Sastavi za osnovnu i srednju školu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
1
Pred jednim umetničkim delom: ŽETVA



Putujući kroz Vojvodinu često sam posmatrao prostrana i beskrajno široka ravničarska polja. Kao i većina ljudi, nisam mogao da prođem kraj njih, a da se ne osvrnem na događaje koji se tu, pored nas, dešavaju. Već sam odavno primetio da je značajan i veliki posao za seljaka bila žetva. Tako je i danas. Seljak jedva dočeka da žito sazri, da dođe vreme žetve i da mu naporan rad urodi plodom. On od toga živi, od toga se prehranjuje, ali omogućava i drugima da se hrane.

Našem poznatom slikaru Milanu Konjeviću žetva je takođe bila inspiracija da naslika jednu od svojih najpoznatijih dela, koje snažnim temperamentom i strastvenim bojama dočarava sliku svoje neposredne okoline. Ta slika se zove „Žetva“. Ova slika kao i drugi njegovi radovi, inspirisana je kompozicijama iz života i sredine koja je na njega ostavila snažan utisak, a koju nam on prenosi preko svog dela. Na slici se vide složeni snopovi žita, ratari koji pri zalasku sunca sede zadovoljno na njivi i razgovaraju. Vidi se napor na njihovim licima, ali i sreća. Posao je priveden kraju i trud se isplatio.

Mislim da je umetnik ovom slikom hteo da pokaže koliko je žetva bitan posao za čoveka iz Vojvodine. Zemlja koju on voli, na kojoj je rođen, dala mu je inspiraciju da naslika ovo delo i da svoja osećanja prenese na platno. Dočarava period kada nije bilo mehanizacije, struje i ostalih, za savremenog čoveka, važnih pronalazaka. Dočarava sliku sela, salaša i velikih vojvođanskih prostranstava. Možda baš onako kako je i bilo u slikarevom detinjstvu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2010
Poruka
1
treba mi sastav iz srpskog na temu 'zargon moje generacije' do veceras..HITNO JE!!!!!!!!!!
:dntknw:
sastav ostavite ovde
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.10.2010
Poruka
1
Hitno :oops:

Ljudi, ja imam beskorisnog brata koj ide u 5. razred. Elem treba mu sastva na temu "Zenski likovi iz pokosovskog ciklusa". Ako iko od vas ima ikakvu predstavu sta bi tu trebalo da se pise ili ako neko mozda ima sastav na tu temu bila bih veoma zahvalna da mi posalje na spirtoulis90@hotmail.com. Hvala u napred :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
9
da li mozete da mi prepricate knjigu hajduk stanko
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
2
Moze li ko da mi malo pipomogne u vezi sastava,ili da ga sastavi..na temu
EPSkE NARODNE PESME O HAJDUCIMA-o malom radojici....imam pismeni...danas
ako moze posaljite na e-mail: fille_triste@live.com
najkasnije danas do 12:45...=\\\


Dodato posle 31 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Joj....Narode...Ja se stvarno trudim...Dajem 110% od sebe da napisem sastav...Citam lektire,pesme,price...Al' kad nesto ne ide...To ne ide....:( :( :(
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.10.2010
Poruka
1
Trebaju mi sastavi:Rano detinjstvo Dositeja Obradovica i pouke,Dositejev boravak u Hopovu i prosvetiteljske ideje i Jedno putovanje Dositeja Obradovica i pouke.HITNO!
 
Učlanjen(a)
12.10.2010
Poruka
1
HITNO!!!!!!!!! Trebami sastav na temu Ono sto nas na lepotu ushicuje,uvek je samo ono nevidljivo. UPOMOOOOOCCCCCCC!!!!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top