Samouki profesor ljubavi iz Beograda

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
23. 02. 2010. 19:38h| Vesti

Samouki profesor ljubavi iz Beograda

Ako je muškarac samo fin, to je kao da se ubuđao, zato mu treba mala doza bezobrazluka, objašnjava Peđa Gnjatić.

36805_35750022115s1f_f.jpg


Ako prilazite devojkama, a one od vas beže, vi ste glavni krivac: Peđa Gnjatić



Dileme o muško-ženskim odnosima postoje otkad postoji svet. Dok neki tvrde da se suprotni polovi ne razumeju jer su na Zemlju pali sa dve različite planete - Marsa i Venere, Peđa Gnjatić, samouki učitelj zavođenja, smatra da odnosi moraju da se nauče. Ako kao muškarac nećete da perete suđe, igrate igrice po ceo dan i grickate semenke a devojka čisti za vama, isprazni ste i nezanimljivi - ona treba da vas ostavi.



35521_smilewoman2_kf.jpg


Smeškanje očima

Žena se šeta ulicom, polako. Bitno je da me ona vidi jedno pet-šest puta pre nego što uspostavim komunikaciju. Mogu da ispružim ruku, ali ne kao terminator pod pravim uglom. Ne sme ništa naglo, stanem tačno ispred nje, onda prvo osmeh očima, a onda osmeh usnama, ali devojci se mora ostaviti prostor da može da odšeta ako hoće. Začudilo bi vas koliko njih ostane i nastavi da ćaska. Ovo je lako reći, ali u praksi je malo teže. Nije dobro ako sve ovo muškarac uradi stidljivo ili previše grubo.


Kad izađete na sastanak trebalo bi na fino bezobrazan način da joj kažete da vam se sviđa i ona je vaša, ali ne znači da ćete umeti i da je zadržite. Ako je kad dođe da se vidi sa vama vesela, a ode depresivna - morate dalje da učite. Ne smete biti previše stidljivi, ali ni kao terminator - poruke su koje Gnjatić upućuje svojim učenicima dok na ulici sa njima vežba zavođenje. Ipak, on kaže da cela priča ništa ne vredi ako devojkom želite samo da manipulišete jer krajnji cilj je ljubav.

"Neki muškarci već oko desete godine imaju dobru komunikaciju sa ženama. Oni stvaraju atmosferu, smeju se, sve je prirodno, žene su svuda oko njih. Postoji i druga grupa koja to ne uspeva i zbog toga ima problem. Onda se pitaju: šta oni to imaju, a ja nemam. Ovi uspešniji svoje emotivne i seksualne veze ostvaruju već sa 14 godina, a ovi drugi moraju da uče, nemaju prirodan šarm, ali kad ga nauče mogu i prevazići ove prve. Ja spadam u ovu drugu grupu. Deluje da su osobe kojima lakše ide sa ženama u prednosti, ali nisu. U stvari, njihov odnos je sa ženama isti u četrnaest i sa 40 godina, dok grupa muškaraca koja shvati da ima problem odnos sa ženama celog života unapređuje", objašnjava on.


33879_srce_kf.jpg


Znanje imanje

Kada me neko pita: Je l' ti kao učitelj možeš imati svaku ženu?, ja se zgranem. Pa ne možeš imati svaku! Ali, ako naučiš, možeš imati većinu njih. Imaš veće mogućnosti da ih imaš, ako nešto naučiš.

Gnjatić koji studira filozofiju odskora se bacio u ovakav vid biznisa. Pošto je sam rešio svoje ljubavne probleme, odlučio je da pomogne i drugima, a pri tom i zaradi koju paru. Dvočas košta 1.500 dinara, pa ko voli nek izvoli. A Gnjatić muškarce uči o prvim koracima zavođenja. Najčešće mušterije su mu 30-godišnjaci i 40-godišnjaci!
To što je devojka muškarcu dala svoj broj telefona ili zakazala sastanak ne znače da će on, na kraju, uspeti da je poljubi.


"Komunikacija sa ženama se sastoji iz tri faze. Mora da se otvori razgovor, započne prijatna komunikacija. Onda, ako muškarac zakaže sastanak, mora da zna kako da se ponaša. Ako je muškarac izašao sa devojkom, a ona na kraju ne želi da se poljubi sa njim moje je mišljenje da on ima žešći problem. Onda mora da uči! Čovek mora biti sa ženom ne samo fin, već mora pokazati i neku zainteresovanost. Ako je samo fin to je kao da se ubuđao. Žena je izašla sa njim, znači da nešto želi, ali je on uprskao stvar. Ona je otišla depresivna. Imao sam slučajeve da je žena zainteresovana, želi vezu, a muškarac ode na sastanak i uguši taj entuzijazam. Ne želi više da čuje za njega", objašnjava Gnjatić.



30902_sexycouple_kf.jpg


Ideju da drži časove udvaranja Gnjatić je dobio upravo zato što je i sam imao isti problem.


"Do dvadesete godine nisam imao devojku. Rešio sam da učim, proučavao sam literaturu koju sam našao na Internetu, a onda sam je unapredio u praksi. Rešio sam i drugima da pomognem i počeo sam da držim časove. Uspešnost je devet od deset pokušaja", smeška se Peđa i dodaje da nespretnost muškog pola sa devojkama nema veze sa godinama jer ima polaznike svih generacija.


"Uglavnom imaju iznad 24 godine, a to ima svoj razlog. Mlađi muškarci žive u zabludi da će se sve rešiti samo od sebe, a onda vide da godine prolaze, a stvari se ne menjaju. Onda me zovu. Kažu, ne znam kako da joj priđem. Ne znam šta da kažem. Ne znam o čemu da pričam na sastanku. Kao da idu na klanje. Ili, šta će biti kad izađemo, jao?! Takav muškarac ne sme slobodno da sedi pored devojke, stvara opnu, kolebljiv je. Onda mora da nauči. Neki ljudi nisu rođeni spontani, ali to ne znači da oni ne treba da imaju devojku", kaže profesor ljubavi.

Na kraju Gnjatić kaže da univerzalni recept da se osvoji neka devojka ne postoji.
"Ne postoji čarobni štapić, a ljudi sa ovih prostora previše veruju u čarolije. A to ne može! Moraju da se potrude. Imamo recimo autobus, autobusku stanicu, kafić i sad tu šetaju neke žene i šta mi sada tu da radimo? Da kažemo: Ćao, ja sam Peđa! I ona pobegne. Većina ljudi ne sme da uspostavi komunikaciju zbog naučenih društvenih normi. Niko ne prilazi, pa što bih i ja. E sad, bitno je i kako prići. Može on da skupi hrabrost, ali priđe na pogrešan način. Ako pogreši, devojka može da pomisli da je neki manijak i da pobegne. Znam i kako ženu zadržati. Treba se prema ženi ponašati dobro, zato što je to dobro za nju kao ljudsko biće", objašnjava on.



27324_veza_if.jpg


O psima i papagajima

"Zamislite ženu koja šeta nekog retrivera. Muškarac hoće da iskoristi psa da bi se sa njom upoznao. On će prići i reći: Jao, što je slatka kuca. Kako se zove? Onda je pita čime se ona bavi.


Pošto on i dalje postavlja pitanja, ona će uvideti da njega baš briga za psa i da je zainteresovan za nju. Velika greška je da usred svih tih pitanja on zatraži njen telefon. To stvara nelagodu jer se oseća kovanje nekog plana.

A trebalo bi ovako. Priča počinje raspitivanjem o njenoj kuci, a onda on kaže: Je l' znaš da sam ja imao papagaja?, i nastavi priču o njemu. I onda kao slučajno pomene da mu je jeo knjige. To njoj u glavi stvara asocijaciju da on nešto studira, čim pominje knjige. Ona se uključuje u razgovor i pita ga šta studira. Znači, sa psa, na papagaja, pa na knjige. Teče razgovor..."



 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
duhovit omladinac ali se vidi da studira filozofiju... mnogo mlati... izvinjavam se unapred indirektno pogođenima...
 
Natrag
Top