidjite na Personas,zatim desno sidjite skroz na Custom te desno kliknite misem na Edit.....broj 8

U novom prozoru u delu Name.....broj 9 dajte ime vasoj temi(SerbianForum),zatim kliknite Browse.....broj 10 te u novom prozoru pronadjite pripremljenu sliku Heder (rezolucije preko 1000) obelezite je misem i kliknite na dugme Open.....broj 11

Isti postupak cete uraditi i sa slikom manje rezolucije....kliknite na Browse ,u novom prozoru pronadjite je u racunaru ,obelezite misem i kliknite na Open.....broj 12.Posto ubacili obe slike,mozete i namestiti boju vaseg menija u mozilli.Kliknite misem u delu Text Color na boju te posto vak se pojavi spektar boja klikom misa odabirate zeljenu.....broj 13.Kada sva podesavanja obavite kliknite na dugme OK....broj 14.Inace temu mozete uvek ispraviti i u toku postavljanja,smanjivati rezoluciju slike,povecavati ......prilagoditi se naravno velicini monitora......i na kraju sve upamtiti na OK....

U Meniju personas videcete u novom redu upamcenu vasu temu koju uspesno postavili.......broj 15

Takodje levim klikom misa u donjem levom uglu firefoxa na lisicu otvorice vam se meni gde mozete izabrati neku od hiljade tema po vasem ukusu ,ako nemate volje sami da pravite.....Dovoljno je samo stati misem i kliknuti na zeljenu temu i ona ce se za par trenutaka sama postaviti.....broj 16

Poslednja izmena: 10.02.2011
    Ziga235 se ovo sviđa.
  3. boki71

Zahvala:
    22.369
    Pol:
    Muški
    U Pdf.......Tutorijal....

:download:

Poslednja izmena od urednika: 23.12.2011
  4. AleksaVP

AleksaVP

Zahvala:
    188
    Pol:
    Muški
    Ima li ovako nešto za Operu ;)

5. Vasili Zaitsev

Vasili Zaitsev VIP

Zahvala:
    2.104
    Pol:
    Muški
    ovo je licno bokijev rad koliko ja znam i napravio je samo za mozzilu posto je on koristi

scarlet se ovo sviđa.

Preporučite stranicu