Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tako je po BIbliji, nepismeni su prihvatili Isusa uglavnom. A učeni fariseji kao ti neće.

Takvi pismeni ( kao ti ) , su ga i ubili, jel su umislili da su mnogo pametni, a nepismeni prihvatili , jel su bili spremni na pouku..

Ti nisi spreman, jel si "ponosni profesor"!

I nema to veze sa pismenoscu, vec sa inatom, ponosom i tvrdoglavoscu koju ti gajis u srcu. Bog prihvata sve, i one pismene..

Tebe treba kazniti i to disciplinski, a ja bi to ucinio da sam na funkciji u crkvi. Jel ti sramotis sve adventiste, i to javno!
Ajd malo bolje čitaj šta sam napisao.

Procitaj ti bolje sta si napisao, jel ti nerazmisljas sta pises!

Samo brzas da odgovoris kontra!

Ja bi se bojao s tobom i u kola da sednem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Takvi pismeni ( kao ti ) , su ga i ubili, jel su umislili da su mnogo pametni, a nepismeni prihvatili , jel su bili spremni na pouku..

Vidim to po tvom napadanju Zakona. I formalnom tumačenju taman kao i fariseji što su.

Ti nisi spreman, jel si "ponosni profesor"!

Hvala Bogu od tebe znam bolje teologiju, a i nauku.

I nema to veze sa pismenoscu, vec sa inatom, ponosom i tvrdoglavoscu koju ti gajis u srcu. Bog prihvata sve, i one pismene..

Opet sebe opisuješ kroz mene.

Procitaj ti bolje sta si napisao, jel ti nerazmisljas sta pises!

Samo brzas da odgovoris kontra!

Ma da.

Ja bi se bojao s tobom i u kola da sednem.

Moraš da se baviš sa mnom jer nemaš dokaza za teoriju ravne Zemlje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vidim to po tvom napadanju Zakona. I formalnom tumačenju taman kao i fariseji što su.

Ne znas ti ni sta je formalno tumacenje, pisao sam o tome pre tebe na ovom forumu, a i o motivima...

Hvala Bogu od tebe znam bolje teologiju, a i nauku.
Ma kako da ne!

"Hvala ti Boze sto nisam kao Mire..."

Znas ti bolje i od Marka, jel tako? :)

Hvalisavost i nadmenonost!

A pricas kako si ponozan!

Opet sebe opisuješ kroz mene.

Ma kako da ne!

Ja sebe projektujem kroz tebe. Toliko si mi interesantan.. :)

Moraš da se baviš sa mnom jer nemaš dokaza za teoriju ravne Zemlje.

Jeste, svi se bavimo tobom, jel nemamo dokaza!

Pa dokazi su ti nikakvi, pa ne moram ni da se bavim. Tobom se bavim, jel nista drugo i ne preostaje.

Iritantno je koliko sebi umisljas inteligenciju a nista si!

Isti farisej, pa onda drugima pripisujes svoje mane...

Iritiras ljude svojom nadmenoscu i ponosom, iritiras Boga, zato i pise da se - "Bog protivi oholima"!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne znas ti ni sta je formalno tumacenje, pisao sam o tome pre tebe na ovom forumu, a i o motivima...

Pa ti pišeš i o Bogu kojeg ni lično ne poznaješ.

Ma kako da ne!

"Hvala ti Boze sto nisam kao Mire..."

Sada si to ponovio samo za mene, na drugoj temi.

Jeste, svi se bavimo tobom, jel nemamo dokaza!

Dokazi su ti nikakvi, pa ne moram ni da se bavim. Tobom se bavim, jel nista drugo i ne preostaje.

Upravo je to dokaz da nemaš dokaza, jer bi inače iznio to što obara moju nauku.

Iritantno je koliko sebi umisljas inteligenciju a nista si!

Isti farisej, pa onda drugima pripisujes svoje mane...

Upravo si ti dokazao da si kao farisej, zar nisi rekao meni da sam pokvaren (kao carinik).

Iritiras ljude svojom nadmenoscu i ponosom, iritiras Boga, zato i pise da se - "Bog protivi oholima"!

Jadna je i nikakva tvoja pobožnost kada sam te ja iziritirao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa ti pišeš i o Bogu kojeg ni lično ne poznaješ.

A ti kao znas moj licni odnos sa Bogom?

Jel cujes glasove, javlja ti se? :)

Sada si to ponovio samo za mene, na drugoj temi.

Pa ti ponavljas neprestano kako sam ja pokvaren, jel ti kvarim koncepciju :)

Upravo je to dokaz da nemaš dokaza, jer bi inače iznio to što obara moju nauku.

Na tvoju zalost, tu se nema sta obarati, ti sam sebe ismejavas. A najgore je sto ismejavas i adventiste. Da sam ja adventista, isto bi ti ovo rekao!

Upravo si ti dokazao da si kao farisej, zar nisi rekao meni da sam pokvaren (kao carinik).

Nisam!

A pogotovo ne da si carinik!

Ti si prvi meni rekao da sam ja pokvaren!
Ko je tu onda farisej???

Ja ti samo uzvracam, jel izmisljas da bi diskreditovao sagovornika. Ja nisam pokazao pokvarenost. U stvari si ti pokvaren jel to radis!

Jadna je i nikakva tvoja pobožnost kada sam te ja iziritirao.

Ne iritiras ti mene zbog nauke (kao sto mislis), daleko bilo, to su gluposti. Nego zbog svoje umisljenosti. To je strasno iritantno slusati.

I Bogu je iritantno, jel pise: "Bog se suproti oholima"!

Hoces reci da je i Bog gresnik, jel ga ti iritiras!?

Ako je Bog gresnik , onda sam i ja!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ti kao znas moj licni odnos sa Bogom?

Jel cujes glasove, javlja ti se?

Vidi se da si formalno primio istine iz Biblije, a to je dokaz da nemaš ličnog iskustva sa Bogom.

Pa ti ponavljas neprestano kako sam ja pokvaren, jel ti kvarim koncepciju :)

Šta je bitna koncepcija kada nemaš dokaze. Baš me briga za tvoju koncepciju.

Ajd budi pošten i iskren pa nam ispričaj svoje lično iskustvo sa Bogom, ako ga imaš. Mada si ti sklon laganju što se ovdje vidjelo. Ajd budi pošten pa nam ispričaj to iskustvo, ako ga imaš uopšte.

Na tvoju zalost, tu se nema sta obarati, ti sam sebe ismejavas. A najgore je sto ismejavas i adventiste. Da sam ja adventista, isto bi ti ovo rekao!

Bio si formalno, inače sve fomalno i bez razumne analize prihvataš.

Nisam!

A pogotovo ne da si carinik!

Pa jesi, šta vrijedi što kažeš da nisi, kada ti nisi u stanju da nešto razumno analiziraš i da shvatiš smisao ni svojih ni tuđih riječi.

Ti si prvi meni rekao da sam ja pokvaren!
Ko je tu onda farisej???

Tako si se ponašao kao farisej, još si rekao kako si bolji od mene, taman kao farisej u crkvi.

Ja ti samo uzvracam, jel izmisljas da bi diskreditovao sagovornika. Ja nisam pokazao pokvarenost. U stvari si ti pokvaren jel to radis!

Pa samim tim što si se iznervirao ja sam dokazao da si dikreditovan.

Ne iritiras ti mene zbog nauke (kao sto mislis), daleko bilo, to su gluposti. Nego zbog svoje umisljenosti. To je strasno iritantno slusati.

Da ne iritiram ne bi tako uzvratio.

I Bogu je iritantno, jel pise: "Bog se suproti oholima"!

Hoces reci da je i Bog gresnik, jel ga ti iritiras!?

Ako je Bog gresnik , onda sam i ja!

Vidiš da je tvoja nauka farisejska. Hvala ti što nisam kao ostali ljudi preljubnici itd.

Eto upravo si dokazao to.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
putin.png


LJUDI POSTAJU ZVIJERI
+AAA-

MRZE LI PUTINA ZBOG OVIH RIJEČI ? ‘Vjera u Boga postala je istovjetna vjeri u Sotonu!’
Autor: Z. K.Petak, 18. kolovoz 2017. u 16:01

Ako se ovako nastavi ljudi će izgubiti ljudsko dostojanstvo i postati zvijeri....




Ruski predsjednik Vladimir Putin definitivno je godinama najomraženiji političar ako gledamo iz perspektive zapadne političke scene. Njegov lik maksimalno se demonizira putem masovnih medija većinom zbog njegovih političkih poteza, a nerijetko je sveukupna javnost pod okupacijom masovnih medija zakinuta za stvarnost njegovih političkih ‘operacija’ kao i za stavove i promišljanja koji stoje iza njegove bore sa zapadom. Naime, njegovi govori koji su ponekad direktan ubod u balon stvarnosti nisu nešto što čete čitati u zapadnim medijima, a pitanje je li tome razlog njegovo shvaćanje vrijednosti upravo kršćanstva, kao temeljne vrijednosti zapadne civilizacije a koje je u posljednje vrijeme namjerno uništavano. Jedan njegovo govor pokazuje koliko zapravo Putin shvaća da sve ono što se zapadnom čovjeku plasira kao vrijednost nije ništa više od puke propagande koja ima za cilj uništiti kršćanske vrijednosti znajući da će samo tako ljudi biti oslabljeni i naravno podobni za služenje!

Ovo je dio govora Vladimira Putina o kojem bi trebali promisliti u kojem on jasno najavljuje uspostavu jedne svjetske vlade koja će uništiti suverenitet država, uništiti ljudsko dostojanstvo te ljude pretvoriti u podložne zvijeri:

‘Vidimo da je zapad na putu da osakati svoje korijene, uključujući i svoje kršćanske korijene na kojima se temelji zapadna civilizacija. U tim zemljama moralna osnova i tradicionalni identitet bivaju uskraćeni. Nacionalni, vjerski, kulturni pa čak i rodni identitet uskraćen je i relativiziran. Te politike tretiraju obitelji s mnogo djece ravnopravno s istospolnim zajednicama. Vjera u Boga istovjetna je vjeri u Sotonu. Pretjerivanjem s političkom korektnosti dopušta se propaganda svega i svačega.

Ljudi na zapadu srame se svoje vjerske pripadnosti i doista su uplašeni o tome govoriti. Kršćanski blagdani i slavlja na putu su da se ukinu a i pokušava ih se neutralno preimenovati jer ih je stid svojih blagdana. S ovom metodom skrivanja samih sebe duboko se upada u razaranje moralnih vrijednosti. A problem je jer te zemlje pokušavaju druge zemlje prisiliti na isto. Oni tu agendu pokušavaju staviti na globalnu razinu. Duboko sam uvjeren da je to direktan put do degradacije i primitivne kulture. To nas duboko uvodi u moralnu krizu Zapada.
Što može biti bolji dokaz za moralnu krizu ljudskog društva na Zapadu nego gubitak reproduktivnih funkcija? Danas gotovo sve razvijene zemlje ne mogu preživjeti niti uz pomoć migranata.

Bez moralnih vrijednosti ukorijenjenih u kršćanstvu i u drugim svjetskim religijama, bez pravila i moralnih vrijednosti koje su formirane i razvijane tisućama godina neizbježno je da će ljudi izgubiti ljudsko dostojanstvo i postati zvijeri.

Mi smatramo da je ispravno i prirodno obraniti i sačuvati kršćanski identitet. On brani pravo svake manjine na samoodređenje ali u isto vrijeme nema i ne smije biti nikakve sumnje u pravo većine.

Ovaj preodgoj na zapadu koji se događa jasno nam govori da je riječ o pokušaju stvaranja unipolarne, jedinstvene institucije koja će relativizirati i ukloniti nacionalne suverenitete. U takvom unipolarnom i jedinstvenom svijetu nema mjesta za suverene države. Takav svijet treba samo vazale. Iz povijesne perspektive takav unipolarni svijet značio bi predaju vlastitog identiteta i Božje raznolikosti u ruke vrhuške. Rusija će uvijek biti na strani onih koji brane drugačije gledište, ‘ kazao je Putin u govoru koji nikad nije prikazan na Zapadu!

[raw]<iframe width="625" height="352" src="https://www.youtube.com/embed/7wDW_3FGAQY" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Kod:
http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kultura-i-znanost
 
Natrag
Top