Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

savetujte se sa profesionalcem ,rigips monterom i dekoraterom

Diskusija u 'Građevinarstvo' započeta od cearnaut, 14.11.2010.

1. neda ukraden

neda ukraden Član

Zahvala:
    3
    Ako nije bitno kako ce izgledati mozda da to deca odrade; grafiti i sl. :)
    Okupi par prijatelja,uz hladno pivo i rostilj i malo peska,kreca i cementa izgledatce odlicno! :)

2. doksa2

doksa2 Član

Zahvala:
    0
    postovanje,treba mi savet u vezi sa potkrovljem kuce.Treba da uradim plafone i kosine pa me interesuje sa kojim materijalom je bolje.Mislio sam izolaciju stiroporom od 10cm i posle rigips ali se dvoumim jer jedan moj prijatelj je radio isto kao ja samo mesto rigipsa za finis stavljao stirodul

3. Mr.Daky

Mr.Daky Cupidon VIP

Zahvala:
    1.038
    Po meni, tvoja zamisao uopšte nije loša. Stiropor je dovoljno debeo, dobar je izolator, a regisp će sve to fino da prekrije.

4. mick123

mick123 Član

Zahvala:
    0
    ZA UBUDUCE ... OVO JE POGRESNO POSTAVLJANJE GIPS KARTON PLOCA

razmak izmedju metala na plafonu mora biti 50 cm tako da jednu plocu zahvata 5 metala..duzina ploce je 2 m
    u tvom primjeru ploca je naopako okrenuta i posle dolazi do pucanja sastava

5. seyo71

seyo71 Član

Zahvala:
    15
    Postovanje,zelim da odradim spusteni plafon sa rigipsom,a zidovi su malterisani.... posto se prvi put susrecem sa rigipsom,doduse gledao sam kako se to radi (onako u prolazu),mene zanima samo jedna stvar; kako popuniti sastav izmedju zidova (malter) i plafona (rigips)da nebi doslo do pukotine...kako staviti mrezicu :da prelazi preko maltera i rigipsa ili samo preko rigipsa,stisnuta do maltera...ili postoji nesto specijalno u za to...Hvala

6. BORIS71

BORIS71 Član

Zahvala:
    0
    danas sa jednim klikom mozes videti sve sto vas zanima posto proizvodjaci prave film za obuku
    sto se tice tekozvane folije potrebno je puno skupog alata i iskustva tako da ne savetujem nikom da
    ad-hok ulazi u to jel sam materijal je veoma veoma skup i nije za igranje radije se igrajte sa gipsom
    to je daleko jeftinije i potrebno je malo vise preciznosti i geometrije i rezultat je vise nego ok

7. Pvc Pro Mont

Pvc Pro Mont Član

Zahvala:
    0
    Kakva staklena vuna, mislite mineralna vuna za izolaciju? Nekad je bila i kamena.

8. dacky82

dacky82 Član

Zahvala:
    0
    Pozdrav, u kuci imam karatavan visine 3m i planiram da ga spustim uz pomoc gipsanih ploca na nekih 2.5m (radio bih sopstvenim snagama jer nisam pri parama da placam majstore). Da li bi neko mogao da me uputi sta mi je najbolje ciniti u tu svrhu, da li je moguce visilice srafiti holšrafima direktno na gredu (grede se pomalo naziru), pa onda CD profile dovesti na zeljenu visinu i na njih srafiti gipsane ploce? Ukoliko ovo nije moguce, uputite me na koji nacin da izvedem spustanje plafona, svaki savet je dobrodosao.

9. RaskoMitrovic

RaskoMitrovic

Zahvala:
    0
    Pozdrav,
    treba mi da uradim 50 m/2 pokrovlja a i sobe planiram da radim sa suvim malterom.
    Interesuje me gde mogu najjeftinije da dodjem do materijala jer u mom kraju je malo vise slan (mslim skup).

10. zarko mujovic

zarko mujovic

Zahvala:
    0
    Zdravo !
    Hoću da "malo" uljepšam podrum tako što ću da postavim gips table i na plafonu i na zidovima.Interesuje me da li prilikom postavljanja table postavljam jednu do druge (da se dodiruju ) ili pravim neki razmak između njih .Ako se radi sa razmakom koliko iznosi taj razmak.
    Pozdrav!

Preporučite stranicu