Samsung S8 - problem brisanja foldera

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Veliki je problem sto ljudi uopste ne citaju sta pise na ekranu i samo odobravaju i idu na slwdeci korak.

Glup primer je instalacija adobe flash playera jer prilikom instalacije postoji opcija da se instalira mcaffe i jos nesto i to je po defaultu stiklirano i onda kada ljudi instaliraju flash player instwlira se i ta glupost...

Послато са SM-N9100 уз помоћ Тапатока
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
...2 identicna telefona Samsung Galaxy S8 na jednom se brise ceo folder, na tom uredjaju je izvrseno prebacivanje sa S6 preko smart switcha. Na oba telefona je instalirana ista verzija Igo Israel.
Na drugom telefonu koji je rucno podesavan je sve u redu. ...

Neznam šta je smart svič, na sve Samsunge sam oduvek instalirao i podešavao parametre ručno.
Eh, i da. Svuda uključujem developer options i dozvolu neverifikovanih apk, i svuda isključujem verifikaciju apk preko USB-a.
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Neznam šta je smart svič, na sve Samsunge sam oduvek instalirao i podešavao parametre ručno.
Eh, i da. Svuda uključujem developer options i dozvolu neverifikovanih apk, i svuda isključujem verifikaciju apk preko USB-a.
Na sledećem linku mozes da vidiš šta aplikacija radi.
http://www.samsung.com/smartswitch

Znam da možda nije baš adekvatna tema, ali je vezano za IGO na samsungu koji se briše.
U kratkim crtama, aplikacija služi za prebacivanje podataka sa telefona na telefon.
A onda po klasici, široke narodne mase ne čitaju pažljivo šta se nudi kao opcija za prebacivanje tako da prenesu sve i svašta iz starog telefona i onda nastanu problemi... misleći da se prebacuje i IGO onda nastanu problemi sa nazivom putanje čitanja za internu, a i za eksternu memoriju uređaja jer se razlikuju i eto jadac "meni ne radi, a radilo je"...
 
Član
Učlanjen(a)
19.03.2011
Poruka
84
@toda81
@smota2010
Problem pravi aplikacija za zaštitu uređaja. Jednostavno rešenje je dati ime folderu toda81Igo(ili kako hoćete) i u njega ubaciti Igo folder sa pratećim instalacionim pod folderima. Problem je kada se daju dozvole za aplikacije koje se bave zaštitom(smart manager,mcafee,my knox). Pokušajte, mislim da je ovo rešenje. Još jedno od rešenja je i isključiti ove aplikacije ili im deštiklirati dozvole za čitanje memorije.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Da nisam preispitao ne bih ni pisao ovo, nisam stigao da napisem da sam u ruci imao 2 identicna telefona Samsung Galaxy S8 na jednom se brise ceo folder, na tom uredjaju je izvrseno prebacivanje sa S6 preko smart switcha. Na oba telefona je instalirana ista verzija Igo Israel.
Na drugom telefonu koji je rucno podesavan je sve u redu. Telefoni su kupljeni u Telenoru na biznis paket itd itd. SMART MANAGER nije aktiviran ni na jednom od ta 2 uredjaja(Powered by CCleaner)!
Ostalo je da kad sledeci put dodjem do tih uredjaja proverim uporedjivanjem da li su identicno podeseni uslovi zastite na Google Play market.
Zasto ovo pisem, iz razloga kada se ode na aplikaciju da se kupi na marketu lepo pise, da je vec instalirano.
I bitno za taj uredjaj koji brise, brisao je i na S6 otprilike od kada je aktivirana zastita aplikacija na G.P.Marketu.
Nakon provere podataka cu videti sta je moguci uzrok, ali to ce biti za 2 nedelje, jer slede praznici.
Takodje sada na mom Samsung Galaxy NOTE 8, bar 15 x dnevno uradim optimizaciju uredjaja i nista se ne gubi, NAV radi perfektno, takodje i na gore pomenutim uredjajima se isto ne desava brisanje.
Kao što sam i rekao ostao sam dužan objašnjenje.
Našao sam rešenje tako što sam instalirao IGO Pal i sada nema brisanja. NAV radi perfektno. Testirano upravo do Budimpešte,a instalirano pre 7 dana. Brisanja više nema...
Uzrok nisam našao ali i dalje mislim da je google zaštita brisela folder jer se videlo kao da je kupljena aplikacija, u ovo nisam 100% siguran.
Bitno da su korisnici sada zadovoljni a problem otklonjen.
 
Natrag
Top