Seks u braku: koliko često ili koliko retko?

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Seks u braku: koliko često ili koliko retko?

B92

Brak već decenijama sedi na optuženičkoj klupi. Sudi mu se da, između ostalog, stoji iza najvećeg broja “ubistava” seksualnih odnosa među parovima? Šta tim povodom imaju da kažu svedoci?


168968977053ca9baf030dc618489681_orig.jpg

Sajt Reddit organizovao je ove sedmice anketu za svoje venčane posetioce a pitanje je bilo veoma jednostavna - koliko često imate seks u braku? (Pitanje se odnosilo na odnose sa bračnim partnerom/kom!)

Odgovori su više nego zanimljivi, a portal “Huffington Post” razvrstao ih je u tri kategorije vezane za dužinu “bračnog staža”, kako bismo dobili sliku o tome da li je učestalost seksa zaista obrnuto srazmerna broju godina provedenih u bračnoj zajednici. Evo nekih odgovora, pa procenite sami:

U braku manje od 7 godina

“Ja imam 33, on ima 29. U braku smo godinu dana, a zajedno smo tri godine, imamo jedno dete. Seks se u proseku desi jednom nedeljno.”

“Moj suprug i ja smo venčani skoro tri godine i imamo bebu. U proseku imamo seks dva puta sedmično, nekad češće. Ali nama seks nije toliko važan. Seks nam je odličan i sve je bolji, ali mi smo jednostavno toliko srećni zajedno da seks predstavlja samo mali deo naše veze.”

“Venčani smo godinu i po dana, zajedno smo pet godina. Imamo seks nekada svakodnevno, nekada tri puta nedeljno. Pomislili biste da posle pet godina seks može da dosadi, ali mi razgovaramo o našim željama i potrebama i to nas nije dovelo samo do izvanrednog seksa već je i ojačalo naš brak.”

“Ja imam 29, on ima 26. Venčani smo nešto više od godinu dana, a imamo dvogodišnje dete. Rekla bih da imamo seks dva do tri pute nedeljno. Za mene bi bilo u redu i da imamo odnose jednom ili dva puta u nedelju dana, dok bi on želeo i po pet, šest puta nedeljno.”

“U braku smo godinu i po dana i imamo seks jednom do dva puta svake nedelje. Radimo u sasvim različitim smenama i imamo veoma zatrpane rasporede vikendom. Oboje smo tužni zbog toga, ali smo zaista zaljubljeni jedno u drugo. Nemamo dece.”

U braku od 7 do 15 godina

“Venčani smo 7 godina i imamo jedno dete. Nekada smo seks imali i do tri puta dnevno, a sada do tri puta nedeljno. Ali ne smeta nam to, jer ako na nečemu štedite, kada se desi onda je još bolje.”

“Mi smo malo stariji. U braku smo već 15 godina. U proseku imamo seks tri puta nedeljno, ali ponekad i svakog dana. Ono što je još važnije, razgovaramo i mazimo se svakog dana.”

“Imamo 37 odnosno 35 godina. Venčani smo 15 godina. Život je prilično lud ovih dana. Oboje imamo posao, i to u školi, a imamo i petogodišnjeg sina. Nekada vodimo ljubav i tri puta nedeljno, a nekada - ništa.”

“U kasnim smo tridesetima. Venčani smo već 15 godina, imamo petoro dece. Naš prosek je četiri puta nedeljno. Iako ‘prosek’ zvuči čudno, šalimo se na račun toga često i koristimo tu reč kako bismo se podsetili da, bez obzira na to što smo zauzeti, još uvek treba da imamo romantično, zajedničko vreme, kako ne bismo poludeli.”

U braku duže od 15 godina

“U braku 17 godina: dva do tri puta godišnje.”

“Zajedno smo 30 godina, venčani 25, imamo dvoje dece i u pedesetim smo godinama. Seks imamo tri do pet puta nedeljno. Kada nemamo vremena, razmenjujemo nežnosti, ljubimo se… Bolje je nego što sam mislio da će biti u ovim godinama.”

“Imam 55, od toga u braku 32 godine. Dva puta nedeljno, manje-više.”

“Ja imam 45, ona ima 46. Venčani smo 21 godinu. Nedavno smo počeli da živimo razdvojeno. Nismo imali seks već 5 godina.”

“U braku smo 20 godina, zajedno smo 22. Ponekad imamo seks tri puta dnevno, nekad jednom u dve nedelje. To zavisi od toga šta nam život donosi svakog dana. Nekada je u pitanju onaj jutarnji, lenji seks, a nekad je u pitanju ceo sat žestokog odnosa.”

Da li ste vi u braku? Ako jeste (verovaćemo vam na reč), kakvo je stanje kod vas? Koliko često je seks deo vašeg bračnog života?
 
Učlanjen(a)
28.08.2014
Poruka
13
Nisam u braku, ali ne verujem da bih pristala na brak bez seksa 1x dnevno
 
Natrag
Top