Religijski vicevi,šale i anegdote

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nema Mire nikakve laži, jer tekst ne govori o pijenju vina sa Isusove strane, već isključivo o lažnoj optužbi upućenoj Isusu zbog toga što je posećivao gozbe.

Nisi uopšte pošten, jer ne uzimaš ceo kontekst biblije koji govori o zabrani pijenja vina, već svesno prekrajaš bibliju, i iznosiš samo ono što vodu navrće na tvoju vodenicu.

Takođe, ne poznaješ istorijski i kuturološki kontekst odnosa Jevrejske nacije prema vinu, što sam ja već objasnio više puta, već ovaj problem sagledavaš sa tačke gledišta kafanskog mentaliteta, pijančenja, bančenja, novokonponovanih pesama i igara, itd, koje je posebno prisutno na ovim prostorima, gde se kafana i opijanje čak i medijski hvale i promovišu širim masama.

Kao prvo, biblijski izraz OINOS - vino, u bibliji se odnosi i na prevrelo alkoholno vino, i na čist grožđani sok.

Jevreji imaju oko 100 vrsta vina, i kod njih je bio običaj da čist grožđani sok spravljaju na različite načine.

Tako se u bibliji spominju vina "TIROŠ ili sok u grozdu koji se jeo sa plodom grozda, potom JAJIN ili čist isceđeni grožđani sok, koji je kod Jevreja bilo omiljeno piće na gozbama i slavljima.
Pominje se i jedno vino pod imenom DIBOŠ, koje se spravljalo dugim kuvanjem, u koje se potom sipalo maslinovo ulje, čime se dobijao gust grožđani sok, i takvo vino je stavljano u zemljane sudove, kako bi isparile materije koje dovode do fermentacije, i takvo vino je moglo da stoji više godina a da se ne pretvori u alkohol"

Ako je Isus nešto pio na gozbama koje je posećivao, to je bilo ili vino Jajin, ili Diboš, jer sve suprotno bi bilo kontradiktorno sa njegovom prirodom, i rušilo bi njegov integritet kao spasitelja, i u suprotnosti sa učenjem biblije o vinu, jer je alkoholno vino u bibliji simbol greha, preljube, pomućenog razuma i savesti, i sveg zla.

Ti se Mire moli Bogu, jer vidim da donosiš zaključke isključivo na tvojim ličnim mišljenjima i pogledima.

Laodikeja izmisljas, Bog u SZ zapoveda da ga ljudi slave uz "zestoko vino", navescu stih kasnije, a NZ takodje govori o "pravim vinu" i njegovoj "umerenoj upotrebi", posebno Pavle Timotija upucuje da koristi "pomalo i vina" radi stomaka i cestih bolesti! To sto ste vi izvrnuli je vas priblem, a tekst koji sam naveo govori o ''vinu'' i ti si to sakrio, nema tu nikakvog "soka"!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To nije tacno, postoji stih u bibliji gde Bog "naredjuje", da se pije "zestoko vino", i da ga ljudi tako proslavljaju...

Još da dokažeš da nije tačno. Iako piše da uberu vino, misliš da boce sa vinom stoje na granama.

Tebi je vino "neubrano grozdje"

Nisi čitao Bibliju. A opet ako jesi, kao da nisi.

svasta, a kad ga uberes i iscedis "mora da postoji odredjeni postotak alkohola", jer cak i bezalkoholno pice u sebi sadrzi alkohol!

Nisi shvatio poentu, neprevreli.

Sasvim je evidentno na temelju NZ , da su konzumirali "zestoko vino", a ne "grozdjani sok",

Pa je Isus došao da ih podrži u grijehu.

pa cak i na euharistiji se koristilo "alkoholno vino" ( jel jevreji su za pashu "uvek" koristili alkoholno), ovo su vase izmisljotine!

A dokaza imaš 0.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Naravno da ćeš da klevećeš, znaš čije su sluge klevetnici. Pa ti si doakzao da vjeruješ farisejima.

I oni su vjerovali da Isus nije Bog.



A po tebi je Isus podržao pijanstvo na svadbi u Kani. Ja takvog Isusa ne znam, to je lažni Isus.

Zar ti hoces da zabranis Isusu da pije vino koje ima alkohola bar 12%??? To sto je on pio i sto se veselio jel to ruzno???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire

Nastavite slobodno sa pijenjem Vina - to je na vasu savest, ja sa time, a posebno moj Gospod - nemamo nikakve veze, jer nekoga silom terati da guta odvratnu tecnost pri veceri Gospodnjoj, ili svakodnevno, je u stvari prisila i diskriminacija sa vase strane, jer konstantnim propagiranjem - da vino pri veceri Gospodnjoj ili u svakodnevnoj upotrebi treba u svakom slucaju da bude alkoholno - vi vrsite ovu prisilu i diskriminaciju na ljude, da na silu cine nesto sto ne zele, i sto im nije po savesti.

Slobodno cinite sto vam je volja, i seckajte bibliju, i prikazujte je selektivno, a biblijski kontekst po pitanju vina jasan.

Evo, na kraju dacu jedan test vaseg postenja.

Iznesite SVE tekstove u bibliji koji govore negativno o vinu, i njegovoj pogubnosti, pa ce mo videti koliko ste spremni da se suocvite sa celovitom istinom.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Još da dokažeš da nije tačno. Iako piše da uberu vino, misliš da boce sa vinom stoje na granama.



Nisi čitao Bibliju. A opet ako jesi, kao da nisi.



Nisi shvatio poentu, neprevreli.



Pa je Isus došao da ih podrži u grijehu.



A dokaza imaš 0.
Vrenje vina se ne moze zaustaviti nikada i nikako, naucno dokazano, a pogotovo nemoguce u ono vreme!
 
Natrag
Top