Sastavi za osnovnu i srednju školu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
1
Hitno!!!

Ljudi hitno mi treba sastav na temu Dogadjaj u mom zivotu zbog kog sam se kajao. Ako neko napise neka mi posalje na mail dika94@nadlanu.com MOLIM VAS!!! Treba mi za veceras...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
1
Jel može neko da mi pošalje sastav na temu "Svet Avlije" (Ivo Andrić-Prokleta Avlija) ??
Plizzziććć...hitno mi treba..!!!! :/
 
Član
Učlanjen(a)
17.03.2010
Poruka
4
pozdrav svima
potreban mi je ...ali hitno...sastav Moja skola iz snova(ono sa uniformama)....znam da malo ko masta o tome ali situacija je jako delikatna .....zato vas molim....brzooooo
hvala svima koji pokusaju,naprave ili samo pozele pomoci mi......
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Evo, ja sam ti nesto sastavila...
Ако би сви исти били, ваљало не би,
знаш то и ти,
у свету таквом досадно је сваком,
ни једно лице не би било мило,
оно се не би ни примећивало.
Са одећом, опет, ствари друкчије стоје,
нису у питању модерне боје,
ни крој ни дужина, па ни ширина,
униформа ипак нечему служи,
никога она не ружи,
већ даје лепоту, држање и стил,
(није то професорски дрил).
Школа из снова, гласајмо сви,
униформе да има- и ти се избори!
Нека сад нико не мисли
да ће одећа ствари да среди,
има ту посла, засучи рукаве,
угледај се на вредне мраве,
посади цвеће, дрво и жбуње,
да се на ходнику не види труње,
зидови нека блистају бели,
па се онда у школи са другарима и ти весели!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ma kakav problem u obimnosti gradiva?! Problem je u lenjosti i što ih mrzi da čitaju! Ne kažem da su sve knjige da igraš od sreće dok ih čitaš ali čitaš! Drugo, knjiga ti se svidi ili ne. Ako ti se svidi napišeš sviđa mi se zbog toga i toga a glavni likovi su Pera, Mika i Laza. Ako ti se ne svidi, napišeš ne sviđa mi se zbog toga i tog a glavni likovi su Pera, Mika i Laza. Ako ne razumeš napišeš - ne razumem ali su glavni likovi Pera, Mika i Laza jer se najviše spominju u knjizi i kraj! I ja sam išla u ozbiljnu srednju školu, završila ozbiljan, državni fakultet a sad krećem na doktorske studije i stižem da čitam! Manite se više jadna deca preobimno ime je! Ma, navikli sve na gotovo i da im drugi radi! Ma, imaju privatne časove iz istorije i geografije! Ej, živote! Preobimno, ma prelenjo!
Uh!
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Hitno mi treba nesto na foru ''moje detinjstvo''........ ako neko ima nesto,neka posalje na jstefan94@gmail.com ...... HVALA UNAPRED!!!

Za kada?Za koji razred?:)
Evo ti nesto "iz prve ruke", zurim.A ti to malo razradi, prepravi, dopuni...to ti je osnova:)
МОЈЕ ДЕТИЊСТВО

Волела бих да могу да кажем, као већина мојих вршњака, да је моје детињство било обично и да да једва чекам да порастем.У ствари, ја то понекад и говорим, само да не бих штрчала у друштву, али то није истина. Моје детињство је било врло, врло необично.
Ето, узмимо само један податак у обзир:одрасла сам у згради у којој уопште није било девојчица мог узраста!Само три дечака.Чак и зграда поред моје била је «дефицитарна» у погледу женског рода.Све сами дечаци!И сад, како да ја растем као све нормалне девојчице, да чешљам «Барбике», да размењујем најновије трачеве и оговарам дечаке?То није долазило у обзир.Морала сам да се прилагодим постојећој ситуацији, што би рекли, да се «адаптирам на постојеће услове». И тако, почела сам да играм «фудбал на коцке», да размењујем сличице, а о компјутерским игрицама да не говорим...и дан данас умем да зачудим дечаке својим познавањем играча ФИФЕ.
Такође, врло сам вешта и у слушању онога што други причају.Чак мислим да је то и највећа мудрост коју сам открила у животу захваљујући одрастању са дечацима. Зато, јер када ћутиш, можеш пуно тога да чујеш, чак и оно што особа која говори не жели да каже, а итекако је важно.
Данас, када се окренем иза себе и размислим о свом детињству, могу да кажем да је оно било посебно.Такође, захваљујући њему, оно што предстоји у мом животу, зрелост, ми се не чини тако тешко, јер имам оно што је најважније што из њега носим:дивне пријатеље који су увек ту за мене и који ме никада неће оставити на цедилу.Додуше, они нису тако занимљиви као моје пријатељице, јер често ћуте и не мисле ништа нити раде нешто, али су ипак, увек ту за мене, онда када су ми најпотребнији.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Providno je kalista, ne možeš u tuđu glavu "ubaciti" svoje misli i osećanja, kalemiti nešto što je neprirodno... Ti se možeš obući kao muškarac, raditi stvari kao muškarac, ali ćeš razmišljati kao žena... Tako i ovo.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Providno je kalista, ne možeš u tuđu glavu "ubaciti" svoje misli i osećanja, kalemiti nešto što je neprirodno... Ti se možeš obući kao muškarac, raditi stvari kao muškarac, ali ćeš razmišljati kao žena... Tako i ovo.

Rentra, ja tvoj komentar mogu da shvatim samo kao kompliment:girl_sigh:
...s obzirom da si poverovao da je ovo sto sam napisala zaista moje detinjstvo... Zahvaljujem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top