SEĆATE SE OVE FOTOGRAFIJE?

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
01/06/2014 - 19:47
SEĆATE SE OVE FOTOGRAFIJE? Priča o njoj će vas potpuno raznežiti (FOTO) (VIDEO)
- Video sam je u Beloj kući, kao i u Kremlju, ne sećam se tačno sa kim je bio intervju, možda sa Putinom, a u pozadini se videla slika Windows XP. Ona je svuda oko nas - priča fotograf koji je uslikao "Blaženstvo" Charles O'Rear

windows-xp-pozadina.jpg



Ovo je verovatno najviđenija fotografija na svetu, koju je svakodnevno posmatralo vilše od milijardu ljudi nakon što je postala desktop pozadina za Windows XP 2001. godine.



Fotografiju nazvanu “Blaženstvo” (Bliss) je uslikao Charles O’Rear koji živi u istočnom delu San Franciska i ona za njega ima sentimentalnu važnost.

- Video sam je na puno različitih mesta.Video sam je u Beloj kući, u Kremlju, ne sećam se tačno sa kim je bio intervju, moža Putinom, a u pozadini se videla slika Windows XP. Svuda oko nas je – konstatuje Chuck.

Charles-ORear-Windows-XP.jpg

Printskrin: Youtube/MicrosoftNL

Charls je fotografiju uslikao u blizini svoje kuće u Nappa dolini, u blizini San Franciska.

- Nekoliko godina posle izlaska XP-a, dobio sam mejl, mislim od inženjera koji su radili tamo, u kom su mi rekli da imaju takmičenje u vezi fotografije. Pitanje je bilo gde je fotografija nastala. Većina njih je mislila da je fotografija fotošopirana, ali deo nas misli da je uzeta nege u blizini sedišta Microsofta u Sijetlu. Odogovrio sam im da su svi pogrešili – priseća se Chuck i dodaje da mu je drago što zna da su ljudi uživali posmatrajući je.

Nedavno je Istok Pavlović, naš poznati bloger, posetio Kalifornjiu i fotografisao se na mestu na kom je fotografija “Blaženstvo” nastala.
windows-XP-pozadina-Istok-Pavlovic.png


Pogledajte kako izgleda prizor danas i saznajte kako je nastala.




(Telegraf.rs)
 
Natrag
Top