Samo Religijske zanimljivosti

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Ovo je jako zanimljivo i jedno čudo.

1_211649.jpg


"Ovakav tip tumora nikada se ne povlači. Riječ je o nezabilježnom slučaju. Mislim da ovo potvrđuje kako još ništa ne znamo o tome koliko ono što se događa u čovjekovoj duši djeluje na stanje fizičkog organizma", rekao je Bickels.
U Izraelu se dogodio neobjašnjiv medicinski slučaj. Naime, izraelskoj kršćanki Theresi Droud iz noge nestao je zloćudni tumor veličine naranče zbog kojeg joj je bila zakazana amputacija jer nije bilo drugog izlaza. Liječnici su se nemalo šokirali kad su ugledali rendgensku snimku na kojoj tumora više nije bilo, objašnjenja nisu imali. Theresa je rekla da se molila za ozdravljenje.

Ovoj srednjoškolskoj profesorici nađen je veliki zloćudni tumor na skočnom zglobu koji se širio. Jedina opcija liječnika za ovu ženu bila je amputacija noge. Nakon što su njeni nalazi poslani u Ameriku, tamošnji doktori složili su se s izraelskim kolegama, Theresa se nakon toga počela pripremati na život bez noge.

Zbog problema s medicinskom opremom, prvi termin za operaciju je odgođen. Igrom slučaja, odgođen je i drugi termin. Nakon što je zakazan treći termin, Theresi se razboljela majka zbog čega se morala vratiti u svoj grad kako bi se brinula o njoj. Budući da je Droud bila uvjerena kršćanka, shvatila je to kao znak da se ne treba operirati. Svoju odluku je rekla liječnicima.

"Meni je bilo jasno da će, ako ne bude operirana, umrijeti u kratkom vremenu. Ona je obrazovana, inteligentna i zdrava žena te kada osoba donese takvu odluku i svjesna je njezinih posljedica, mi to poštujemo", rekao je liječnik Jakob Bickels iz bolnice u Tel Avivu.

Nakon što se Theresa vratila u rodni grad, počela je moliti za svoje ozdravljenje u crkvi. Kada se nakon tri mjeseca vratila na kontrolu i napravila testove, tumora više nije bilo!

"Da mi je to netko rekao dva mjeseca ranije nazvao bih ga psihopatom. Pitao sam je: Što se događa, a ona mi je odgovorila: Molila sam se", ispričao je Bickles.

Liječnik je u nevjerici poslao Theresu na magnetnu rezonancu pa na biopsiju. Sve je upućivalo na to da tumora više nema.

"Ovakav tip tumora nikada se ne povlači. Riječ je o nezabilježnom slučaju. Mislim da ovo potvrđuje kako još ništa ne znamo o tome koliko ono što se događa u čovjekovoj duši djeluje na stanje fizičkog organizma", rekao je Bickels.

Theresa je sve objasnila jako jednostavno: "Dobila sam dar od Boga."

Prva snimka pokazuje zloćudni tumor:

1_211640.jpg


Na drugoj snimci vidi se kako tumora više nema:

1_211639.jpg



  • Autor: A. R. / Bitno.net.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Možda će i ovo nekog zanimat.

1_191861.jpg


Čovjek kojeg je zagrlio Papa: 'Nije ga bilo strah moje bolesti'

- Nadam se da će me Papa jednog dana nazvati te da ćemo se sastati i popričati u miru. Ima mnogo stvari koje bi mu volio ispričati – rekao je Vinicio.
Vinicio Riva početkom studenog je bio u Vatikanu, a Papa mu je prišao te ga je, na općoj audijenciji na Trgu sv. Petra, zagrlio i poljubio. Ovaj događaj odjeknuo je u cijelom svijetu te je sada taj čovjek progovorio o toplini koju je osjetio nakon prisnog zagrljaja sa Svetim Ocem.

Novinari CNN-a pronašli su muškarca koji boluje od neurofibromatoze, genetske nezarazne bolesti zbog kojeg mu je tijelo prekriveno čirevima. Vinicio Riva ispričao je za CNN kako je rođen u talijanskom gradu Vicenzi, a istu bolest je imala i njegova majka. Njegova sestra ima blaži oblik bolesti, a kaže kako se obitelj s tim teško nosi.

"Kada me Papa zagrlio, prvo sam zadrhtao, ali sam i dobio nevjerojatan osjećaj topline", rekao je 53-godišnji Talijan koji od te bolesti boluje od svoje 15 godine, a uzrokuje rast tumora po cijelom tijelu. Naviknut je da ljudi bježe od njega, da zure u njega u šoku i strahu pa je nakon Papinog postupka ostao zbunjen.

Vinicio je bio u kolicima jer ne može dugo stajati na nogama. "Nismo mislili da ćemo biti tako blizu Pape, no stražar nas je pustio sve do prvog reda", ispričala je Lotto dodajući kako je mislila da će Papa njoj dati ruku kada im se približio. "No, on se odmah približio Viniciju i zagrlio ga. Nismo ništa govorili, ali njegov pogleda sve mi je rekao.", ispričala je Lotto.

- Nadam se da će me Papa jednog dana nazvati te da ćemo se sastati i popričati u miru. Ima mnogo stvari koje bi mu volio ispričati – rekao je Vinicio.

  • Autor: M.M.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
1_228292.jpg






  • VIDEO: BOG NAS OPOMINJE; Prokrvarilo jezero u Americi! Ljudi zbunjeni i u strahu
VIDEO: BOG NAS OPOMINJE; Prokrvarilo jezero u Americi! Ljudi zbunjeni i u strahu!

  • Autor: Z.K.
    Datum: petak, 21. veljače 2014. u 10:17
Ovo se desilo i kod nas u Srbiji . Prosvetale alge i jezero odjednom pocrvenelo i voda nije bila za upotrebu u gradu od 100000 stanovnika. Mesec dana smo pili vodu iz cisterni dok nisu izgradili alternativni vodovod. Ništa misteriozno već je u pitanju alga koja pušta spore u ogromnim količinama od kojih jezero odjednom pocrveni kao krv. I to je bilo baš skoro u mom kraju.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Ova zanimljivost nema veze sa religijom , ali nema veze možda nekom i pomogne pa ko hoće nek isproba
1_51fa87b3bcec9.jpg


FASCINANTNO: Ovaj čudotvorni pripravak liječi rak i diže iz mrtvih za samo dva dana
Čudotvorni pripravak vraća u život.
Naša čitateljica iz BIH javila nam se u želji da čudotvorni recept koji joj je pomogao u liječenju raka podijelimo s javnosti.

Recept je na bazi đumbira i meda, a njoj je bez bolova kroz par dana pomogao da se vrati u život. Naša sugovornica imala je karcinom endokrinih žlijezda, a na aparatima je bila 20-ak dana. Izliječiti se uspjela bez operacije i kemoterapija pa sada, kako tvrdi, puca od zdravlja.

Za pripravak su potrebna dva veća korijena đumbira koja se očiste i izribaju na najsitnije uz pomoć električne sjeckalice. Zatim se tako usitnjen đumbir miješa s pola kilograma meda, ali imajte na umu da med mora biti domaći.

Tako spravljenu smjesu spremite u teglice i konzumirajte po žlicu tri do četiri puta na dan. Važno je koristiti plastičnu, drvenu ili keramičku žlicu. Metalna je strogo zabranjena.

Prve efekte osjetit ćete poslije dva do tri dana, a pripravak, prema riječima naše čitateljice, diže iz mrtvih.


  • Autor: Iva Međugorac
  • Photo: cocktailvirgin.blogspot.com
  • Datum: četvrtak, 27. veljače 2014. u 15:21
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Razne zanimljivosti:

Tamjan "raste" u Indiji i Južnoj Arabiji, a s
mirna u Somaliji i Etiopiji. Naime tamjan se dobije sušenjem bljedožute smole iz drva vrlo tanke kore koje raste u indiji i Južnoj Arabiji, a smirna (mira) se radi od smole grma koji raste u Somaliji i Etiopiji.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gavran:
Prema staroj židovskoj legendi gavran je pocrnio jer se nije htio vratiti na Noinu arku nego se ostao hraniti strvinama, a izvorno je bio bijel. Postao je slikom đavla koji ljudima oduzima razum i odvodi ih u paklene tame.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Stari i Novi zavjet:
Najstariji i najpotpuniji primjerak Starog i Novog zavjeta je Codex Vaticanus iz 4. st., čiji se original čuva u Vatikanskoj biblioteci. Nastao je u Aleksandriji u Egiptu a pisan je grčkim jezikom na pergameni i teži gotovo 30 kg.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Protiv Biblije:
Kad bi se posložile sve knjige koje pišu protiv Biblije nastala bi gomila veća od katedrale u Kolnu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Marijin ogrtač:
Ogrtač koji je prema predaji nosila Marija kad je rodila Krista čuva se u katedrali Notre Dame (Naše Gospe) u Chartresu u Francuskoj. Relikvija se naziva i "Sveto ruho".
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kip:
U hramu Kalbher u Ujainu (Indija) postoji kip Shive koji pije alkohol.Tisuće Hindusa koji inače ne smiju piti alkohol svakodnevno hodočaste noseći sa sobom boce viskija koje upravitelji hrama daju Aghorima.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Festival:
Kumba Mela, indijski vjerski festival koji traje mjesec dana, najveće je okupljalište ljudi koji svijet poznaje.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Građevina:
Najveća vjerska građevina na svijetu je hram bogu Višnu u Angkoru.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Stablo:
Najmanje stablo na svijetu (polarna vrba) naraste do 3 centimetra.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pjevac:
Ljudi su ubijali crne pijetle jer su vjerovali da se iz njih razvija zmaj ili bazilisk (biće iz bajke s pogledom koji ubija).
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Prvo crkva pa džamija:
Aja Sofija u Istambulu stoljećima je bila najveća kršćanska crkva na svijetu. Sagrađena je u 6. st., a godine 1453. je pretvorena u džamiju kojoj su dograđena 4 minareta.
--------------------------------------------------------------------------------------
-Ključeve crkve:
Ključeve crkve sv. groba u Jeruzlemu od 1246. godine čuvaju muslimani. Jedna muslimanska obitelj čuva ključeve, a druga ima pravo otvoriti vrata.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Naj veća crkva:
Najveća crkva na svijetu je Notre-Dame de la Paix. Nalazi se u Yamoussoukrou na Obali Bjelokosti. Dovršena je godine 1989.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Mačke:
U Egiptu su mačke bile smatrane svetim životinjama, a kazna za njihovo ubojstvo bila je smrt. Ako bi u nekoj kući mačka uginula prirodnom smrću, svi članovi obitelji morali su ući u punu korotu, kao da je umro neki njihov bliski rođak.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
U Bibliji:
U Bibliji se psi spominju 14 puta, lavovi 55 puta,
a zanimljivo je da se domaće mačke uopće ne spominju.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Rasplakana Gospa:
Na jugoistoku Rumunjske postoji ikona Rasplakane Gospe za koju se vjeruje da je 1699. godine plakala 26 dana. Ikoni se pripisuje čudesno ozdravljenje od sljepoće stoga joj na blagdan Velike Gospe hrle tisuće hodočasnika.
U vrijeme vladavine Ceausescua vlasti su postavljale blokade na cestu pa su vjernici bili prisiljeni do svetišta dolaziti pod okriljem noći.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Najveće zvono:
Najveće zvono na svijetu teži 160 tona, visoko je 6,14 metara i ima promjer 6,6 metara, a izloženo je u Moskovskom Kremlju.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rođeni umrli:
Svakog dana rodi se 364 321 beba a umre 147 137 dakle Planeta je svakoga dana
bogatija za 217 184 čovjeka.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolko treba dase pročita Biblija:
Biblija sadrži otprilike 3 milijuna slova, raspoređenih u više od tisuću poglavlja.
Za pročitati Stari zavjet treba otprilike 38 sati, a za Novi zavjet 11 sati. kada bi čitali glasno, uobičajenom brzinom govora trebalo bi 70 sati i 40 minuta za čitanje cijele Biblije.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Petak:
Petak se smatra nesretnim danom od davnine i pripisuje mu se npr. da je Eva nagovorila Adama da "zagrize jabuku" u petak, potop u Noino vrijeme je započeo u petak, Bog je u petak graditeljima Babilonske kule pomiješao jezike, a i Solomonov hram razoren je upravo u petak.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Zadnja riječ u Bibliji je Amen.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Slika duha na klupi je utjerala strah u kosti građanima Lulesa
Sablasnu su fotografiju objavili brojni argentinski mediji, a novinari u tekstovima k tome napomenuli da je na tom mjestu nekoliko tjedana ranije umrla jedna starica...
Piše:
  • 24sata


Djelatnici koji održavaju gradsko groblje u Belfastu prilično su se iznenadili kada su na panju uočili obris koji neodoljivo podsjeća na lice Isusa Krista.

Drvo su posjekli prije tjedan dana te od tada privlači pažnju brojnih znatiželjnika među kojima neki sada svakodnevno dolaze moliti.

Drvo je raslo pored groba Rebecce Steven, djevojčice koja je na tom mjestu sahranjena u kolovozu davne 1916. godine.

- Otišao sam snimiti taj prizor kako bih ga mogao objaviti na Youtubeu. Najbolje je da se ljudi uvjere vlastitim očima kako to izgleda i donesu mišljenje. Osobno sam skeptik, no moram priznati da je netko napravio jako dobar posao ako se našalio - izjavio je Sean Osbourne, čovjek koji je postavio video.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Krist naš Gospodin govori nam ovako
katedrala+Lubeck.jpg


Na katedrali u Lubecku nalazi se jedna stara ploča sa sljedećim natpisom: Krist naš Gospodin govori nam ovako:


Vi me nazivate mudrim, a ne slijedite me,

Vi me nazivate lijepim, a ne ljubite me,

Vi me nazivate bogatim, a ne molite me,

Vi me nazivate vječnim, a ne tražite me,

Vi me nazivate milosrdnim, a na vjerujete mi

Vi me nazivate plemenitim, a ne služite mi,

Vi me nazivate svemogućim, a ne častite me,

Vi me nazivate pravednim, a ne bojite me se,

Ako vas ja osudim, nemojte mi zamjeriti.

- See more at:
Kod:
http://www.samopismo.net/2014/03/krist-nas-gospodin-govori-nam-ovako.html#more
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
PA, ova vrla Monaliza (mala prznica al' velika drznica kojoj brnjica jest' i srebrnjica zbog sitnoga joj ćitluka kad' golim ramenom, figurom stamenom, obnaženošću tako visokotraženom da ju puka samoća - ta vrla slatkoća za greh s' Rajskog voća, u njenome koralu pri sustalom Moralu - čini preblaženom do mere, usred ove Premijere, da samo pesnik ova slova prlja kada lažna Hrišćanka, koja od samog Vraga ima smernicu da ovde glumi praznoglavu vernicu, Slavu bi Božju da nagrdi k'o sebi glavu kad' joj pesnik i vesnik Rimom metne brnjicu na njenu ti surlicu da tu "srećnu" curicu, sve ti uz tamburicu, sjuri niz tu ulicu te odšrafi brnjicu da od njenog srebra - kao Bog od Adamovog rebra - izlije joj Moral da napusti "koral"!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Antonija, ne obraćaj pažnju
Što se Milan "okreće na ražnju" -
Sve zbog tvoga uma slobodnoga,
On bi da te optuži kod Boga.:)

No, on ne zna - nije mu ni stalo,
Da Bog nije neko čangrizalo
I On voli ljepotu i šalu,
Da ne voli, ne bi ih ni stvar'o. :)
 
Natrag
Top