Razlika izmedju Boga i Bogova-psalam 82

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Kako sam par godina studirao temu covjek i osoba za pravne povlastice dosao sam do jednog vrlo vaznog zakljucka. Prvo da malo objasnim o covjeku. Covjek je rodjen kao slobodan i suveren, i tako je to trajalo kratko do onog trenutka kad su nasi roditelji otpusnu listu iz bolnice odnijeli u grad i izvadili rodni list. Tog trenutka se rodilo fizicko lice, pravna osoba, koja je usla u ovaj sistem i do dan danas je rob vlasti, placa porez i sve namte, bez ikakvih prava, tretiran kao stvar. Sva imena u dokumentima se pisu velikim slovima, sto znac da smo robovi. Da sad ne duljim, i ne kazem kako se covjek moze izvuci i ovog sistema, i kako odvojiti osobu od covjeka predjimo na stvar. Koga zanima ova tema moze mi pisati privatno.

Bog je stvorio covjeka, a covjek je stvorio osobu - rekao sam proces, osoba, rodni list itd. Zato su mnogi ljudi proucavali ovu temu i sada se deklariraju kao zivi ljudi...ja sam zivi covjek, ne gospodin MIRE MIRIC...Tako u Bibliji sam se sjetio da pise za Boga da je zivi Bog, on je Bog, a Isus je Sin zivog Boga. I dok sam proucavao ovu temu citao sam jednu knjigu od jednog zivog covjeka iz HR, i on je napisao da su ljudi od Boga napravili osobe, i to je velika istina....pojavili se neki neobraceni ljudi u Konstantinovom dobu i rekli da imamo tri bozanske osobe.

Persona lat. znaci maska, to nismo mi....moja osoba je kreirana u opstini mjesec dana nakon mog rodjenja. Dragi da ne duljim, ja sam zivi covjek i podlijezem samo bozanskim i prirodnim zakonima...ako sam nekoga ostetio to cu i platiti...ali zakone vozio sam 10 km/h brze, pogresnoparkiranje, to su zakoni za osobe...pozovimo se na Common Law ili Obicajno pravo nismo nikoga ostetili...tako imamo i zivog Boga , i on je Bog koji je stvorio univerzalen zakone..BOG NIJE OSOBA.

Slazem se da smo svi mi robovi sistema, i to si potpuno u pravu. Covek je stvoren slobodan da zivi obradjuje zemlju, uzbere rod i jede bez novaca. A onaj koji to ne vidi taj nije svestan realnosti u kojoj zivi. Mocnici su oteli ljudima zemlju na silu, i naredili im da rade umesto njih i obradjuju istu, dok oni sede i ubiru brdo rodova i bogate se na tudj racun, a ti od svog rada dobijes tek toliko da ne umres od gladi.... Da bi to shvatio ne trebas da citas knjige, dovoljno je da si inteligentan. Ali to nema veze sa Trojstvom. Ovo je van teme..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Slazem se da smo svi mi robovi sistema, i to si potpuno u pravu. Covek je stvoren slobodan da zivi obradjuje zemlju, uzbere rod i jede bez novaca. A onaj koji to ne vidi taj nije svestan realnosti u kojoj zivi. Mocnici su oteli ljudima zemlju na silu, i naredili im da rade umesto njih i obradjuju istu, dok oni sede i ubiru brdo rodova i bogate se na tudj racun, a ti od svog rada dobijes tek toliko da ne umres od gladi.... Da bi to shvatio ne trebas da citas knjige, dovoljno je da si inteligentan. Ali to nema veze sa Trojstvom. Ovo je van teme..

Mre, brate, hvata na semantiku. Zar si prevideo šta je napisao? Rekao je da Bog nije osoba. Pa možda i nije, ON je Tri Osobe. Što se tiče sistema, mi smo ga stvorili, mi ljudi. Slobodnom voljom. Slobodnom voljom porobljavamo druge, koji slobodnom voljom pristaju na to. Slobodnom voljom, tj zloupotrebom iste mi se u stvari klanjamo "bogu ovog sveta". Slobodnom voljom biramo da li ćemo ostati slepi na istiniu, ili ne.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mre, brate, hvata na semantiku. Zar si prevideo šta je napisao? Rekao je da Bog nije osoba. Pa možda i nije, ON je Tri Osobe. Što se tiče sistema, mi smo ga stvorili, mi ljudi. Slobodnom voljom. Slobodnom voljom porobljavamo druge, koji slobodnom voljom pristaju na to. Slobodnom voljom, tj zloupotrebom iste mi se u stvari klanjamo "bogu ovog sveta". Slobodnom voljom biramo da li ćemo ostati slepi na istiniu, ili ne.

Nisam prevideo nego necu da se upustam u zaludnu raspravu :) . Ispalo je po njemu da "Bog nije osoba", a ako nije osoba sta je onda energija? On je razdvojio osobu (licnost) od coveka (u cijem sastavu je upravo individua), sto je nelogicno ili on nije jasan sta je time zeleo reci. Mislim da ni njemu samom nije jasno.

A to da smo robovi, robovi smo jos odlukom Bozjom kad je rekao "sa znojem lica svojega jesces hleb" , Bog nam je dao muku kao kaznu (disciplinsku meru), samo mi ljudi smo tu muku sebi jos umnozili , podlazuci se autoritetu coveka (tj. sistemu), umesto autoritetu Boga, pod cijim vodjstvom bi nam bilo lakse. Tako da je to opet duga diskusija , jer svakako smo mi robovi, prvo robovi grehu i propadljivosti a potom satanskom sistemu koji biramo dragovoljno. Dakle, mi smo od dva zla izabrali sebi gore... Kao sto si rekao sami smo krivi...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Za onoga ko je potavio tu temi svakako da ima, pa zbog toga me cudi da vi jos uvek odrzavate takvu tema, a onoga ko ju je postavio odavno nema na forumu.
Otvaram je jer se i ovde raspravlja o nerazumevanju teksta. Taj koji je postavio temu, tj pitanje čini se da nikada nije sa razumevanjem pročitao pismo, posebno nije razumeo lavirint jezika na kome je taj stih pisan.

"1. Slavite Gospoda, jer je dobar; jer je doveka milost Njegova;

2 Slavite Boga nad bogovima; jer je doveka milost Njegova." Ps 136


Ovde se naime radi o tome da je Bog iznad svih ljudskom rukom načinjenih idola.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Jehova Bog nije sveprisutan i ne treba da bude sveprisutan.
Takvo pitanje je isto kao "Dal je Bog svemocan pa da napravi tako veliki kamen da ne moze da ga baci?"
Bog nije sveprisutan iz mnogo razloga,a ovo su samo neki.
Bog nam je ugradio razne "senzore" preko kojih moze veoma lako da vidi kako smo,sta radimo i slicno.
Kao drugo Bog je stvorio Adama i Evu sa slobodnom voljom.Rekao im je sta valja ,a sta ne valja.
Sta se doije sa tvojim pitanjem dal je Bog sveprisutan???
Dobije se izgovor za napad na Boga,
Pa ako je sveprisutan ,zasto nije sprecio Adama i Evu da jedu taj plod???
Pa zasto je zvao Adama dok se ovaj krio medju drvecem jer je otkrio da je "go"
Da ga je video,odmah bi ga oslovi Adame,zar ne?
Ali ovo je tema koja nam govori da se znalo jos u ono vreme da postoji jedan pravi Bog i da su svi ostali lazni Bogovi.
U takvoj prilici,zasto Bog ne bi odobrio u inat svima drugima da Mojsije bude Bog,a kasnije tu titulu dao i Isusu.
Ali pridev Svemoguci Bog ostaje samo Jehovi Bogu.
 
Natrag
Top