Razlika izmedju Boga i Bogova-psalam 82

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Taj stih si izvadio iz konteksta, jer se Bog tu obraća zemaljskim sudijama koji sude nepravo, i kaže im "BOGOVI STE, ALI ĆE TE KAO LJUDI POMRETI"

Dakle, pošto ti ljudi obavljaju ulogu zemaljskih sudija, njih Bog naziva bogovima, jer obavljaju posao koji pripada jedino Bogu.

Isus jeste stvarni Bog, sa ulogama koje obavlja u planu spasenja.

Psalam 82:1
1 Bog stade na saboru Božijem, usred bogova izreče sud:
Eto vidis kolko je vazno praviti razliku izmedju Bogova???
A sto ne izbacis i ime Isus,pa da vidimo ko je pravi Bog???
Malo vam je sto ste izbacili ime Jehove Boga,pa napravili ljudima zabunu po sotonskoj zelji,a sad nije nego bas je Isus stvarni Bog???
Mislis da Jevreji nisu znali kako im se zove Bog?Svakako ne Isus.
Hocete li izbaciti i ime Isus da zabuna bude 100% ???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U meni nema zabune, već je JS veštački prave, i indoktriniraju ljude, a za to postoje i dokazi, da mnogi koji su za kratko postali Svedoci, kasnije im je trebalo dugo vremena da ponovo dođu do biblijske čiste nauke.

Postoje i svedočanstva ljudi.

Što se tiče Isusa - Toma je u Isusu prepoznao Boga, jer je videvši vaskrslog Isusa rekao "GOSPOD MOJ I BOG MOJ"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U meni nema zabune, već je JS veštački prave, i indoktriniraju ljude, a za to postoje i dokazi, da mnogi koji su za kratko postali Svedoci, kasnije im je trebalo dugo vremena da ponovo dođu do biblijske čiste nauke.

Postoje i svedočanstva ljudi.

Što se tiče Isusa - Toma je u Isusu prepoznao Boga, jer je videvši vaskrslog Isusa rekao "GOSPOD MOJ I BOG MOJ"

Laodikejac ,
Prvo bi te zamolio da budes kulturan i da naznacis tacno mesto gde se stih nalazi i u kojoj biblijskoj knjizi ,i da zatim kazes svoje verovanje ,
Ti to nisi ucinio,nego moram ja

Jovan 20 glava
28 I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.
Ipak za ove reci Isus nije pohvalio Tomu,jer je Toma poverovao u Isusovo uskrsenje samo zato sto ga je ispipao.To sto je ovde zapisano da je Toma oslovio Isusa sa Gospod Moj i Bog Moj jeste ono sto mi danas imamo.U svakom slucaju i Isaija je proreka za isusa da ce biti Bog Silni u Isaiji 9:6! kao i u Jovanu 1:1 gde je Isus takodje oznacen kao bog.
Ali ova tema zato i govori o razlici izmedju Bogova.
Kad sami ljudi mogu da prave bogove od koga kod pozele,a zasto ne bi to isto mogao i Jehova.
Bog Jehova je tako i ucinio.
Posle Mojsija,jedino je Isusa ucinio Bogom Silnim,ali ne i Svemocnim.
Nadalje dokaz te razlike jeste i ono sto je u istom poglavlju rekao i sam Isus Hris ,a zakljucio ap.Jovan isto 20 poglavlje
17
Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
31 A ova se napisaše, da verujete da Isus jeste Hristos, Sin Božji, i da verujući imate život u ime Njegovo.
Dakle naucite da razlikujete Bogove,da pravite razliku izmedju njih.
Odavde se jasno vidi da Isus ima svoga Boga.,kojem je uvek podlozan.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus nije ukorio Tomu za njegovu reč da je Isus Bog, već mu je rekao "POŠTO SI ME VIDEO VEROVAO SI, BLAGO ONIMA KOJI NE VIDEŠE I VEROVAŠE"

Dakle, Isus je još potvrdio Tomine reči, DA TOMO, JESAM VASKRSLI GOSPOD I BOG, ALI JE NAJGORE ŠTO SI VIDEO I VEROVAO"

Ne postoji veći i manji Bog u odnosu OTAC - SIN.
Čak šta više, Otac se u starom zavetu obraća Sinu sa Bože, i pripisuje mu atribute večnog stvoritelja.

Što se tiče Isusovih reči: "Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem" ovo se odnosi u zemaljskom smislu, na Isusovo zemaljsko rođenje.
Bog je Isusu Otac i Bog kao što je Otac i Bog svakom čoveku koji se rađa na zemlji, pa tako i Isusu koji je postao čovek sličan nama, NAŠ BRAT kako kaže jedan biblijski citat.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus nije ukorio Tomu za njegovu reč da je Isus Bog, već mu je rekao "POŠTO SI ME VIDEO VEROVAO SI, BLAGO ONIMA KOJI NE VIDEŠE I VEROVAŠE"

Dakle, Isus je još potvrdio Tomine reči, DA TOMO, JESAM VASKRSLI GOSPOD I BOG, ALI JE NAJGORE ŠTO SI VIDEO I VEROVAO"

Ne postoji veći i manji Bog u odnosu OTAC - SIN.
Čak šta više, Otac se u starom zavetu obraća Sinu sa Bože, i pripisuje mu atribute večnog stvoritelja.

Što se tiče Isusovih reči: "Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem" ovo se odnosi u zemaljskom smislu, na Isusovo zemaljsko rođenje.
Bog je Isusu Otac i Bog kao što je Otac i Bog svakom čoveku koji se rađa na zemlji, pa tako i Isusu koji je postao čovek sličan nama, NAŠ BRAT kako kaže jedan biblijski citat.

Barem da mu je Isus brat ,pa da se kaze braca su,jednaki su,mada se cak i braca razlikuju...,
a on zapeo da je sin jednak Ocu???
nikad bilo ,nikad biti neci,sem u sotonskim snovimai njegovim sledbenicima .
O covece sujetni svaki biblijski stih koji postavis govori protiv tebe.
Mit ga znas kulturno postaviti nit ga znas normalno objasniti.
Jovan 20;17 nakon sto je Jehova Bog uskrsnuo Isusa
17 Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
Cak i nakon sto ga je Otac uskrsnuo iz mrtvih ,Isus je i dalje pokoran svome Bogu Ocu.
I o cemu ti pricas o kakvoj jednakosti?
Zar si tolko slep da ne umes da procitas Isus ima svog Boga???
Kojom vise filozofijom mozes da speres istinu da su Otac i Sin razlicite osobe i da sin ima svog Boga kao poglavara.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo sam vec objasnio.

Dakle,

"Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem"

Ovo znaci, da je Bog Isusu Bog i Otac po zemaljskom rodjenju na zemlji u telu kao coveka, kao sto je Bog i Otac svakom ljudskom bicu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovo sam vec objasnio.

Dakle,

"Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem"

Ovo znaci, da je Bog Isusu Bog i Otac po zemaljskom rodjenju na zemlji u telu kao coveka, kao sto je Bog i Otac svakom ljudskom bicu.

Dakle priznajes da postoji RAZLIKA izmedju njih?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
USLOVNA razlika, zbog tela koje je Isus preuzeo rođenjem na zemlji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda su i anđeli stariji od Sina, pametniji, mocniji i sta god zelis.. jer piše "DA JE ISUS MANJI I OD ANĐELA.

Ipak, biblija je precizna, jer ona kaže "POSTAO MANJI" što znači "DA NIJE BIO PRE"

Dakle "USLOVNA PONIZNOST I UMANJENOST"
 
Natrag
Top