Razlika izmedju Boga i Bogova-psalam 82

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nemam nameru da ikoga povredim, ali ovde je izrečeno mnoštvo teoloških, i pseudo-biblijskih tvrdnji.
Bog, čije ime HA SHEM, nije Jehova, čije je ime toliko sveto da su pisari, prepisivači oralne tradicije izbegavali da ga zapišu, ono koje je Mojsiju rekao na Sinaju, jeste YHWH, ili JA JESAM, JA SAM, onaj koji jeste. ADONAI ELOHINU.
Vidim ovde mnogi citiraju psalme, posebno onaj u kome BOG, ONAJ KOJI JESTE, KADOSH ISRAEL, govori kako mu ne trebaju ŽRTVE, posebno ne onih koji su duhovno nečisti. BOG tu traži pokajanje od ljudi.
Tvrditi da YAHOSHUA (JA JESAM SPAŠAVA), nije BOG, nego samo čovek (ili anđeo, što je Raselovim sledbenicima omiljeno) je Arijanska apostaza ravna Islamu. Hriščanin može biti samo onaj koji njemu, tj ISUSU - YAHOSHUI priznaje BOŽANSTVO, jer ON i OTAC su jedno. Jer ko ne priznaje SINA, odbacuje OCA. Jer SIN je po DUHU SVETOM postao čovekom. Jedan i Jedini, ADONAI ELOHIHNU, YHWH je OTAC i SIN i DUH SVETI.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nemam nameru da ikoga povredim, ali ovde je izrečeno mnoštvo teoloških, i pseudo-biblijskih tvrdnji.
Bog, čije ime HA SHEM, nije Jehova, čije je ime toliko sveto da su pisari, prepisivači oralne tradicije izbegavali da ga zapišu, ono koje je Mojsiju rekao na Sinaju, jeste YHWH, ili JA JESAM, JA SAM, onaj koji jeste. ADONAI ELOHINU.
Vidim ovde mnogi citiraju psalme, posebno onaj u kome BOG, ONAJ KOJI JESTE, KADOSH ISRAEL, govori kako mu ne trebaju ŽRTVE, posebno ne onih koji su duhovno nečisti. BOG tu traži pokajanje od ljudi.
Tvrditi da YAHOSHUA (JA JESAM SPAŠAVA), nije BOG, nego samo čovek (ili anđeo, što je Raselovim sledbenicima omiljeno) je Arijanska apostaza ravna Islamu. Hriščanin može biti samo onaj koji njemu, tj ISUSU - YAHOSHUI priznaje BOŽANSTVO, jer ON i OTAC su jedno. Jer ko ne priznaje SINA, odbacuje OCA. Jer SIN je po DUHU SVETOM postao čovekom. Jedan i Jedini, ADONAI ELOHIHNU, YHWH je OTAC i SIN i DUH SVETI.

Ako tvrdis da danas ime tj. izgovor teragrama nije poznat tu se slazem.

Ali na kraju mi ne znamo ni tacan izgovor Isusovog imena. Ono je "prevedeno" grckim IESUS. S druge strane i YHWH je u NZ prevedeno sa "Gospod" sto je ekvivalentno znacenju tog imena u hebrejskom "ja postojim" , "ja uzrokujem da postaje" ili drugim recima to znaci "Bog - Stvoritelj".

Piscima NZ ocigledno sam izgovor imena nije bio bitan, vec "znacenje tog imena"! Tako su oni sva bitna imena "prevodili", kao i pisci septuaginte. Jer ime jevrejima oznacava "licnost" i "karakter" i to je bilo bitno da se sacuva.

S druge strane, insistiranje na tacnom izgovoru tetragrama nema osnovu, jer - Avram Isak i Jakov nisu uopste poznavali Boga kao YHWH , vec kao "El Shadaj" (Boga Svemogucega).

Da je ime bilo toliko bitno, onda bi propali i prvi Starozavetni patrijarsi, jer ga nisu znali.

Tek od vremena Mojsija se to ime pocinje pisati i upotrebljavati, ali zbog praznoverja i pogresnog tumacenja trece zapovesti ime se kasnije potpuno gubi kao i tacan izgovor.

U NZ se to ime ne javlja ni jednom. Ocigledno zato sto nije ni bilo vazno poznavati i upotrebljavati to ime. Isus se kao i svaki jevrejin obraca Bogu sa "Tata", kako su i uobicavali da citaju i izgovaraju u to vreme.

Da je Isus koji slucajem prekrsio tradiciju i naglas izgovorio to ime (sto je opet nemoguce jer su Jevreji 3 veka pred Hristom prestali sa izgovorom) oni bi ga sigurno optuzili ili kaznili, ali nisu.

Znaci, da ni Isus, ni apostoli nisu koristili i izgovarali to ime.

Septuaginta iz koje su apostoli citirali, nije sadrzala to ime, vec se koristio grcki "Kirios" kao zamena od samog starta. Iako su postojale posebne verzije za Jevreje sa linijom na kojoj je citalac mogao upisati YHWH pored KIRIOS , opet nije postojalo ispisano ime u standardnoj verziji septuaginte.

Po svemu sudeci, tekstovi koji sadrze to ime imaju ga "napisanog na liniji" kao kasniji dodatak tekstu. Znaci da zvanicna verzija nije sadrzala to ime i apostoli se sa njim nisu susretali.

Sto se tice hebrejskog teksta, gotovo je nemoguce da su apostoli bili u stanju citati hebrejski, jer su oni govorili aramejski i grcki, jezik toga vremena.

Hebrejski jezik nije bio u upotrebi u vreme Hrista, niko ga nije ni znao, osim mozda svestenika.

Bio je to zaboravljeni crkveni jezik kao danas "staroslovenski".

Znaci da apostoli nikako nisu mogli doci u doticaj sa ovim imenom, niti su mogli znati njegov tacan izgovor. Zato su i koristili zamenu "Otac" i "Gospod" u tekstu.

Jevreji su nakon drugog svetskog rata, ponovo ucili hebrejski.. Danasnji jevrejski se vrlo malo razlikuje od onog biblijskog, ali opet ne znamo izgovor tetragrama.

Iz svega dostupnog, ova prica Jehovinih Svedoka je suplja ko saksija.

Niti su apostoli znali ime, niti su govorili hebrejski, niti su znali citati taj jezik...

Dakle priznajes da Isus ne zna sve ono sto zna njegov Bog i Otac Jehova??? a ako ne zna sve onda mu nije jednak,zar ne?

Zasto Isus mora znati ono sto ga se ne tice?

Opet je rec o ''ulogama" o preraspodeli posla, ne bavi se Isus istim poslom kao i njegov Otac, pa i nema potrebe znati sta njegov Otac radi.

On zna ono sto je njegov posao i time se bavi, to i govori.

Ovo je skroz bezvezna tvrdnja, zasto bi zena znala posao koji njen muz radi?

Ili zasto bi ruka znala sta radi noga?
Ne obavljaju one isti posao i nisu sposobne za isto, ali su oboje telo.

Ti stvarno nista ne razumes.

Isus bira da ne zna, jer taj posao odredjivanja datuma je u vlasti Oca, odnosno to je njegov posao.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako tvrdis da danas ime tj. izgovor teragrama nije poznat tu se slazem.

Ali na kraju mi ne znamo ni tacan izgovor Isusovog imena. Ono je "prevedeno" grckim IESUS. S druge strane i YHWH je u NZ prevedeno sa "Gospod" sto je ekvivalentno znacenju tog imena u hebrejskom "ja postojim" , "ja uzrokujem da postaje" ili drugim recima to znaci "Bog - Stvoritelj".

Naravno da tvrdim, jer kao i narod od koga ih je Bog "spasao" Jevreji, koji uzgred budi rečeno tada nisu ni postojali kao nacija u modernom smislu reči, nisu zapisivali samoglasnike. iza svakog od slova tetragramatona mogao je da stoji bilo koji samoglasnik, pa bi izgovor mogao da bude i
YaHoWeh, YiHuWoH i tako u nedogled. Ako se na to doda da se prvi znak tetragramatona izgovarao ne samo kao J nego i kao I, onda dobijamo totalnu misteriju. Koju su naravno raznorazni pokreti nastali nakon prevođenja prevoda Biblije na narodne jezike, konkretno na engleski "razrešili" uvođenjem izgovora Jehova, a da pritom isti, Raselovci posebno to ime pišu sa J a ne sa Y, a u engleskom jeziku se taj glas izgovara kao Dž. I onda se "bog" koga slave zove kako? Džehova, što je uvredljivo jer ta reč na hebrejskom ne znači ono što Raselovci misle da znači.

Bez poznavanja jezika, bez ikakvih mogućnosti da se shvati tok misli ljudi iz tih davnih vremena, kada je i jezik kojim je Tora pisana bio promenjen, ili bolje reči zamenjen svojim rođakom Aramejskim, u vreme kada je pored Aramejskog u upotrebi bio i koine Grčki, takođe izmenjen u odnosu na originalni iz vremena Aleksandra Makedonskog, lupetati i na osnovu lupetanja stvarati sekte i kultove je budalaština. Jer to bi isto bilo kao kada bih recimo ja, znajući da je u vreme Pepija II, u hramu Ptaha jedan od sveštenika bio pojedinac pod imenom Džedi, napravio kult, koristeći se popularnošću Star Warsa, i da kažem imam istorijske dokaze o postojanju Džedaja u Starom Egiptu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izvor iz Vikipedije kaže sledeće:

Uobičajeni je naziv za hebrejsko ime Boga, koje se sastoji od četiri hebrejska slova: י‎ (jod), ה‎ (he), ו‎ (vav), ה‎ (he).


Da li se ovi izrazi u Engleskom ili pak Srpskom prevode kao YHVH?
Kada ovaj Hebrejski tetragramaton stavite na prevodilac, na Engleskom ispadne Jehovah, a na Srpskom Jehova.

Ipak, slova sastavljena u Hebrejskom tetragramatonu po gornjem objašnjenju iz Vikipedije ne zvuče tako, osim ako se ne sagleda izvorni izgovr koj Jevreji koriste za ta četiri hebrejska slova יהוה po princpu suprotnom "piši kao što govoriš"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da tvrdim, jer kao i narod od koga ih je Bog "spasao" Jevreji, koji uzgred budi rečeno tada nisu ni postojali kao nacija u modernom smislu reči, nisu zapisivali samoglasnike. iza svakog od slova tetragramatona mogao je da stoji bilo koji samoglasnik, pa bi izgovor mogao da bude i
YaHoWeh, YiHuWoH i tako u nedogled. Ako se na to doda da se prvi znak tetragramatona izgovarao ne samo kao J nego i kao I, onda dobijamo totalnu misteriju. Koju su naravno raznorazni pokreti nastali nakon prevođenja prevoda Biblije na narodne jezike, konkretno na engleski "razrešili" uvođenjem izgovora Jehova, a da pritom isti, Raselovci posebno to ime pišu sa J a ne sa Y, a u engleskom jeziku se taj glas izgovara kao Dž. I onda se "bog" koga slave zove kako? Džehova, što je uvredljivo jer ta reč na hebrejskom ne znači ono što Raselovci misle da znači.

Bez poznavanja jezika, bez ikakvih mogućnosti da se shvati tok misli ljudi iz tih davnih vremena, kada je i jezik kojim je Tora pisana bio promenjen, ili bolje reči zamenjen svojim rođakom Aramejskim, u vreme kada je pored Aramejskog u upotrebi bio i koine Grčki, takođe izmenjen u odnosu na originalni iz vremena Aleksandra Makedonskog, lupetati i na osnovu lupetanja stvarati sekte i kultove je budalaština. Jer to bi isto bilo kao kada bih recimo ja, znajući da je u vreme Pepija II, u hramu Ptaha jedan od sveštenika bio pojedinac pod imenom Džedi, napravio kult, koristeći se popularnošću Star Warsa, i da kažem imam istorijske dokaze o postojanju Džedaja u Starom Egiptu.
U potpunosti se slazem sa tobom. Svi sektasi imaju neku glupost za koju se uhvate, a pritom nisu ni proverili dokaze, vec fanaticno i slepo veruju vodjama ili vodji, koji im je to rekao i servirao na tacni a oni progutali. A on je kao dobio to od Boga.

To su kultovi, kao sto su i politicke stranke kultovi licnosti.

Ne prolaze ni dokazi ni istorija ni biblija, jer oni sve izvrnu da odrze svoje uverenje, jer kad bi prihvatili cinjenice, srusio bi im se citav svet. Zato oni radije sklapaju oci i zive u masti, i prave se ludi.

Obicno su to ljudi sa psihickim problemima, kojima vera sluzi da im olaksava stanje. Oni sebe ubedjuju, kao sto pijanica sebe tesi da nije alkoholicar.

Vera im dodje kao droga. To je bolest i opsednutost..

A te njihove vodje, to su obicni sarlatani i prevaranti, ako i sami nisu prevareni jer nisu dovoljno istrazili..

Danas je dostupan internet, pa te lazi vise ne prolaze. Mozda su prolazile 90-ih, ali vise ne..

Kad smo kod imena, meni se vise svidja indijanski izgovor:

JAHAVAHU :)

Pa evo neka nam Zaokret kaze jel mogu ja tako da ga zovem? :)

Izvor iz Vikipedije kaže sledeće:

Uobičajeni je naziv za hebrejsko ime Boga, koje se sastoji od četiri hebrejska slova: י‎ (jod), ה‎ (he), ו‎ (vav), ה‎ (he).


Da li se ovi izrazi u Engleskom ili pak Srpskom prevode kao YHVH?
Kada ovaj Hebrejski tetragramaton stavite na prevodilac, na Engleskom ispadne Jehovah, a na Srpskom Jehova.

Ipak, slova sastavljena u Hebrejskom tetragramatonu po gornjem objašnjenju iz Vikipedije ne zvuče tako, osim ako se ne sagleda izvorni izgovr koj Jevreji koriste za ta četiri hebrejska slova יהוה po princpu suprotnom "piši kao što govoriš"

Laodikeja , hebrejski ne sadrzi samoglasnike.

YHWH su suglasnici, a citalac je sam ubacivao samoglasnike izmedju: a, e, i, o, u..

Ako je neka rec bila siroko koriscena u jevrejskom govoru, citalac je bez problema mogao da umetne samoglasnike, ali ako je ta rec davno prestala da se koristi, citalac nema sanse da zna izgovor.

Recimo da imas rec: TELEFON , koja se pisala TLFN.

Sad zamisli da je proslo 2000 godina od kad se ta rec zadnji put koristila, i sada ti treba da je procitas.

Kako bi ti procitao: TLFN..

Moze biti:

TALIFOUN
TELIFUN
TELEFIN
TULFIN

...

Nema sanse da pogodis izgovor!


Zato ja pitam Zaokreta sta smeta da ga ja onda zovem "JAHAVAHU" ?

Pa i u mom obliku su sadrzana cetiri suglasnika YHWH, a on tvrdi da je svaki oblik koji sadrzi cetiri suglasnika pravilan. A to bi znacilo da onda moze biti kako god hoces:

JAHAVAHU
JIDHEVAHE
JUHUVUHU
JAHAVAHA

...

Mislim stvarno gluposti!
To je izigravanje Boga!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zato ja pitam Zaokreta sta smeta da ga ja onda zovem "JAHAVAHU" ?

Pa i u mom obliku su sadrzana cetiri suglasnika YHWH, a on tvrdi da je svaki oblik koji sadrzi cetiri suglasnika pravilan. A to bi znacilo da onda moze biti kako god hoces:

JAHAVAHU
JIDHEVAHE
JUHUVUHU
JAHAVAHA

...

Mislim stvarno gluposti!
To je izigravanje Boga!
Da je izigravanje sa Ha Shem, jeste. Dodaj na to i da je Y i bliskoistočnim jezicima imalo i vrednost kratkog A, i dugog I, dobijaš šta? YHWH izgovoreno kao AHOWEH, IHOWUH, ma svašta nešto.

Zašto bi smo morali da se Bogu obraćamo po imenu? Zar nije dovoljno da mu se u Gospodjoj molitvi obraćamo sa Oče, onako kako nas je Njegov otelotvoreni Sin učio? Zar nije to dovoljno? Barem ne tvrdimo da "nema boga do Boga..." ono dalje neću da ne pomisli neko da recitujem šadadu.

O tome da Raselovci Isusa svode na anđela, iskrivljuju način razapinjanja, imaju svoju autorizovanu bibliju koju dobijaju samo najverniji regruteri, dok se ovako koriste Daničić-Karadžić prevodom, valjda da bi zamajali potencijalne žrtve.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U potpunosti se slazem sa tobom. Svi sektasi imaju neku glupost za koju se uhvate, a pritom nisu ni proverili dokaze, vec fanaticno i slepo veruju vodjama ili vodji, koji im je to rekao i servirao na tacni a oni progutali. A on je kao dobio to od Boga.

To su kultovi, kao sto su i politicke stranke kultovi licnosti.

Ne prolaze ni dokazi ni istorija ni biblija, jer oni sve izvrnu da odrze svoje uverenje, jer kad bi prihvatili cinjenice, srusio bi im se citav svet. Zato oni radije sklapaju oci i zive u masti, i prave se ludi.

Obicno su to ljudi sa psihickim problemima, kojima vera sluzi da im olaksava stanje. Oni sebe ubedjuju, kao sto pijanica sebe tesi da nije alkoholicar.

Vera im dodje kao droga. To je bolest i opsednutost..

A te njihove vodje, to su obicni sarlatani i prevaranti, ako i sami nisu prevareni jer nisu dovoljno istrazili..

Danas je dostupan internet, pa te lazi vise ne prolaze. Mozda su prolazile 90-ih, ali vise ne..

Kad smo kod imena, meni se vise svidja indijanski izgovor:

JAHAVAHU :)

Pa evo neka nam Zaokret kaze jel mogu ja tako da ga zovem? :)



Laodikeja , hebrejski ne sadrzi samoglasnike.

YHWH su suglasnici, a citalac je sam ubacivao samoglasnike izmedju: a, e, i, o, u..

Ako je neka rec bila siroko koriscena u jevrejskom govoru, citalac je bez problema mogao da umetne samoglasnike, ali ako je ta rec davno prestala da se koristi, citalac nema sanse da zna izgovor.

Recimo da imas rec: TELEFON , koja se pisala TLFN.

Sad zamisli da je proslo 2000 godina od kad se ta rec zadnji put koristila, i sada ti treba da je procitas.

Kako bi ti procitao: TLFN..

Moze biti:

TALIFOUN
TELIFUN
TELEFIN
TULFIN

...

Nema sanse da pogodis izgovor!


Zato ja pitam Zaokreta sta smeta da ga ja onda zovem "JAHAVAHU" ?

Pa i u mom obliku su sadrzana cetiri suglasnika YHWH, a on tvrdi da je svaki oblik koji sadrzi cetiri suglasnika pravilan. A to bi znacilo da onda moze biti kako god hoces:

JAHAVAHU
JIDHEVAHE
JUHUVUHU
JAHAVAHA

...

Mislim stvarno gluposti!
To je izigravanje Boga!

Slažem se, i nemam šta da dodam.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
O tome da Raselovci Isusa svode na anđela, iskrivljuju način razapinjanja, imaju svoju autorizovanu bibliju koju dobijaju samo najverniji regruteri...

Najveca glupost po meni i nonsens je Isusa smatrati andjelom koji je unapredjen u boga.

Jer i sotona je bio andjeo i trazio je da postane 'bog' da se "izjednaci" sa visnjim.

I onda Bog sotonu odbija a Isusu daje 'bozanstvo'.

Ispada da jednog miluje a drugog mrzi?

Apsurd!

Bozanstvo nije nesto sto se moze dobiti zaslugom, jer bozanstvo predstavlja "prirodu".

Zato i nastaje rat na nebu, jer sotona je zeleo da se nazove 'bog' da se 'izjednaci' sa Ocem!

Ali to nije nesto sto se moze dobiti.

Bog nigde za Mojsija ne kaze da je on 'bog' vec je rekao da ce on "biti NAMESTO BOGA", znaci da ce raditi umesto njega.

Isto tako, u psalmu 82 se ne kaze da su "ljudi bogovi" vec im se Gospod ruga govoreci da oni jesu "samoprozvani bogovi" "ali ce kao i svaki knez umreti"!

On im kaze: "mozete se vi nazivati bogovima koliko hocete, i ja kazem da jeste bogovi na zemlji, ali cete svejedno umreti"!

Pa i sotona je obecao coveku da ce postati "bog" i on jeste postao bog.

Jehova to priznaje govoreci: ''Covek postade KAO JEDAN OD NAS".

Naravno da je covek postao bog na zemlji, ali je bog koliko i sotona, jer ce obojica zavrsiti smrcu!

Znaci, izjednacavanje sa Bogom se kaznjava smrcu!

To pokazuje da je "bozanstvo" nesto sto stvorena bica ne mogu imati!

Biblija dakle nije politeisticka knjiga u kojoj postoje vise Bogova u kojoj je jedan manji Isus a drugi veci Jehova. Niti ljudi i andjeli mogu dobiti naziv 'bog' i nastaviti ziveti vecno!

Za prisvajanje titule 'bog' , sledi smrt! Zato sto moze postojati samo jedan Otac koji se tako zove!

Zato tekst i kaze: Ja sam Bog I NEMA DRUGOG BOGA OSIM MENE... NITI CU DATI SVOJU SLAVU DRUGOME... NIKO MI SLICAN NIJE".

Pa kako onda "Isus moze biti slican Bogu", zasto "njemu Bog daje svoju slavu" i zasto se on zove "Bog"???

Zato sto on to jeste od samog pocetka!

Ovde teologija Jehovinih Svedoka pada, i razbija se.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Najveca glupost po meni i nonsens je Isusa smatrati andjelom koji je unapredjen u boga.

Jer i sotona je bio andjeo i trazio je da postane 'bog' da se "izjednaci" sa visnjim.

I onda Bog sotonu odbija a Isusu daje 'bozanstvo'.

Ispada da jednog miluje a drugog mrzi?

Apsurd!

Bozanstvo nije nesto sto se moze dobiti zaslugom, jer bozanstvo predstavlja "prirodu".

Zato i nastaje rat na nebu, jer sotona je zeleo da se nazove 'bog' da se 'izjednaci' sa Ocem!

Ali to nije nesto sto se moze dobiti.

Bog nigde za Mojsija ne kaze da je on 'bog' vec je rekao da ce on "biti NAMESTO BOGA", znaci da ce raditi umesto njega.

Isto tako, u psalmu 82 se ne kaze da su "ljudi bogovi" vec im se Gospod ruga govoreci da oni jesu "samoprozvani bogovi" "ali ce kao i svaki knez umreti"!

On im kaze: "mozete se vi nazivati bogovima koliko hocete, i ja kazem da jeste bogovi na zemlji, ali cete svejedno umreti"!

Pa i sotona je obecao coveku da ce postati "bog" i on jeste postao bog.

Jehova to priznaje govoreci: ''Covek postade KAO JEDAN OD NAS".

Naravno da je covek postao bog na zemlji, ali je bog koliko i sotona, jer ce obojica zavrsiti smrcu!

Znaci, izjednacavanje sa Bogom se kaznjava smrcu!

To pokazuje da je "bozanstvo" nesto sto stvorena bica ne mogu imati!

Biblija dakle nije politeisticka knjiga u kojoj postoje vise Bogova u kojoj je jedan manji Isus a drugi veci Jehova. Niti ljudi i andjeli mogu dobiti naziv 'bog' i nastaviti ziveti vecno!

Za prisvajanje titule 'bog' , sledi smrt! Zato sto moze postojati samo jedan Otac koji se tako zove!

Zato tekst i kaze: Ja sam Bog I NEMA DRUGOG BOGA OSIM MENE... NITI CU DATI SVOJU SLAVU DRUGOME... NIKO MI SLICAN NIJE".

Pa kako onda "Isus moze biti slican Bogu", zasto "njemu Bog daje svoju slavu" i zasto se on zove "Bog"???

Zato sto on to jeste od samog pocetka!

Ovde teologija Jehovinih Svedoka pada, i razbija se.

Raselovska teologija je sinkretizam svih pseudo hrišćanskih jeresi i islama, vešto uvijena za zaluđivanje masa. Uz to, oni čak i pojedince ohrabruju da napamet uče bibliju. Da postanu Hafisi. Naravno ne ovu našu Bibliju, nego baš onu Raselovu. A on se u pravljenju svoje Bibilje služio i Kuranom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Raselovska teologija je sinkretizam svih pseudo hrišćanskih jeresi i islama, vešto uvijena za zaluđivanje masa. Uz to, oni čak i pojedince ohrabruju da napamet uče bibliju. Da postanu Hafisi. Naravno ne ovu našu Bibliju, nego baš onu Raselovu. A on se u pravljenju svoje Bibilje služio i Kuranom.

Pa ko da su bolje pravosl. knjige i učenja miješavina učenja hinduizma, grčke mitologije i hrišćanstva. Džabe nekom i ispravna Biblija kada krši zakon Božji i jede nečistu hranu, klanja se predmetima itd.
 
Natrag
Top