Roben: Izvinjavam se zbog simuliranja

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Reprezentativac Holandije Arjen Roben izvinio se navijačima zbog pokušaja da na meču osmine finala Svetskog prvenstva protiv Meksika iznudi penal za svoj tim.

166945858853b06c817b2a6864760517_w640.jpg


Beta/AP
Holandija je sa 2:1 pobedila Meksiko golom Huntelara iz penal, koji je u nadoknadi sudijskog vremena iznudio Roben. Prvotimac Bajerna prethodno je dva puta padao u kaznenom prostoru protivnika, što sudiji Pedru Proensi nije bilo dovoljno za jedanaesterac.



"Moram da se izvinim. Ovaj poslednji je bio penal, dok sam u prvom poluvremenu simulirao. Ne bi trebalo to da radim", rekao je Roben za holandsku televiziju NOS.

On je posle dosuđenog penala prišao Huntelaru i pitao ga li želi da izvede najstrožu kaznu.

"Obično imam samopouzdanje da izvedem penal, ali ovoga puta sam bio taj koji je oboren. Bio sam ubeđen da će ge Huntelar dati. To je bio njegov trenutak i zaslužio ga je. Plakao sam od uzbuđenja posle gola, želimo da osvojimo ovo prvenstvo, da se borimo do kraja i ponosan sam na saigrače, posebno ove mlađe", dodao je Roben.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.680

Tan2014-6-29_194913695_1.jpg

Zašto je Roben najomraženiji fudbaler na svetu?
Simuliranje u osmini finala Svetskog prvenstva samo je ''kap koja je prelila čašu'' u ponašanju holandskog fudbalera koji je trenutno verovatno najomraženiji u svojoj branši



Godinama su navijači širom sveta prozivali Arjena Robena da je varalica i da svojim ponašanjem kvari fudbalsku igru, a potvrda je stigla i na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u Brazilu kada je Holanđanin simulirao penal protiv Meksika u osmini finala.

Sombrerosi su otišli kući posle gola Huntelara iz tog jedanaesterca, a sam Roben je priznao da je simulirao. Ne za ovaj dosuđeni penal, nego za situaciju iz prvog poluvremena, ali ”ko jednom zgreši, učiniće to opet”.

- Moram da se izvinim, kada je sudija svirao penal – penal je i postojao. Ali u prvom poluvremenu sam pokušao da ga prevarim. Ne smem to da radim – rekao je Roben i potvrdio da je varalica.

penal-670x414.jpg

Foto: Tanjug/AP

Tokom karijere Roben je dokazao da je fenomenalan igrač, ali je vremenom postao sinoniom za sve ono što ne valja u fudbalu. Simulira kada god mu se ukaže prilika, lažira povrede, ”cvili” kod sudija kada ne dobije faul. Barem tako tvrde svetski mediji.

Momenat koji je najavio njegova simuliranja bio je skandal protiv Liverpula, dok je nosio dres Čelsija, kada se bacio na zemlju tvrdeći da ga je tadašnji golman Redsa Pepe Rejna udario pesnicom.




Španac je dobio crveni karton, ali ga je FA posle izbrisala što dodatno govori o njegovoj ”ljudskosti”. I sam Rejna je rekao da je Holanđanin zaslužio da dobije Oskara zbog glume, dok je Rafa Benitez ironično na konferenciji tada rekao da ide u bolnicu da vidi kako je Roben.

Još jedan menadžer iz Premijer lige ga je ”nagrdio”. U pitanju je Arsen Venger koji ga je javno optužio za simuliranje, posle meča koji su u martu ove godine igrali Arsenal i Bajern. Duel je završen bez pobednika (1:1), a Roben je iznudio jedanaesterac nakon duela sa Kazorlom i teatralnog pada





Osim problema sa povredama koje je imao na početku karijere u Bajernu, Roben je vrlo brzo postao poznat bundesligaškoj publici po simuliranju kao što su ona protiv Bohuma, Dortmunda i Hanovera.



Posebno je bio zanimljiv onaj protiv Dortmunda kada je promašio penal, a srpski reprezentativac Neven Subotić je bio prvi koji mu je likovao u lice.





Koliko preteruje govori i podatak da ga je saigrač iz reprezentacije Bruno Martins Indi optužio da simulira na trenizima.

- Tako je. Roben simulira čak i na treninzima – istakao je Martins Indi posle sukoba na trening Lala koji je žestoko odjeknuo u javnosti.






 
Natrag
Top