LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Sedum cyaneum (1) [Hylotelephium cyaneum]

Ova fotografija je možda i je misnamed. Svaki ulaz se odnose na njegove identifikacije u Wayne bi bilo poštovati.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Sedum cyaneum (2) [Hylotelephium cyaneum]

Ova slika je poslao k meni Carle Lankow koji je vidio svoju molbu za pomoć u identificiranju moja slika s oznakom 'Sedum cyaneum (1)'. Ovdje je izvadak iz njezine e-mail: Primio sam S. cyaneum od Bob Putnam Kirkland WA prije najmanje 30 godina. U to vrijeme mi je Bob rekao da je start iz Engleske te je istina S. cyaneum. Znam da on dopisivao s Ronom izjednačava pa pretpostavljam da je došao od njega. Bob je također rekao da je Sedum ewersii var. homophyllum često prodaju kao S. cyaneum. Mislim da ono što ste je S. ewersii var. homophyllum. Dobio sam da je biljka mnogo puta kao cyaneum, to podići od sjemena naveden kao cyaneum i sl. Još uvijek imam jedan mali rozeta od moje izvorne cyaneum od Boba Putnama. Ubacio sam prilično lošu sliku moje biljke, uzetih prije nekoliko godina kada je bio u boljoj formi. I sada samo jedan maleni rozetu lijevo. Lišće pravom S.cyaneum su uži od S. ewersii homophyllum, što ja mogu dodati izgleda vrlo malo poput vrsti S. ewersii. S. ewersii var. homophyllum više nalikuje tankom poljskog avionskoj plavo zelene (ne ružičasta) verzija jednog S. pluricaule. Provjerite ploče 100 101 u Ray Stephenson knjizi i fotografiju na stranici 284.. Ono što me zbunjuje je da je vaša fotografija pokazuje biljka u punom cvatu i svih godina sam imala S. ewersii homophyllum Nikada nisam imala cvijet. (Zahvaljujući Carla!)


 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Sedum dasyphyllum (2)

Gusto glaucus sive lišća tvore vrlo gustu nisku mat. Pink pupoljci otvoriti bijelog cvijeća. Lišće pada kada je dotaknuo i početak nove biljke na tlo, gdje su došli. Treba dobru drenažu. Evergreen.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Sedum dasyphyllum (1)

Sivo-zeleno lišće na niskom mat-formiranje biljke. Bijelim cvjetovima u ljetnim mjesecima. Hardy evergreen.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Sedum dasyphyllum burnatii (1)

Lavanda pupoljci i carpels i bijelim cvjetovima daju ukupnu apearance od blijede lavande. Preklapanje sivo-zeleno lišće lavande u suncu. Dobro groundcover za sunčanom mjestu. Evropa


 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Jovibarba allionii

Bebe na ovoj biljci se čini da 'sjesti' na vrhu dok ne odvaliti. 'Rollers'. Obrasci guste mat. Svjetlo žutim cvjetovima u ljetnim mjesecima. Evergreen.

 
Natrag
Top