roger beep za CB

Član
Učlanjen(a)
08.09.2013
Poruka
22
e ovako ovih dana mi je bilo malo dosadno pa sam odlucio da napravim roger beep koji cu da ugradim u cb stanicu. E sad, trazio sam nesto jednostavno i nasao sam ali imam sledeci problem.
da li ovaj RB treba vezati na vodove ili izmedju vodova, znaci da li moram da prekinem jedan od vodova na mikrofonu ili samo zalemiti na njih.

evo i shema tog RB-a----- ovaj prvi najjednostavniji

http://www.proyectoelectronico.com/cb/rbeep1.html
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Moraćeš da ugradiš u stanicu ili mic jedan rele sa kondenzatorom , koji će zadržati predaju još neko vreme da bi na kraju razgovora ( kad otpustiš mic), ton beep-a otišao u predaju.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2013
Poruka
22
aha, bez obzira sto toga nema na shemi?
posto ovo je kao najjednostavniji RB . ima i to sa releom ali sam hteo prvo ovu da probam. ja sam njega napravio medjutim ne dobijam nikakav ton. u jednom momentu kada zalemim na vodove dobijem nesto kao ton ali je konstantan i cuje se na zvucniku te staice gde je RB. muci me to sto ne znam da li se vodovi moraju prekinuti ili se ovo treba samo nalemiti na vodove.
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Najjednostavnije, spojiš ga na napajanje i na izlaz staviš sluške. treba jako slabo da se čuje. Ako tako ne uspeš, staviš izlaz iz beep-a na ulaz pc zvučnika ili nekog pojačala...
 
Natrag
Top