Razlika u godinama???

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Da li razlika u godinama moze lose/dobro uticati na vezu?
Da li je isto i kad je devojka starija od decka, i kad je decko stariji od devojke?

Da li tu postoje granice?

Ili važi pravilo da ljubav pobeđuje sve!:)
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Tja... Mislim da nema pravila. Nekako kada su razlike ekstremne može izgledati smešno nama sa strane a opet ko smo mi sa strane da procenjujemo takve parove. Ako je ljubav-ljubav u pitanju a ne korist u obliku ljubavi mislim da su bilo kakve razlike nebitne!
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Takođe,mislim da nema pravila....ranije sam imala drugačiji stav(hmm...ranije,kad sam imala 16 god.) i sama pomisao da bih mogla biti sa osobom koja je starija od mene više od 10 god. me je zgražavala,mđutim danas imam sasvim drugačije mišljenje,tako da ta razlika po meni uopšte nije bitna i granice ne postoje.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Razlika u godinama je možda rezultat nečega sto tražmo u drugim uzrastima i generacijama, ali po meni nikad ne bi mogao da budem sa nekim od 17-18 god jer je to malo bljutavo za mene. Verovatno bi mi pričala o školi i problemima sa učenjem tako da bi se osećao kao roditelj, ali od 28 pa gore do 45 sve dolazi u obzir. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2009
Poruka
89
Nema pravila. . .makar za mene NE
 
Poslednja izmena od urednika:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Sasvim individualno, od para do para.
Činjenica je da se s godinama razlike smanjuju, ali, u sličnoj temi napisala sam da verujem u vezu u kojoj je muškarac stariji do deset godina, pa ću to sada potvrditi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Zaista individualno, kako se ko snađe. Mislim da ne bi trebalo previše insistirati na slobodama u ovom pogledu jer je prirodno da razlika u godinama bude što manja. Ali isto tako ne bi trebalo da postoje neka posebna ograničenja jer za to nema nikakve potrebe. Ako je pravde ljubav će da pobedi :)
Da li je razlika u godinama neka prednost ili ne teško je reći, već bi to jednostavno trebalo posmatrati kao element veze, jednu od razlika koju je doduše nemoguće promeniti ali je moguće prihvatiti i sa njom na pravi način funkcionisati smile3
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Разлика у годинама

Eво једног занимљивог текста на ову тему:

ФОРМУЛА ЉУБАВИ

Разлика у годинама


src.jpg


Већина родитеља није одушевљена када им одрасла кћерка саопшти да се удаје за двадесетак година старијег мушкарца. Али с обзиром на то да су се већ помирили са тим да се она никада неће удати јер је добро загазила у тридесете, вероватно ће закључити да је то ипак добро. Ово је ситуација која одсликава дух времена у коме живимо јер је све више веза и бракова у којима је разлика у годинама између партнера већа од петнаест година. У већини оваквих веза мушкарац је тај који је старији. Да ли то значи да су зрели мушкарци постали привлачнији него раније.

Одувек су постојали бракови у којима је разлика у годинама била веома велика. Главни мотив је био богатство младожење и младина лепота. Савремене одјеке оваквог избора налазимо у савременој институцији спонзора и спонзоруше. Међутим, овде је реч о везама у којима економски моменат није примаран. Напротив, чини се да су то везе у којима се људи управо бирају срцем.
Много је теже пронаћи одговарајућег партнера данас него што је то било пре само неколико деценија. Одређене промене су довеле до распада друштвених родних улога и пораста нарцисоидности. Познато је да родне улоге доносе многе предности јер се на основу њих зна шта чини мушкарац, а шта жена, тако да двоје људи које се као личности практично и не познају могу да добро функционишу у вези и браку. Одбацивањем ових улога, људи су постали веома посебни појединци, са врло различитим очекивањима од љубави и везе, тако да је данас много теже изградити и одржати везу која добро функционише. Последица је да је у потрази за „сродном душом” све мање важно колико та душа има година. На упозорење: Када ти будеш имала 45 он ће бити старац од 65 жене само одмахују главом, јер ко зна шта ће бити у будућности.
У животној зони у којој се преживљава људи имају друкчији менталитет од оне зоне у којој влада принцип квалитетног живота или тачније уживања. Тамо се сматра да је главна функција брака да омогући преживљавање и појединца и породице, дакле деце, а да је добро да мушкарац буде мало старији до седам, највише десетак година. У оваквим друштвима постоје обичаји, друштвена правила која регулишу односе између појединаца и постављају критеријуме шта је друштвено прихватљиво, а шта није. Превелика разлика у годинама је неприхватљива, аморална. Ако се подсетимо да је у речи морал, латински корен морес, обичај, потпуно исто као и у речи етика, од грчког корена ethos, обичај, онда смо сведоци настанка нових обичаја и новог морала. Још у 18. веку је Николас де Шамфор указао да љубав може бити аморална сила, која руши обичаје, пишући о „светом праву љубави”.


Зоран Миливојевић


објављено: 07/08/2010
Извор: Политика







 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Dobro.
Ali šta reći na žene koje su sa mnogo mlađim muškarcima?

Evo na primer Zlatan Ibrahimović ima 29 godina a njegova žena 40
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top