Sat/vreme u windowsu

Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Imam problem sa satom u windowsu, ne radi tacno. Win 7 je u pitanju.
Sat kasni ili bolje receno ludi ko drogiran, uospte nema neko pravilo kako radi tj ne radi.

E sad ovako, sto se tice baterije na ploci, ispravite me ako gresim, ali mislim da nije do nje jer se to ne desava samo kada ukljucim racunar vec i u radu dok je pod naponom, da je baterija pri kraju gubila bi se memorija samo kad ga iskljucim?

Vreme je isto u windowsu i u biosu, podesavao sam ga svakako. Isprobao sam razne opcije, ukljucivao i iskljucivao update vremena preko interneta.

Sto se tice virusa... instalirao sam nekoliko puta nove windowse, formatirao hard, imam stare hardove pa sam i njih prikljucivao u komp i na njih dizao windows.

Komp je HP dc7100 Da nije nesto do biosa? posto je poprilicno star, 10god valjda.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Control Panel, Clock, Languige and region i u karticama podesi zemlje. Meni je na Zagreb.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
To mi je podeseno kako treba sve. Nije da on kasni sad recimo sat vremena i to je to. nego bukvalno ludi, i kad ga ne diras tj doteras na tacno vreme, on ide unapred 5-6min pa ga onda vrati unazad pola sata i tako stalno vraca za neodredjeno vreme.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
To mi je podeseno kako treba sve. Nije da on kasni sad recimo sat vremena i to je to. nego bukvalno ludi, i kad ga ne diras tj doteras na tacno vreme, on ide unapred 5-6min pa ga onda vrati unazad pola sata i tako stalno vraca za neodredjeno vreme.

Pokušaj da očistiš bios ili preko jumpera ili vađenjem baterije. Iskopčaj napajanje računara i izvadi bios bateriju, zatim nekim metalnim predmetom spoji plus i minus...Vrati bateriju, upali komp, uđi u bios i naštimaj vrijeme i first boot. Ako ne riješiš problem flešuj bios,ako ni tada ne bude bolje onda baci računar i kupi novi :D
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Probajte da promenite server sa koga se vreme azurira preko interneta(u podesavanjima za sat). Meni je pre nekoliko dana pravio problem ovaj:
Kod:
time.windows.com
Sada mi radi ok ali mozete probati sa drugim serverom, odraditi update, pa vidite da li se nesto menja. U slucaju dual boot sa recimo ubuntu potrebno je podesiti ubuntu na lokalno vreme ili windows na da koristi utc. Ali pretpostavljam, posto ste rekli win 7 da to nije ovde slucaj.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
iliprobaj vratiti bios na default.

Izvadio sam bateriju i za sad je ok, uspela operacija. :) Ali javio se drugi problem, sad kad god startujem racunar on pre ucitavanja windowsa radi "manufacturing diagnostic mode". Traje to neko vreme i onda normalno podigne windows i raio sve normalno.
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
U BIOS treba da isključiš opciju detaljne provjere sistema ili da bude u brza provjera ili slično nešta tako.
 
Natrag
Top