Razlika u godinama???

Član
Učlanjen(a)
06.07.2009
Poruka
19
ja volim dosta starije muskarce, oni su bolji

Malo sam skeptik po pitanju ove tvoje izjave. Naravno, volim da drugi poštuju moj stav pa tako ja poštujem to što smatraš da je tačno. Da li su godine bitne, s' strane ''ljubavi'' nisu ,a sa druge strane, one biološke, itekako jesu. Kao prvo, treba reći da je veza jedna ozbiljna i odgovorna stvar, da je lako imati vezu - nije. Imao bi je svako, vezu je potrebno njegovati, održavati, zalijevati. Vjerovatno bi mlađoj partnerici bilo dosta/veoma lakše da stvori nekakav stabilan i ozbiljan odnos, neko na koga će se moći osloniti. Ta veza će u početku vjerovatno cvijetati i stvoriti dosta plodno okruženje za nešto ''više''. Međutim, problem dolazi kasnije, kada dotični/dotična ostare, dolazi do mimoilaženja mišljenja, odnosno ''sudaranja'' generacija. Stari partner, neće imati više onaj elan koji je imao ranije, ako partnerka i u malo ''zamaklim'' godinama još preferira noćne provode vrlo je vjerovatno da će stariji muškarac imati problema da se adaptira na takve navike. Njegov biološki ciklus počinje da odbrojava svoje, od njegove 25-te, stoga, svakim danom njegova potencijska moć slabi. Mladi muškarac 14-25 ima mogućnost da ponovo ''poentira'' nakon 15 min. od poslednjeg snošaja, što kod muškaraca iznad 25-te drastičnom brzinom počinje da raste. Tako, ženke koje imaju veću /dužu potrebu za seksualnim kontaktom bile bi nezadovoljne. Što znači, ako imamo loš seks u našoj vezi/ braku, imamo i loš odnos. Koliko god mi se trudili da poričemo to, seks igra veoma bitnu ulogu u našim životima - jer smo mi veoma seksualna bića (seks i ljubav, jedno s drugim pod ruku - kao žena i muškarac).

Tako, da su stariji muškarci s onu emotivnu stranu u početku bolji - to si u pravu (al' to im daje samo malu prednost), mlađi muškarci su dosta energičniji, sposobniji, vole da uđu duboko u srž problema, veći su entuzijasti (tako, da će ih njihova snaga, samo malo kasnije, ipak učini superiornijim u odnosu na starije parnike) ... Po mome mišljenu, optimalan godišnji raspon, je do 2 godine ,a u onim ekstremnjim slučajevima do 4...
Opet napominjem, ovo je dokazano sa medicinskog aspekta. Da ovo nije tačno, u isti razred bi išle djevojčice npr. 94. ili 92. godište sa muškarcima 91. godišta ili u drugom slučaju 89. godišta. Na početku nema problema, al' s vremenom oni iplivavaju na površinu, a rekli smo da vezi imaju samo ozbiljni i zreli ,a ozbiljni i zreli misle o budućnosti ,a ne samo od danas do sutra ujutro.

Tako, da u ovoj rundi, prema mome mišljenu. Mlađi WIN :D
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Malo sam skeptik po pitanju ove tvoje izjave. Naravno, volim da drugi poštuju moj stav pa tako ja poštujem to što smatraš da je tačno. Da li su godine bitne, s' strane ''ljubavi'' nisu ,a sa druge strane, one biološke, itekako jesu. Kao prvo, treba reći da je veza jedna ozbiljna i odgovorna stvar, da je lako imati vezu - nije. Imao bi je svako, vezu je potrebno njegovati, održavati, zalijevati. Vjerovatno bi mlađoj partnerici bilo dosta/veoma lakše da stvori nekakav stabilan i ozbiljan odnos, neko na koga će se moći osloniti. Ta veza će u početku vjerovatno cvijetati i stvoriti dosta plodno okruženje za nešto ''više''. Međutim, problem dolazi kasnije, kada dotični/dotična ostare, dolazi do mimoilaženja mišljenja, odnosno ''sudaranja'' generacija. Stari partner, neće imati više onaj elan koji je imao ranije, ako partnerka i u malo ''zamaklim'' godinama još preferira noćne provode vrlo je vjerovatno da će stariji muškarac imati problema da se adaptira na takve navike. Njegov biološki ciklus počinje da odbrojava svoje, od njegove 25-te, stoga, svakim danom njegova potencijska moć slabi. Mladi muškarac 14-25 ima mogućnost da ponovo ''poentira'' nakon 15 min. od poslednjeg snošaja, što kod muškaraca iznad 25-te drastičnom brzinom počinje da raste. Tako, ženke koje imaju veću /dužu potrebu za seksualnim kontaktom bile bi nezadovoljne. Što znači, ako imamo loš seks u našoj vezi/ braku, imamo i loš odnos. Koliko god mi se trudili da poričemo to, seks igra veoma bitnu ulogu u našim životima - jer smo mi veoma seksualna bića (seks i ljubav, jedno s drugim pod ruku - kao žena i muškarac).

Tako, da su stariji muškarci s onu emotivnu stranu u početku bolji - to si u pravu (al' to im daje samo malu prednost), mlađi muškarci su dosta energičniji, sposobniji, vole da uđu duboko u srž problema, veći su entuzijasti (tako, da će ih njihova snaga, samo malo kasnije, ipak učini superiornijim u odnosu na starije parnike) ... Po mome mišljenu, optimalan godišnji raspon, je do 2 godine ,a u onim ekstremnjim slučajevima do 4...
Opet napominjem, ovo je dokazano sa medicinskog aspekta. Da ovo nije tačno, u isti razred bi išle djevojčice npr. 94. ili 92. godište sa muškarcima 91. godišta ili u drugom slučaju 89. godišta. Na početku nema problema, al' s vremenom oni iplivavaju na površinu, a rekli smo da vezi imaju samo ozbiljni i zreli ,a ozbiljni i zreli misle o budućnosti ,a ne samo od danas do sutra ujutro.

Tako, da u ovoj rundi, prema mome mišljenu. Mlađi WIN :D

Možda....ali mislim da to nije pravilo.....ima nas raznih.......
Mladima... svaka čast....nemam nista protiv mladosti....i ja sam bio mlad....lep....snažan.....potentan.
Mogao sam da se oženim ranije ....imao sam prilika ( zbog jedne se i dan danas kajem )...ali želeo sam sve da vidim....sve da probam...da osetim i ne kajem se zbog toga....yes3.
Iskusan i stariji muškarac ima iskustvo, cilj i zna šta da traži, a žene to mogu da osete...i znaju to da cene i nagrade. One znaju kada su izabrane....i znaju da to nije zbog sexa....yes3
I kada sam bio mlađi pa do danas....nisam lupao recke.... I ne žalim se ...." Bilo mi je lepo "......:yea:.. i još je.....

Ne znam koliko su mladi ljudi ( muskarci ) ozbiljniji od onog vremena kad sam i ja bio mlad ali da " vole da uđu duboko u srž problema, veći su entuzijasti ".:roll:..nisam baš siguran....možda samo prve tri reči..... Imam sestrića koji se nikako ne skida sa " Trešnje ".....yes3
Ali " Sve u svoje vreme "....i kako mi je otac govorio " Ja na tvoje nemogu, a na moje ćeš doći "....yes3..
 
Član
Učlanjen(a)
06.07.2009
Poruka
19
Možda....ali mislim da to nije pravilo.....ima nas raznih.......
Mladima... svaka čast....nemam nista protiv mladosti....i ja sam bio mlad....lep....snažan.....potentan.

Pa naravno, s medicinskog gledišta starost nije ona koja je napisana u ličnoj karti, nego ona u našoj krvi. Kao što ti reče, al' ja ovdje govorim o biološkom procesu starenja (koji je prirodan), veoma je teško naći starog muškarca koji sa npr. 40+ godina može da poentira onoiliko puta koliko može muškarac u 30+, u određenom vremenskom intervalu, rasponu. Tu si znači u pravu, svi smo različiti, i niko od nas nije ni sličan. Al' ta razlika od muškarca do muškarca varira nekih max. 2-5 (5 - u najboljim slučajevima) godina. A ta razlika danas je veoma mala, toliko reći pa neprimjetna. Zašto, svakodnevno smo izloženi stresovima, jedemo voće i povrće koje su neorganski gajene (čitaj: prskane pesticidima, obogaćene raznim g-molovima itd.), živimo u gradovima koji su zagađeni, sve to utiče bitno na bio ritam jednog muškarca. Ovde sam obuhvatio samo neke od onih najbanalnijih razloga, a postoji još jedna hrpa.

Iskusan i stariji muškarac ima iskustvo, cilj i zna šta da traži, a žene to mogu da osete...i znaju to da cene i nagrade. One znaju kada su izabrane....i znaju da to nije zbog sexa....yes3

Naravno, iskusan, stariji muškarac ima cilj (lovinu) i zna šta traži. Dok suprotnoj strani imponira što je primjećena od strane starijeg muškarca (to se konkretno odnosi na klinke od 16 - 20 godina), dok one starije u vezu ulaze svijesno (da li iz njima znanih razloga il' zato što im je dosadilo da se ''ganjaju'' sa neozbiljnim, energičnim mladićima. Međutim, problema neće imati ona, nego ti (ovo ''ti'' ne mislim na vas, nego na sve muškarce koji imaju suputnice mnogo mlađe od sebe), onog trenutka kada vi više ne mognete da zadovoljite njezine seksualne afimititete, ona će kad-tad potražiti seksualno sposobnijeg muškarca. Zato što žene imaju potrebu za snošajem sve do nekih 50+ godina pa i više. A to, ''da znaju da nije zbog seksa'' može samo da se provuče kao nekakav lajt momenat u nekoj fazi zaljubljenosti, posle toga, kao što sam rekao ''problemi, sudar generacija, različito mišljenje ''izranjaju na površinu'' itd. U ostalom, da seks nije smisao života, reci te mi molim vas kakav bi naš smisao na ovoj planeti bio da nema seksa ???? U prethodnom postu sam vam naveo primjer sa klasificiranjem učenika prema godištu, to je uspostavljeno tako na osnovu nekih medicinskih teorija.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Ljubav ipak broji godine

Evo još jednog zanimljivog članka na istu temu...


10. 08. 2010 PRESS

Ljubav ipak broji godine


Stručnjaci se slažu da veza između starijeg muškarca i mlade žene, zbog ogromnog generacijskog jaza, ne može da ima hepiend kao u filmovima

SREDOVECNI-VELIJKA.jpg


Kriza srednjih godina ili prosto želja za avanturom, nesigurnost ili potreba za potvrđivanjem, nemogućnost da se odoli lepoti mlade žene ili žal za sopstvenom mladošću, sve su to razlozi zbog kojih su pripadnici muškog pola bar jednom u životu više od svega želeli vezu sa znatno mlađom ženom. Ipak, podaci pokazuju da takve veze nemaju budućnost, a ni dugovečnost, a razlozi za to su brojni.Dobro poznati scenario brojnih filmova u kome iskusni muškarac kao pokošen pada na lepotu i obline mlade devojke sve češće biva primenjivan i u stvarnom životu. Stručnjaci su želeli da istraže zbog čega je čovek, iako svestan da je u pitanju avantura, zbog nje ipak spreman da napusti svoju dugogodišnju vezu ili brak. Oni smatraju da sama razlika u godinama nije problem, već u onome što veliki generacijski jaz podrazumeva. Dok je on pun iskustva, žena ga skoro i nema i željna ga je, u donošenju odluka on pokazuje odlučnost, ona nezrelost, motivi za vezu, kao i životni ciljevi, su im krajnje različiti, a razumevanje za međusobne postupke gotovo da i ne postoji. Zato objašnjenje neuspeha ili kratkog uspeha ovakvih veza izgleda ovako.

Muške zablude

Muškarci kao najčešći razlog za svoje ispade s mlađim ženama navode njihovu neopterećenost, za razliku od starijih žena, koje su opterećene svim i svačim. Oni veruju da je to zbog toga što mlađe žene nisu imale kad da steknu loše iskustvo u ljubavi, pa zato nemaju strah od intimnosti i neobaveznog odnosa. Ipak, to je muško mišljenje, a ono je i te kako daleko od istine. Ujedno, to je i prvi razlog za neuspeh ovakvih romansi, jer i sami muškarci ubrzo uvide da su pogrešili u ovakvoj proceni. Istraživanja pokazuju da mlađe žene zapravo imaju manjak samopouzdanja u odnosu na starije dame, koje su se kroz život već suočile sa svojim kompleksima i strahovima, zbog čega su postale sigurnije u sebe.

Vaš šarm ili debljina novčanika?

Činjenica je da muškarci u godinama sigurno ne izgledaju onako dobro kao vršnjaci njihove nekoliko decenija mlađe izabranice, pa često misle da se ona zaljubila u njegovo iskustvo, zrelost i njegov intelekt. Prava istina u stvari leži u tome da mlađe žene kod njih privlači finansijska stabilnost koju im stariji, situiran muškarac može ponuditi. Sa ovim se takođe mnogi pre ili kasnije suoče, kada im se debljina novčanika smanji, a interesovanje drage počinje da opada.

Neponovljiva požuda

Najčešće se, ipak, dešava to da se muškarac, nakon dugogodišnje veze sa ženom svoje generacije, zaželeo akcije i shvatio da mu to najbolje može pružiti devojka u ranim dvadesetim. Međutim, već posle nekoliko meseci veze, on shvata da s njom nije zbog ljubavi, poštovanja i poverenja, već zbog onoga što je i želeo od te veze - akcije! U vezi ga održavaju ludi seks, njene napeto čvrste grudi i osećaj da ima autoritet. Ovakve stvari kratko traju i prolaze kao što su i došle - poput cunamija.

Dve generacije

Istraživanja pokazuju da su muškarci uglavnom uvek svesni generacijskog jaza koji vlada između njega i mlađe žene. Ipak, ubrzo se pokaže da on ne može da razume njenu potrebu da visi na Fejsbuku, kao što ni ona nikako ne može da izbaci naviku da zeva svaki put kada joj pustite svoju najdražu ploču iz mladosti. On ne voli DJ žurke, ona nikako ne razume kako možete vikend da provodite izležavajući se. Različita interesovanja su možda i najjači neprijatelj ovakvih slatkih vezica.





 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2010
Poruka
1.625
Neponovljiva požuda
Najčešće se, ipak, dešava to da se muškarac, nakon dugogodišnje veze sa ženom svoje generacije, zaželeo akcije i shvatio da mu to najbolje može pružiti devojka u ranim dvadesetim. Međutim, već posle nekoliko meseci veze, on shvata da s njom nije zbog ljubavi, poštovanja i poverenja, već zbog onoga što je i želeo od te veze - akcije! U vezi ga održavaju ludi seks, njene napeto čvrste grudi i osećaj da ima autoritet. Ovakve stvari kratko traju i prolaze kao što su i došle - poput cunamija.



Sa ovim se potpuno slazem:yea:
 
Natrag
Top