Razum ili srce..???

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Da li više razmišljate racionalno i pokušavate da nađete smisao u svemu..? ili puštate srce da luta i da radi kako želi, šta zeli i gde želi?:)

Odnosno imate li neku granicu između razuma i osećaja? Šta više preovladava kod Vas?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja bih ovako rekao: Razum je hladni objektivni racio, a srce stanište svih vrsta emocija koje postoje kod čovjeka. Njih dvoje (razum i srce) često su u sukobu. Šta kod čovjeka prevlađuje u ovom sukobu, zavise od mnogo čega, a u prvom redu od mentalnog sklopa čovjeka.
Naravno, najidealnije je kada se razum i srce usaglase. Tada se može reći da u čovjeku postoji unutrašnja harmonija. Međutim, to često nije slučaj. Snaga emocije i razuma varirajau. Nekada je emocija tako jaka da uprkos protivljenju razuma ne otstupa, a neka razum suzbije nerazumnu emociju.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Da slažem se ponekad je stvarno teško odvojiti razum od srca,jel svi imamo emocije koje je ponekad ne moguće kontrolisati i koliko god se trudili racionalno razlučiti ne vredi.
Mada se ja trudim i u većini slučajeva razmišljam racionalno i odvajam srce i razum,odnosno više sam razumna nego emocionalna...nekada ne uspeva ma koliko se kontrolisala.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.972
Sve ima svoje vreme i svoje mesto. Tako i razum i srce. Bar u mom životu. Umem da ocenim kad razum treba da "smiri" srce, a kada da ga "pusti da leti".
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da slažem se ponekad je stvarno teško odvojiti razum od srca,jel svi imamo emocije koje je ponekad ne moguće kontrolisati i koliko god se trudili racionalno razlučiti ne vredi.
Mada se ja trudim i u većini slučajeva razmišljam racionalno i odvajam srce i razum,odnosno više sam razumna nego emocionalna...nekada ne uspeva ma koliko se kontrolisala.

Ma, da. Srce je, ipak, skoro uvijek pobjednik u tom sukobu sa razumom, - bar kod većine ljudi. Razum je kao matematika. Tačan ali hladan, a srce je vrelo najsnažnijih emocija, nekada tako snažnih da ni taj hladni račundžija (razum) ne može sa njima izaći na kraj.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Mislim da razum više preovladava iako smatram da sam izuzetno emotivna osoba. Ipak dešavaju se i situacije kada razum nema rešenje pa je poželjno poslušati srce kao i iznenadne situacije kada razum uopšte nije u stanju da reaguje...:)
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Ma treba ići srcem, pa kud puklo nek puklo... :)
 
Natrag
Top