Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

S.O.S. - Građevinarstvo ( Obavezno pročitati !!! )

Diskusija u 'Građevinarstvo' započeta od milutin81, 28.07.2011.

1. bela jaros

bela jaros

Zahvala:
    0
    prijatelj je prosle godine menjao svu stolariju na kuci prezadovoljan je

2. silva123

silva123

Zahvala:
    0
    koko razlepiti silikon

Imam problem, u kuptilu lavabo je za plocice zaleoljen silikono, posroji li nacin da se to odlepi nekim hemijskim sredstvom?

3. dejantdrv

dejantdrv Član

Zahvala:
    0
    dimnjak za centralno grejanje

imam kucu od 70m2,visine 6m,kotao tkk17.interesuje me kakav dimnjak trebam da napravim?

4. keserpoljana

keserpoljana Član

Zahvala:
    0
    vodovodne i grejne instalacije u kući

tu smo da razmenimo iskustva i mišljenja

5. Mr.Daky

Mr.Daky Cupidon VIP

Zahvala:
    1.125
    Dejane,za tvoju kuću mislim da bi najbolji dimnjak bio od šentova. Samo mala napomena, ako budeš radio sa šentovima, sjeti se uzeti dva šenta sa rupama na sebi. Jedan gdje će ti ići rora , a drugi šent, koji će biti pri dnu zida, da bi mogao čistiti pepeo iz dimnjaka!

6. Simke36

Simke36 Član

Zahvala:
    0
    Zdravo svima!

Da li zna neko nesto o styrostone gradnji (gradnja blokovima od stiropora i betonom), i kako se to pokazalo kod nas?

7. MAJAPECA

MAJAPECA Član

Zahvala:
    0
    Resenje za Vas problem je pur pena.Time mozete zalepiti stiropor za karatavan.

8. kawkaz

kawkaz Član

Zahvala:
    1
    PVC stolarija koja se prodaje u marketima ,gradjama je ne kvalitetna jer pri samoj proizvodnji nema dodatnih ojacanja u svojstvu profila tj. celicne trake koje ide duz profila radi ''bacanja'' ili ''uvijanja'' profila ,tznci da se pravi cisto plastikom bez ojacanja. Prilikom montaze stvara poteskoce postavkom u ''vaser vagu'' ,a kasnije zima/ljeto ima jak uticaj na nju jer se izbaci itd.

gale50950 se ovo sviđa.
  9. kawkaz

kawkaz Član

Zahvala:
    1
    Sefe moj predlog ti je da iskopas okolo postojeceg temelja dodatnu temeljnu gredu ,na svakih 10-15 cm ubusis fi-12 zeljezo da izviruje 25 cm napolje ispod koga bi ubacio povezanu gredu ,tj napravio dodatnu temeljnu traku koja bi prenela postotak postojeceg tereta tj.olaksala postojeci temelj ,po meni je jedino resenje. sto se tice drenazne izolacije,iza kuce ti je temelj najblize zemjli ,tako da sa sredine zadnjeg dela kuce krenes pad na jednu i na drugu stranu ,ali da kanal bude nizi od temelja 10-tak cm u kome bi na dnu bila drenazna cijev i tako ih izvedes na nulu ispred kuce kao stoje na slikama prednji dio izdignut od zemlje. po meni bi tako resio da nemas vlage tj da ti voda nema prilaza temelju samim time ne bi bilo vlage

10. ljuljaci

ljuljaci Član

Zahvala:
    0
    Pozdrav
    Interesuje me moze li neko od strucnih lica da mi kaze ili proracuna koliko bi mi para trebalo za kucu od 120m2?
    Hvala unapred

Preporučite stranicu