Samo Religijske zanimljivosti

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Evo Milane staviću ti sve na jedno mjesto , pase divi svojim stihovima, što si pisao i kolika je tvoja ljubav prema drugima ,samo zato što nemaju isto mišljenje i nisu iste vjere kao ti. Misliš dasi neki pjesnik , pa nebi rekla .Staviću i svoje odgovore,jase izvinjavam štosam jednom napisala ,dali si pobjego iz ludnice ili zatvora,kad sam se dala isprovocirat . Ovo stavljam u temu zanimljivosti
zato što je ovo stvarno zanimljivo.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Milan napisao: A da to nisu neki rugači (baš kao, jao, neki crtači - obnaženih devojaka dugih uvojaka, koji Vraga bacaju u agoniju tek kada vide "Antoniju" da ironiju "sklanja" u deponiju...)?

To tek naivno (te nikako kivno - ne na Boga, a kako na Zloga, jadnog i bednoga) pitamo, ne bismo da se skitamo, a od "živog linka", da l' će sada, kada hula pada, ta biti iznimka (il' je slava takvog snimka - po francuski, slično pljuski - ala "boli glava" jer Đavo je "strava" te mu zabadava snimak zadržava - ta mećava od Moderatora čerez stava svedrmatora jer za 'vakav sram, ta sam "plam" ja dam - more žarke Rime rad' SRAMNE intime!!!)?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:Neka bi sramna tema neslavnog ekstrema završila plamom kad' smo s' 'vakim blamom no i dalje nada neće da nam strada: da nam Vrag neće biti drag!

Te čik, ako na Boga i Moral ko ima smeo pik, neka dođe amo da se poigramo!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:Kod OKEJ korala (najvećijeh štala LJUDSKOGA "MORALA") tek je "gej" budala! Jer frula mu mala, manja od gudala, svira te tangira Božije dželate, te vrle prelate, da rimom ih brišu sa lica Planete kad' na zlo kidišu dimom iz rakete da svaku budalu, ta smeste u štalu, te i ovaj protest Vragu je za notes! Jer sam si penale sprema kraj 'vakog ekstrema koji bez problema svetski ga blamira da ga, SASVIM, PREkoltira! Jer on koltom (rimom kao Boltom - Istinom k'o Huseinom - upravljačem k'o letačem - jako brzo da sam Vrag se, smesta, ne bi svrzo a da nije, pritom, i zarz'o :))) ) ga nišani te ga potom odalami kad' salami sam Vrag priđe pri pomami kad' si siđe tako nisko da je blisko svome mesu pri sopstvenom besu (jao, jao, ta kako je pao, zvezda padalica, loša sveznalica, a tek slede, da ga svog izjede, pesme rugalice - mile cugalice, jao, jao, al' je zakasao...)!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:Neće biti RELIGIJSKIH tema sve dok Vragu jesmo anatema (kad' mu koral mudro održavamo da Pravome Bogu Moral podržavamo)!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:Sad' za stoku u kratkome roku, zlu utoku Bog priprema jer ne Drema kraj zlijeh ekstrema - masona-demona, ateista-glista (čast iskrenim ateistima - budućim realistima te i Adventistima!), te i druge slične stoke, te kraljeve za poroke kojima ni zooizam nije fijasko a ni terorizam nije im zakask'o za takvim, nikakvim, Moralom te je jednak sendviču sa žvalom kojeg Rima daje da čini sveznalom... ta tak'u budalu koja 'vaku štalu koristi da svoj rug (đavolji cug) od nauke (jehovističke keronauke) tu izlaže jer mu njegov bog (no ne Sveti, nego Đavo kleti) se slaže da taj obor služi o, za čopor imenovane stoke za gadne poroke koji glume i proroke te i Božje Sveto Ime sve će ređe (da Satana bude bleđe) biti pomenuto kad' ovako jeste uvrnuto - sami Moral te bi 'vakav koral menjati se moraL...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:Kako volimo (ne možemo da odolimo) da ovakav koral (ovaj obor što ga otvori kakav zlotvor alijas antonija, da mu tema bude i ironija - njemu samom jer je sa pidžamom, raskrstio te se obnažio - LJUDE da bi snažio vrlijem Moralom, te sada s' takvom budalom - JAVNO TE I SLAVNO - čerečeći mu boga, bednoga i jadnoga - RED zavodiš da sve oslobodiš od takvog idiotizma - samog satanizma! Te gde je taj VAŽNI bog kad' ga drma svetski šlog i gde su mu sledbenici, o ti jadni bednici! Nek' se jave, "boga" da si slave! Čik, ako smete, jer tek će vam biti štete! Jerbo dalja Rima ta tek stiže k'o potopna plima te se skučite i nešto naučite jer ako se smučite tek će' da se skučite i u ponor sručite!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:Dok ovaj sram za koji tek sledi plam i blam vašeg jadnog boga - satanskoga i prebednoga demagoga koji glumi da sve urazumi - nesrećnika, velikog većnika, KOJI SE PAK KRIJE KAO DA GA NIJE - traje, Rima ne sustaje, slavu Hristu i Moralu daje!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
O, ala je velik - Sotona s' demona i drugih poltrona paklenog bontona - pa kao Baš-Čelik! No ovaj vaš delikt, ta zna i za Edikt, i to baš Milanski, te još i JORDANSKI, E, a i Hananski, gde i Jovan beše i Jorgovan! Jer on takve gnjide - porode aspide, kao vaši "sprema" poradi problema te je i sam Đavo STAJAO baš PRAVO (kao đak beše taj JUNAk)!

Jao, jao, jao, ta gde je upao! Kadgod zakoprca, Rima plamom vrca, te nek' se koprca, Bog Će da mu Skrca - to malo života kojeg mu Golgota jeste poklonila da bi odvratila, ta i tebe od takvoga "boga", bednog, prebednoga, da svog Oca slušaš, da Ga se ne gnušaš!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
O, budalo slepa, "bog" (ubiće ga ŠLOG!) će da ti krepa kad' ovakva šargarepa stiže da mu buja taj negliže što ga antonija jeste naslonija kao deponija njega (antonija, il' Pahomija: biraj te sam si odsviraj - baladu za promenadu) usred svih svetskih balega da mu budu... ta jedina stega (jer bi drugačija bila i srećnija)!

Ju, ju, ju, ju, ju, ju: uključismo struju da bi ljutu guju počeli da psuju svi vrli poltroni njemu i nakloni koje nek' Bog Sveti od Sebe Zakloni jer od kolta tek će biti Bolta!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:PA, ova vrla Monaliza (mala prznica al' velika drznica kojoj brnjica jest' i srebrnjica zbog sitnoga joj ćitluka kad' golim ramenom, figurom stamenom, obnaženošću tako visokotraženom da ju puka samoća - ta vrla slatkoća za greh s' Rajskog voća, u njenome koralu pri sustalom Moralu - čini preblaženom do mere, usred ove Premijere, da samo pesnik ova slova prlja kada lažna Hrišćanka, koja od samog Vraga ima smernicu da ovde glumi praznoglavu vernicu, Slavu bi Božju da nagrdi k'o sebi glavu kad' joj pesnik i vesnik Rimom metne brnjicu na njenu ti surlicu da tu "srećnu" curicu, sve ti uz tamburicu, sjuri niz tu ulicu te odšrafi brnjicu da od njenog srebra - kao Bog od Adamovog rebra - izlije joj Moral da napusti "koral"!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napiso:A devojke nage kome li su drage (isturenog ramena i jezika plamena! Za takvo Hrišćanstvo sledi i izgnanstvo te nek' glumica zna i šta je gumica: da taj sramni avatar - i sav joj sveli kvazireligijski teatar, kojim se glumom Hrišćanke te vrle SAMARićanke pokušava naružiti i optužiti Sveti Bog zarad dobra Zlog - bude obrisan i dezintegrisan - hitno i bitno, naročito ona sramna tema, vrloj autorki - zloj kreatorki, anatema, sa asocijacijama na polne organe i druge prizore sramne i nastrane!)!?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:A LAŽNE Hrišćanke baš su SAMARićanke (Đavo ih samari a pesnik šamari da ih glupost jaše, što odlično paše kada gole snaše pričaju o Bogu da posluže Rogu! Jer pameti nema da je drži trema kad' onakvu salvu, kao ćeten alvu, pesnik joj izručio i strogo poručio: il' s' obuci, il' slede jauci!) jer im gluma je providna te morbidna jeste vera koja tera te pretera sve što kera Božja sprema poradi takvih ekstrema koji glume verne "odelom" neverne, neke devojčice, usput i bludnice, te providna laž, može l' biti draž, sem da nem bude i Ekstrem, al' najveći, koji, ni ležeći, ne može "doseći" - ta ovu dužinu koja ovu Rimu šalje kao plimu mada je dugačak ta kao maslačak kada mu još mačak dopruži i rep pa ga zvizne crep da bude još duži dok se on produži tako što svu pamet unajmi za avet koja ga razvlači da ga namaslači dok mu se junači ovo pravo derle što poput kolgerle ne zna brojat perle...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:Dokle li će obnažene (a čime li su to one - i da li poput Sotone - osnažene kada su, hej, odvažene da glume visokotražene bludnice poput kakve zaludnice u samici ludnice...) "opatice" da GLUME vernice (sam ih, IH, njihov moral tuži te se Bog, ZBILJA, ničim ne naruži! Te nek' svojim striptizom SLOBODNO bude i s' reprizom i tako sve ukrug k'o najbolji usud da Đavola grdimo do bola...)

Te ko sa njom "DISKUTUJE" sam se kompromituje...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Milan napisao:Eto, derle kleto, vidiš kako si se sama odala (kad' si tama a ne dama, te te od Boga čeka kama) DVEMA POSLEDNJIM REČIMA gde Božje Ime izgovaraš skaredno te, zbilja, izvanredno stižeš do svog cilja (ali stvarnog a ne, pak, prevarnog): da te pesnik tek nacilja - Rimom kao plimom: da ti boga tvoga lažnog te vrlo odvažnog - Sotonu, koji mrzi svu Vasionu a pritom se krije kao da ga nije - skroz unakaradi te i tebe i njega potom i Nebom nagradi ako vas vaša ludost prethodno ne ogradi jer u karantinu glumićeš Istinu da izađeš napolje al' ne poput drolje koja, nasamarena, grehom razularena, glumi Hrišćanku, JU, i SAMARićanku, koju glupost samari, Đavo mrcvari a pesnik šamari - Rimom kao spinom...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antonija napisala:Milan Mmilan :jeli tema zanimljivosti jest , a ovo je baš zanimljivo , pa nisam ja lipi moj to izmislila i slikala imaš gore i kod . Jase nadam da nikog ne vrjeđam .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Antonija napisala:Čovječe tema je zanimljivosti a ovo tvoje mi neliči na zanimljivost

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antonija napisala:
Baš me zanima dalisi pobjegao iz ludnice ili iz nekog zatvora. Kada pišeš i rimuješ takve gluposti . Kako zaključuješ dasam bludnica i sotonistica.
Dali sam ja vjernica ili nisam , toje moja osobna stvar . Vjerojatno smo i u godinama velke razlike , isto kao što smo i kulture i obrazovanja. Tvoju kulturu nije teško postić ,ko god je stariji od deset godina već je kolturniji. Ako te baš zanima meni je tek 16 . g
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antonija napisala:
Štosi ovdje sve nadrobijo Bog te sačuvaj , ako sam ja ovdje išta razumjela, kakse kaže u mom kraju , aksak kaj razumela nek me Bogek zvužgi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antonija napisala:Volim Isusa to neka je svima jasno. Gospodine Milane ,Krista nije nikada voljeti kasno.
Voljeti je ljepo ,voljeti je lako,ali voljeti kao Krist nemože svatko!
Koliko te voli tose teško piše , jel Krist voli sve više i više.
Nije Kristu bitno gdje si ti , gdje sam ja .Nije njemu bitna nikakva daljina ,između njega i nas , bitno je samo da u kristu nađemo spas .
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Antonija napisala:Ovako je Bože Kriste ovdje bijo sotonski plan, date nevolim nevolim barem jedan dan, ili, barem neko vrjeme kratko, ali tebe Isuse baš voljeti je slatko.
Čuvaj me moj Isuse tog sotonskog plana, a da tebe moj Isuse volim svakog svakog dana .
Tebe voleti ,slaviti, moj Isuse velka je čast, a tebe izgubiti je moja propast.

Kad bi nebo bilo papir , a zvjezde pisati znale, moju ljubav prema tebi opisati nebi znale.
Ljubav su rjeke ,i mora ,ljubav su nebesa , ljubav je meni,a i tebi sve štonam treba. Ipak na koljenima klečim i Boga molim ,dase od tvoga otrova niko ne razboli.

Možda imaš djecu? Možda ćeš imati djecu, koja će biti kao ja.
Možda će imati smeđu kosu i crna oka dva , i neka te vole kao Krist i ja.
Ako ikada poželiš potražiti Krista , potraži ga u ljubavi i vrtlogu vjere, jer vjerojatno se nalazi tamo,tražeći tebe.

Pošto voliš sve u rimi onda , na koljena klekni i Krista primi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------


Pošto si me nazvao, prostitutkom, sotonicom i drugim pogrdnim stvarima ,neka ti Bog oprosti ,od mene tije sve oprošteno.
Vidim datise moj avatar ne svića ,ja nisam kriva, štomi moj avatar prilično sliči, stavi iti svog da vidimo na koga sličiš .
PA AKO HOĆEŠ MOŽEMO STAVIT I PRAVE SLIKE NA KRATKO VRIJEME
Bog.

 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
POZIV NA OBRAĆENJE I UPOZORENJE

[VIDEO] Ruski mediji tvrde: Znak nadolazećih teških vremena – proplakale ikone u nekoliko pravoslavnih samostana[/VIDEO][VIDEO][/video][VIDEO]

A A A

Ako je informacija točna, to može biti samo poziv na obraćenje svim kršćanima, komentirali su katolički mediji u Poljskoj koji su prenijeli tu vijest
placzace-ikony-fot-orthodoxbahamas-684x310-630x285.jpg


Nekoliko ikona u raznim pravoslavnim samostanima diljem Rusije i Ukrajine je proplakalo, objavili su ruski mediji tumačeći to kao znak “od gore” kako Rusiji i istočnoj Europi predstoje teška vremena.

Kako su objavili Rusi, a potom prenijeli poljski mediji, uključujući i ugledni katolički portal Fronda koji je tu vijest ipak uzeo sa stanovitom zadrškom, proplakale su ikone u manastirima u ukrajinskom gradu na obali Crnog mora Odesi, ruskima Syktyvkaru, Pečori, Rostovu na Donu i Novokuznjecku, te Rivneu (grad u zapadnoj Ukrajini). Pojedine ruske televizijske postaje prenijele su tu vijest, dodajući kako su se takve stvari u povijesti ruskog naroda već događale – primjerice, uoči Listopadske (boljševičke) revolucije, te navodno uoči raspada SSSR-a. Iako nitko od ruskih medija to ne govori izravno, jasno je kako se ova pojava može povezati s krizom koja je nastala u regiji invazijom ruskih snaga na Krim.

Fronda je prenijela tu vijest, uz komentar glavnog urednika Tomasza Terlikowskog koji je napisao da informaciju treba uzeti sa zadrškom, posebice kada se čuje kako ruski novinari tvrde da su se takve stvari događale uoči propasti sovjetskog imperija (“Ako i jesu, to su bile suze radosnice”, ironičan je komentar jednog poljskog čitatelja).

“Ipak, ako su ove informacije točne, onda nema sumnje da nas Bog želi upozoriti na teška vremena koja su pred nama i pozvati na obraćenje. Molitve nikada dosta, a vidimo da nas međunarodna situacija sigurno ne poziva na pretjerani optimizam. Dakle, krunicu u ruke i na molitvu. Svaki takav događaj jest poziv kršćaninu da promijeni svoj život i upozorenje na to što ga čeka”, napisao je Terlikowski.


G. An. | Bitno.net


Molimo svi za mir, svismo mi braća
[/video]
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Više o Bogu znaju ateisti nego vjernici, provjerite koliko vi znate?
  • 60365249.jpg

    Prosječni vjernik nija jako zainteresiran za činjenice o svojoj vjeri (Foto: Gulliver/Thinkstock)



  • Autor:J.G.
Američko istraživanje pokazalo je da o religiji puno više znaju deklarirani agnostici i ateisti nego oni koji se smatraju vjernicima.

Top 10 pitanja na koje ne postoje odgovori

>> Hawking: Svemir nije kreirao Bog, samo zakoni fizike

Čak 53 posto protestanata nije znalo tko je Martin Luther, a 45 posto katolika je pogrešno odgovorila kako su kruh i vino samo simboli, a ne prava krv Kristova. Postavlja se pitanje kako to da o vjeri više znaju nevjernici nego oni koji se predstavljaju vjernicima.

Odgovor na to pitanje pokušao je dati znanstvenik Alan Cooperman koji tvrdi da ateisti zapravo dosta razmišljaju o religiji te da nisu indiferentni. Također, istraživanje je pokazalo da su ateisti i agnostici dobro obrazovani i često znaju o vjeri više od obrazovanih vjernika. 'Ateisti u Americi su uglavnom odrastali u vjeri koju bi nakon samostalne odluke svojevoljno napustili', tvrdi Cooperman.

Stephen King napisao Moby Dicka

Zanimljivo je i to da je najviše točnih odgovora, čak 89 posto, imalo pitanje smiju li učitelji u javnim školama voditi molitve. Odgovor je ne. Mormoni i protestanri imali su najviše točnih odgovora o Bibliji i kršćanstvu, a manje od polovice budista nije prepoznalo Dalaj Lamu kao jednog od njih. Oko dvije trećine muslimana znalo je da je stanovništvo Pakistana muslimansko, no samo jedna četvrtina njih je znala da i Indonezija ima muslimansku populaciji.

Što se tiče općeg znanja, koje je također provedeno u sklopu istraživanja, tri od pet Amerikanaca ne zna tko je potpredsjednik SAD-a, a 4 posto njih misli da je Moby Dicka napisao Stephen King.

Ako želite provjeriti jeste li informiraniji o vjeri pokušajte sami riješiti upitnik i usporediti se s Amerikancima.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
FOTO Misterij groblja koje tijela pokojnika automatski pretvara u mumije

Misterija okružuje kolumbijski groblje koje se pretvara pokopana tijela u Mumije
Do Sumitra na 6 siječnja 2014 Kategorija : Vijesti
Stari Egipćani proveo stoljeća razvija svoje mummifying tehnike , ali na groblju u San Bernardo , malom kolumbijskog grada , leševi nekako postala prirodno mumificirana u svojim lijesovima .

Fenomen je prvi primijetio prije 15 godina , po Grave Digger Eduardo Cifuentes . "Grobna jama bila puna tijela ", rekao je on . " Nije mi se svidio kad staneš na njih , jer oni su ljudi poput nas , tako sam počeo ih organiziraju . " To je samo zato što je Eduardo naporima da su mumije su bile najavljene . On je rekao da su mumificirana tijela oko od oko 1957 , ali nitko nije obraćao pozornost na njih . " Svidjela mi se ideja da ih čuvanje za buduće naraštaje ", rekao je on . S vremenom , mumije ' odjeće i kože su postale smeđe . Njihova koža izgleda Pastozan i naborana .

Znanstvenici nemaju pojma zašto se ovo događa . Jedina druga stranica u Latinskoj Americi , gdje prirodno mumificiranja odvija seGuanajuato ,grad u središnjem Meksiku , gdje su podzemni plin i tla uvjeti sutajna . No,isto se ne može reći za San Bernardo , jer su tijela pokopana u komorama iznad tla ( kao što je uobičajeno u Kolumbiji ) , tako da ne dolaze u doticaj sa zemljom .

san-bernardo-mummies-550x309.jpg


Foto : Photo : Francisco Argüello

Mještani imaju nekoliko objašnjenja za svoje vlastite. Neki to pripisuju čistoću sela vode i nedostatak kemijskih aditiva u hranu . Nekoliko od njih misletemperatura tla od sela je pogodno za proces mumifikacije . Neki misle da je zbog dvije neobične plodove u lokalnoj prehrani - guatila i Balu . Guatila jeteško voće , veličine naranče . To je duboko zelene boje s trnja na koži . Seljaci oguliti i kuhati voće , te ga dodati na svoje juhe . Balu izgleda kao divovski zeleni grah mahune koji je otvoren . Njegov ogroman ljubičaste grah kuhani i pire u brašno za kolače .

Još jedna zanimljiva objašnjenje je da je oko 1957 ,groblje je preselio sa stare lokacije u trenutnu . " Mislim da jemjesto na groblju ,stvarna stranica , mislim da je to nešto za napraviti sa svemirom , jer to nikada nije dogodilo na starom groblju , nikada . Nema mumije nikada izašao od tamo ", rekao je Jose del Carmen Rojas ,lokalno .

san-bernardo-mummies2-550x308.jpg


Foto: Francisco Argüello

Za sada su mumije sve postavili postati glavna turistička atrakcija u Kolumbiji. Gradonačelnik Antonio Acosta je naredio izgradnju posebnom muzeju iza groblja, gdje je osam od najbolje očuvanih mumija će biti prikazan na betonskim pločama, ispod stakla. Iako turizam može potaknuti gospodarstvo u malom selu, nisu svi mještani su sretni s idejom. Claudia Garcia, San Bernardo kućanica, rekao je, "Neki ljudi kažu da se ne ide na hrpu djece dolazi zajedno i poking zabava na svojim mrtvim rođacima." Iako to može biti istina, to izgleda kao San Bernardo Mrtvi će uspjeti u stavljajući ovaj uspavani, malo selo na karti.


Selo San Bernardo ima populaciju od samo 17.000 ljudi. To je na tri sata vožnje od glavnog grada Bogote. Trenutno, postoji oko dva tuceta mumije raspoređenih u stojećem položaju na zidove podzemnoj kripti na mjesnom groblju.

Izvori: LA Times, NTDTV

Kod:
http://www.odditycentral.com/news/mystery-surrounds-colombian-cemetery-that-turns-buried-bodies-into-mummies.html
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
FOTO Misterij groblja koje tijela pokojnika automatski pretvara u mumije

Misterija okružuje kolumbijski groblje koje se pretvara pokopana tijela u Mumije
Do Sumitra na 6 siječnja 2014 Kategorija : Vijesti
Stari Egipćani proveo stoljeća razvija svoje mummifying tehnike , ali na groblju u San Bernardo , malom kolumbijskog grada , leševi nekako postala prirodno mumificirana u svojim lijesovima .

Fenomen je prvi primijetio prije 15 godina , po Grave Digger Eduardo Cifuentes . "Grobna jama bila puna tijela ", rekao je on . " Nije mi se svidio kad staneš na njih , jer oni su ljudi poput nas , tako sam počeo ih organiziraju . " To je samo zato što je Eduardo naporima da su mumije su bile najavljene . On je rekao da su mumificirana tijela oko od oko 1957 , ali nitko nije obraćao pozornost na njih . " Svidjela mi se ideja da ih čuvanje za buduće naraštaje ", rekao je on . S vremenom , mumije ' odjeće i kože su postale smeđe . Njihova koža izgleda Pastozan i naborana .

Znanstvenici nemaju pojma zašto se ovo događa . Jedina druga stranica u Latinskoj Americi , gdje prirodno mumificiranja odvija seGuanajuato ,grad u središnjem Meksiku , gdje su podzemni plin i tla uvjeti sutajna . No,isto se ne može reći za San Bernardo , jer su tijela pokopana u komorama iznad tla ( kao što je uobičajeno u Kolumbiji ) , tako da ne dolaze u doticaj sa zemljom .

san-bernardo-mummies-550x309.jpg


Foto : Photo : Francisco Argüello

Mještani imaju nekoliko objašnjenja za svoje vlastite. Neki to pripisuju čistoću sela vode i nedostatak kemijskih aditiva u hranu . Nekoliko od njih misletemperatura tla od sela je pogodno za proces mumifikacije . Neki misle da je zbog dvije neobične plodove u lokalnoj prehrani - guatila i Balu . Guatila jeteško voće , veličine naranče . To je duboko zelene boje s trnja na koži . Seljaci oguliti i kuhati voće , te ga dodati na svoje juhe . Balu izgleda kao divovski zeleni grah mahune koji je otvoren . Njegov ogroman ljubičaste grah kuhani i pire u brašno za kolače .

Još jedna zanimljiva objašnjenje je da je oko 1957 ,groblje je preselio sa stare lokacije u trenutnu . " Mislim da jemjesto na groblju ,stvarna stranica , mislim da je to nešto za napraviti sa svemirom , jer to nikada nije dogodilo na starom groblju , nikada . Nema mumije nikada izašao od tamo ", rekao je Jose del Carmen Rojas ,lokalno .

san-bernardo-mummies2-550x308.jpg


Foto: Francisco Argüello

Za sada su mumije sve postavili postati glavna turistička atrakcija u Kolumbiji. Gradonačelnik Antonio Acosta je naredio izgradnju posebnom muzeju iza groblja, gdje je osam od najbolje očuvanih mumija će biti prikazan na betonskim pločama, ispod stakla. Iako turizam može potaknuti gospodarstvo u malom selu, nisu svi mještani su sretni s idejom. Claudia Garcia, San Bernardo kućanica, rekao je, "Neki ljudi kažu da se ne ide na hrpu djece dolazi zajedno i poking zabava na svojim mrtvim rođacima." Iako to može biti istina, to izgleda kao San Bernardo Mrtvi će uspjeti u stavljajući ovaj uspavani, malo selo na karti.


Selo San Bernardo ima populaciju od samo 17.000 ljudi. To je na tri sata vožnje od glavnog grada Bogote. Trenutno, postoji oko dva tuceta mumije raspoređenih u stojećem položaju na zidove podzemnoj kripti na mjesnom groblju.

Izvori: LA Times, NTDTV

Kod:
http://www.odditycentral.com/news/mystery-surrounds-colombian-cemetery-that-turns-buried-bodies-into-mummies.html

Da li je TO djelo Boga Oca Jahve,
ili
djelo Sotonino?
-----------------------------------------

Što kaže Bog Jahve?

POSTANAK 3,19
U znoju lica svoga kruh svoj ćeš jesti dokle se u zemlju ne vratiš: ta iz zemlje uzet si bio -
prah si, u prah ćeš se i vratiti.

Prah!
Tijelo se raspadne!
AKO ostane mumificirano -
po meni - to nije djelo Boga Jahve.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Da li je TO djelo Boga Oca Jahve,
ili
djelo Sotonino?
-----------------------------------------

Što kaže Bog Jahve?

POSTANAK 3,19
U znoju lica svoga kruh svoj ćeš jesti dokle se u zemlju ne vratiš: ta iz zemlje uzet si bio -
prah si, u prah ćeš se i vratiti.

Prah!
Tijelo se raspadne!
AKO ostane mumificirano -
po meni - to nije djelo Boga Jahve.

Dali je to djelo Božje , to neznam , a dali je zanimljivo , je .Više mi liči na stravu i sotonizam .
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Kako je nastao i što predstavlja najstariji kršćanski simbol ‘ichthus’ (riba)?
riba+simbol.jpg


Viđate ih na automobilima i kamionima. Kako je nastao i što točno predstavlja simbol ribe?


Krštenje u ranoj crkvi stvorilo je paralelu između ribe i vjernika. Crkveni otac Tertulijan je u 2. stoljeću prozvao obraćene kršćane ''malim ribama'' koje se klanjaju Ichthusu.

Prvi kršćani bili su progonjeni od strane religijskih vođa i rimske vlasti (careva) koja je htjela da ih se časti kao bogove. Iz tog razloga, kršćani su morali čuvati svoja uvjerenja skrivena od strane vlasti.

Židovi su također vjerovali da su kršćani štovali lažnog boga, pa su se i od njih morali skrivati. Simbol ribe je bio način na koji su se kršćani međusobno identificirali, bez da su ih prepoznavali vlasti i religijske vođe.

Bio je običaj tada da jedna osoba na prašini napravi pola simbola ribe, dok bi druga osoba napravila drugu polovicu, čime su se međusobno prepoznavali kao vjernici. Ako druga strana to nije napravila, to bi značilo da ista nije vjernik.

Budući da nevjernici nisu prepoznavali ove akcije kršćana, vjerska uvjerenja kršćana ostala su sigurna.
Kod:
http://www.samopismo.net/2014/03/kako-je-nastao-i-sto-predstavlja.html#sthash.E8pibVlM.dpuf
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Velki je broj Hrvata koji nikada ne ide na religijske obrede, piše Jutarnji list. Dodaje da četiri posto manje Hrvata vjeruje u Boga, osam u grijeh a sedam u život poslije smrti. Tri posto manje Hrvata vjeruje u raj, a devet posto manje u pakao. Dva posto više Hrvata ima sliku Boga kao osobe, a pet posto je više skeptično. Čak je deset posto manje Hrvata koji imaju povjerenje u crkvu, pokazuje istraživanje stanja religioznosti te usporedba s 1999. godinom.

Izvor . Jutarnji list.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Kako je nastao i što predstavlja najstariji kršćanski simbol ‘ichthus’ (riba)?
riba+simbol.jpg


Viđate ih na automobilima i kamionima. Kako je nastao i što točno predstavlja simbol ribe?


Krštenje u ranoj crkvi stvorilo je paralelu između ribe i vjernika. Crkveni otac Tertulijan je u 2. stoljeću prozvao obraćene kršćane ''malim ribama'' koje se klanjaju Ichthusu.

Prvi kršćani bili su progonjeni od strane religijskih vođa i rimske vlasti (careva) koja je htjela da ih se časti kao bogove. Iz tog razloga, kršćani su morali čuvati svoja uvjerenja skrivena od strane vlasti.

Židovi su također vjerovali da su kršćani štovali lažnog boga, pa su se i od njih morali skrivati. Simbol ribe je bio način na koji su se kršćani međusobno identificirali, bez da su ih prepoznavali vlasti i religijske vođe.

Bio je običaj tada da jedna osoba na prašini napravi pola simbola ribe, dok bi druga osoba napravila drugu polovicu, čime su se međusobno prepoznavali kao vjernici. Ako druga strana to nije napravila, to bi značilo da ista nije vjernik.

Budući da nevjernici nisu prepoznavali ove akcije kršćana, vjerska uvjerenja kršćana ostala su sigurna.
Kod:
http://www.samopismo.net/2014/03/kako-je-nastao-i-sto-predstavlja.html#sthash.E8pibVlM.dpuf

Da li nam je Bog Otac Jahve dao svoju Riječ u Bibliji?
JE!
TU su SVA uputstva - ŠTO - TKO - KAKO!?

Da li ima negdje uputstava - RIBA?
NEMA!

Zato što se na grčkom jeziku riba se piše "IHTYS"
i svako od tih slova znači nešto u tituli Isusa Krista

I - Isus
H - Krist
T - Božji (od grčkog slova teta kojim počinje riječ TEOS)
Y - Sin (od grčkog "yios")
S - Spasitelj (od grčkog "Soter").

Drugim riječima "Isus Krist, Božji Sin, Spasitelj".
NE - Isus BOG!
Rani Kršćani - ZNALI SU ISTINU!
--------------------------------------

Pogledaj TKO i ŠTO je RIBA!

 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Da li nam je Bog Otac Jahve dao svoju Riječ u Bibliji?
JE!
TU su SVA uputstva - ŠTO - TKO - KAKO!?

Da li ima negdje uputstava - RIBA?
NEMA!

Zato što se na grčkom jeziku riba se piše "IHTYS"
i svako od tih slova znači nešto u tituli Isusa Krista

I - Isus
H - Krist
T - Božji (od grčkog slova teta kojim počinje riječ TEOS)
Y - Sin (od grčkog "yios")
S - Spasitelj (od grčkog "Soter").

Drugim riječima "Isus Krist, Božji Sin, Spasitelj".
NE - Isus BOG!
Rani Kršćani - ZNALI SU ISTINU!
--------------------------------------

Pogledaj TKO i ŠTO je RIBA!



I = Iesous; Ch = Christos; Th = Theou; U = Uios; S = Soter, koje znače Isus Krist, Sin Božji, Spasitelj.

Vaš video jako je dobar i ujedno zanimljiv, hvala vam . Samo nimije jasno našto ste mislili.dali ima upustva. Dase spomilju u bibliji spominju. (Matej 14,13-21; 15,33-39). MARKO,1. 17.I reče im Isus: "Hajdete za mnom i učinit ću vas ribarima ljudi!"



Piramida napisao:
Da li ima negdje uputstava - RIBA?
NEMA!
 
Natrag
Top