Root telefona i garancija

Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
96
Prije nekoliko dana sam kupio novi telefon. Na starom sam imali bekapovane podatke pomoću Titanium Bekapa, ali on radi samo na rootovanim telefonima. Rečeno mi je da gubim garanciju čim rootujem telefon. Ima li način da telefon rootujem, vratim sve stare podatke na novi telefon i da izvršim unroot, tako da to ne može da se primijeti, ako mi zatreba garancija i servis?
 
Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
96
Hvala. Sada sam vidio, djeluje mi da on ne ostavlja tragove da je root bio rađen
 
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
16
Имам једно питање. Урадио сам рут телефона и инсталирао сам СД-фикс (ваљда се тако зове). Е сад једино не знам да ли се прво инсталира на интерну меморију телефона па се помоћу СД фикса пребаци на СД картицу,или може одмах да се инсталира на СД картицу? Конкретно ме занима навигација. Да ли се само инсталира навигација ,а садржај као мапе итд додају накнадно када се пребаци на СД картицу?

У напред хвала на одговору.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruka
58
s
Имам једно питање. Урадио сам рут телефона и инсталирао сам СД-фикс (ваљда се тако зове). Е сад једино не знам да ли се прво инсталира на интерну меморију телефона па се помоћу СД фикса пребаци на СД картицу,или може одмах да се инсталира на СД картицу? Конкретно ме занима навигација. Да ли се само инсталира навигација ,а садржај као мапе итд додају накнадно када се пребаци на СД картицу?

У напред хвала на одговору.

Koristi Es file explorer ili neki drugi koji ima root privilegiju, meni je nekakko es explorer najbolji, u podesavanjima sa leve strane odobri root privilegiju, pitace te da odobris u iskacucem prozoru, nakon toga, u folderu gde ti je navigacija ako koristis igo, mozes da dodajes mape i sve sto ti treba (obrisi sva vozila, ostavi samo jedno ili dva osnovna) imas igo na torrent sajtovima, samo nadji najnovije mape da ih zamenis. za prebacivanje na sd vidi uputstva na google.
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
sd fix ti je program koji ti rešava dozvolu upisa podataka na eksternu karticu.
sada kompletna navigacija može ići na eksternu karticu.
 
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
16
И само још једно питање имам. Инсталирао сам на рачунару Кингорут. Прикључим телефон на комп и урадим settings/Developer options/debugging. И чекирам опцију USB debugging. После завршеног рутовања рестартујем телефон. Да ли треба да се одчекирам USB debugging пре или после рестарта телефона и да ли коришћење СД фикса има везе са USB debugging-ом? Тј да ли приликом коришћења СД фикса треба да буде чекирана или одчекирана опција USB debugging.?
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Mozes bez ikakvih posledica USB debugging ostaviti ON,nista ti to nece smetati u radu,ni prilikom spajanja tel. sa PC-m najnormalnije ces moci obavljati transfer to ti nista ne smeta,meni je ukljucen i dobro mi dodje kad nesto zeznem pa tel moram prikopcati na PC da popravim sra..e koje sam napravio.
Malo OFF,generalno mislim da je idiotizam oko ovog roota,kad dobijes smartphone,koji ti je ogranicen,moj prvi Huawei U8650 je imao manje od 150MB memorije za install aplikacija,uradis root da bi mogao instalirati par alikacija vise i ode garancija.Danas je isto,aplikacije se stalno azuriraju,sve su vece pa i 1GB prostora se brzo popuni jos zamisli neko hoce da instalira navigaciju sa komplet mapama europe,gdje,sta,kako...uradis root da bi mogao,posebno ako je rijec jos o KK androidu i cuveni problem sa upisom na SD i ode garancija.Pa j.bo ih system koji po meni nije uopste uradjen za svakodnevnu upotrebu,sta da imam laptop,HDD u njemu od 500GB i 3 particije C- za system,D-za pohranu medija (slike,filmovi...) i E-gdje drzim podatke i sve sto radim na poslu,a dobijem novi windows koji vidi samo particiju gdje je system C,a na D ne mogu dodati slike,niti na E snimiti danas sto sam radio na poslu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top