Rooter Linksys . Pomoc

Član
Učlanjen(a)
09.06.2010
Poruka
8
Imam Nokiu n95 koja podrzava vifi , takodje posjedujem i wifi rooter ,modela: WAG54GS , Linksys .
Internet konekciju dobivam preko UTP kabla .
Pa molim sve koji znaju vise o povezivanju , jer zeleo bi da napravim wifi mrezu ali ne ide mi bas od ruke .
bio bi zahvalan na bilo kakvom tutorijalu.
googlao sam ali nisam pronasao nista sto bi mi bilo od pomoci.:???::???::???:
 
Član
Učlanjen(a)
02.06.2010
Poruka
29
Moras da udjes u ruter i da postavis ime neca (SSID) i pasword(WPA2 ili neki drugi), pa onda na nokiji da upises to ime u wifi i kada ti trazi pas onda upises i njega tako ce ti se spojiti telefon i ruter, sve ostalo radis isto ali samo na uredjajima jer si ruter vec podesio.To bi bilo to ako sam te dobro razumeo sta ti treba
 
Član
Učlanjen(a)
09.06.2010
Poruka
8
nazalost to mi i predstavlja problem jer ne znam kako da udjem u ruter (kako da pristupim ruteru ) tako da ne mogu postaviti ime neca (SSID) i da odradim ostalo .
umrezavao sam racunare tako da imam neko osnovno znanje sto se tice umrezavanja ali prvi put se susrecem sa ovom metodom .
Ali ipak zahvalan sam i na predhodnoj informaciji .
ovako izgleda ruter .
i jos samo da dodam : ja dobivam signal na telefonu s rutera mogu i povezati se s njim .
ovom prilikom bi zamolio sve koji znaju o nacinu povezivanja kompa s ruterom i o samim podesavanjima parametara ako bi bili ljubazni da mi pomognu .
bio bih zahvalan.
hvala
 

Prilozi

  • wag54gs_2.jpg
    wag54gs_2.jpg
    6,3 KB · Pregleda: 31
  • WAG54GS-E12.jpg
    WAG54GS-E12.jpg
    25,9 KB · Pregleda: 31
  • top.jpg
    top.jpg
    92,5 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.06.2010
Poruka
29
Pogledaj ovde da ti nebi puno pisao, ako se ne snadjes javi pa ce mo resiti.
Kod:
[URL="http://www.zultrax.com/forward-port/linksys-wag54gs.htm"]Manual - Set up an open port for the Linksys WAG54GS router[/URL]
U principu IP od rutera kucas u internet e i na novo otvoreni prozor stavis ime i pass i onda si u ruteru, a potom menjas sta hoces
 
Član
Učlanjen(a)
09.06.2010
Poruka
8
Hvala druze ovo mi je bilo od velike pomoci , uspio sam resiti problem .yes3
Hvala ;)
 
Natrag
Top