Sastavi za osnovnu i srednju školu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Ono što meni smeta kod radova o ljubavi, što većina pismenih sastava idu šablonom " ljubav je divna, bla.bla, truć-truć " . Zar nikad niko nije čuo za ljubomoru, jer je i ona jedan vid ljubavi, pa zatim, bolesna ljubav ( kad nekoga želite natjerati da vas voli , protiv volje te osobe ) Ima tu o čemu da se piše, a ne samo kako je ljubav super ..... dajte malo unesite emocija u to!
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Ono što meni smeta kod radova o ljubavi, što većina pismenih sastava idu šablonom " ljubav je divna, bla.bla, truć-truć " . Zar nikad niko nije čuo za ljubomoru, jer je i ona jedan vid ljubavi, pa zatim, bolesna ljubav ( kad nekoga želite natjerati da vas voli , protiv volje te osobe ) Ima tu o čemu da se piše, a ne samo kako je ljubav super ..... dajte malo unesite emocija u to!

E Daki, ne emocije nego treba mućnuti glavom i prvo razmisliti, shvatiti, razumeti, što ovde, koliko vidim, niko ne radi.
Šta je sa neuzvraćenom ljubavlju, zločinom "iz ljubavi", čežnjom, čekanjem, ostvarenje, gubitkom?....

Uzalud se trudimo, nema ovoj deci pomoći ako se ne trgnu i probude. Na žalost.
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Glupost je djeci ( do 6 razreda ) zadavati ovakve teme, u kojima se traži životno iskustvo, baš ono što je Kalimerčica kazala. Ja sam u maternjem jeziku postavio temu " Kako napisati pismeni rad " pa slobodno pogledajte!
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Glupost je djeci ( do 6 razreda ) zadavati ovakve teme, u kojima se traži životno iskustvo, baš ono što je Kalimerčica kazala. Ja sam u maternjem jeziku postavio temu " Kako napisati pismeni rad " pa slobodno pogledajte!

Možda i nije toliko glupo, ta deca (6. razred) imaju 12 ili 13 godina. To nisu više mala deca. Oni VOLE braću, sestre, roditelje, drugove, imaju prve simpatije...sigurno su osetila i ljubomoru u nekoj blažoj formi. Nisu baš toliko bez iskustva. Seti se sebe i onoga što si proživljavao sa 12 ili 13 godina. Prava bura emocija i utisaka. O svemu i svačemu, a najviše o prvim ljubavima, jer im je u tim godinama to i najvažnije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
. Seti se sebe i onoga što si proživljavao sa 12 ili 13 godina. Prava bura emocija i utisaka. O svemu i svačemu, a najviše o prvim ljubavima, jer im je u tim godinama to i najvažnije.
A gde je ona stara komunistička floskula-"ljubav prema domovini"??? Za nju je bilo dovoljno biti učenik prvog razreda... :blum3:
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
da li neko ima sastav na temu Prolece u mom kraju?

Imam ja pjesmu. Daću ti samo jednu strofu da ne povrijedim vlastita autorska prava. Ova iskra mog impresionističkog poetskog nadahnuća neka ti posluži kao idejni putokaz u kreiranju vlastitog proznog bisera.

PROLJEĆE
equus

I cvrkuću krokodili na grani,
Muču krave po drveću,
Lupaju kante za smeće,
Stiglo je proljeće.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Ma dođite deco u što većem broju na ovu temu, što više vi tražite gluposti, nama koji smo završili školu slađe je da vas zezamo jer ste lenji.

A iz istog razloga nećemo ništa da vam napišemo. Ovu temu pokrenuo je neko iz dobre namere, na znajući kako će se razviti.
 
Član
Učlanjen(a)
12.05.2010
Poruka
2
cao ja sam iz makedonije i hitno mi treba pismenu vezbu za "zbogom generacijo" zasto zavrsavam 8mi razred i taa tema ja imame ..molim vas koj ima neka mi pise na wiki_95@hotmail.com na msn! :D pozurte tko ima molim vaaas ...:(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top