Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Slazem se.

Mnostvo obicaja u Srba je paganskog porekla.



Ima dosta nacionalnog i verskog ponosa u Srba, ne gledajuci na osnovno pitanje "STA JE ISTINA" vec samo da je Pravoslavno i Srpsko.





Ako mu se Bog javio, mora pisati tako, i onda se na osnovu biblije sagledava da li je to od Boga ili neke druge sile.

Ako se nije Bog javio, onda je sve sto se iznosi prozeto ljudskom subjektivnoscu, iz koje proizilaze ljudska misljenja i teorije.

Pa onda sagledaj na osnovu biblije bez pristrasnosti.

Sve sto citam su optuzbe bez ikakve provere. Samo ponavljate sto ste naucili...

Uvek brzate..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako je znao za Subotu a svesno je krsio - tada je diskutabilno da li ce taj covek biti spasen.

Ako nije znao a ziveo je po svetlosti koju ima, tada je to druga stvar.

Ja sve proveravam biblijom, i svaka tacka vere je kod mene cvrsto utemeljena na bibliji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Mitropolit Amfilohije: Zbog izdajnika se bavim politikom
ponedeljak, 17. apr 2017, 18:34 -> 18:50

Izvor: Fonet

pinterest.png


Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije poručio je da će se baviti politikom sve dok oni koji vode državu budu izdajnici Crne Gore i svojih predaka.

Tokom vaskršnje liturgije u Zelenici, kraj Herceg Novog, Amfilohije je rekao da zbog obraza ne može da ćuti.

Amfilohije-CG-s.jpg

Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije tokom vaskršnje liturgije u Zelenici
"Neka oni počnu da se bave politikom, neka ne budu izdajnici svojeg pretka Svetog Petra Cetinjskog, izdajnici mučeničkih kostiju posejanih ne samo po Crnoj Gori nego i po Kosovu i Metohiji, i onda ću noge da im ljubim", poručio je mitropolit.

Amfilohije je političare pozvao da se krste, tvrdeći da će kada to urade znati kako se treba baviti politikom, a objasnio je i kada će on prestati njome da se bavi.

"Neka ovi naši glavari počnu da se bave svojim poslom, Crnom Gorom, njenom dušom i njenim obrazom, neka se ne prodaju za jeftine pare, kao što su krenuli da rade, i onda će Amfilohije, naslednik Svetog Petra, ućutati i nijedne neće progovoriti", naglasio je Amfilohije, prenosi Televizija Crne Gore.

Kaže da je na muci i da bi mu bilo lako da nije na tronu Svetog Petra.

"Tada bih pričao da im ugodim i oni bi me u zlato okovali", istakao je Amfilohije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ako je znao za Subotu a svesno je krsio - tada je diskutabilno da li ce taj covek biti spasen.

Ako nije znao a ziveo je po svetlosti koju ima, tada je to druga stvar.

Ja sve proveravam biblijom, i svaka tacka vere je kod mene cvrsto utemeljena na bibliji.

Ovo nije tema o suboti, ali nema veze.

Dobro si pisao gore.

A to reci Tripu jer on nista ne temelji na Bibliji, i suprotstavljen je crkvi i tebi i svima..

Nauka mu je protiv zdravog razuma..

A ja ne gresim kad kazem da mu treba profesionalna pomoc.

Zelim mu sve najbolje.

A sa tobom se slazem.u gornjem.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovo nije tema o suboti, ali nema veze.

Dobro si pisao gore.

A to reci Tripu jer on nista ne temelji na Bibliji, i suprotstavljen je crkvi i tebi i svima..

Nauka mu je protiv zdravog razuma..

A ja ne gresim kad kazem da mu treba profesionalna pomoc.

Zelim mu sve najbolje.

A sa tobom se slazem.u gornjem.

Mire je bog, njegovo mišljenje je iznad svega. Evo ti političara u mantiji. Bar priznaje da se bavi politikom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire je bog, njegovo mišljenje je iznad svega. Evo ti političara u mantiji. Bar priznaje da se bavi politikom.

To mozes reci za sebe, tvoje misljenje je iznad svega. Ti sebe pravis bogom i optuzujes druge.

Sta je lose baviti se politikom, i vasi adventisti se bave politikom.

Kao sto rekoh svoje grehe pripisujes drugima, i grehe svoje zajednice..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To mozes reci za sebe, tvoje misljenje je iznad svega. Ti sebe pravis bogom i optuzujes druge.

Sta je lose baviti se politikom, i vasi adventisti se bave politikom.

Jeste loše, dijeli narod. To advent. ne rade.

Kao sto rekoh svoje grehe pripisujes drugima, i grehe svoje zajednice..

Vi niste ni u čemu ujedinjeni, svako ima svoje mišljenje oko svega. A plodove ste pokazali.

Znaš da sam davao mape.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jeste loše, dijeli narod. To advent. ne rade.

Ne rade ni pravoslavni, ne dele narod po nacionalnosti.

LAZES, I IZMISLJAS NAMERNO!!!

Vi niste ni u čemu ujedinjeni, svako ima svoje mišljenje oko svega. A plodove ste pokazali.

A vi ste ujedinjeni, vidimo to na forumu, svako od vas ima suprotnu teologiju od one crkvene. Ti imas svoju, Laodikeja svoju, Jovan nesto drugaciju a Marko izvornu adventisticku!

A rodove nek narod pogleda na facebook-u, ili nek ode licno u crkvu da se uveri u licemerje vasih mladih..

Znaš da sam davao mape.

Dao si ti masnicu okacenu macku o rep, pazi samo da ti macak ne prdne...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ljudi, sta vam je, snizite prepirke i oslovljavajte jedni druge u ljubavi, jer zvucite gore od islamskih fundamentalista.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ljudi, sta vam je, snizite prepirke i oslovljavajte jedni druge u ljubavi, jer zvucite gore od islamskih fundamentalista.

Prvo, ti si rekao da je fundamentalizam nesto dobro?

A vidimo te rodove ovde.

Drugo, nisam ja fundamentalista, nego on.

Trece, nisam ja kriv sto on ne postuje sagovornike nego vredja, ponasajuci se krajnje bezobrazno i primitivno.

Taktika mu je izazvati krajnje losu reakciju da bi imao zasto da prijavi moderatoru.

Cetvrto, nisam ja ni rekao nista lose.
Jedino sto tebi smeta kad pomenem adventiste, to je on kriv.

To je tvoj ljubljeni brat.

Ja ga se stidim, iako nisam adventista.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top