Raspberry Pi i XBMC

Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
imam jedno ili dva pitanja za drugare,imam rasppbery pi,sad sve sto se tice sd kartice sam napravio i ubacio xbmc,ubacena je 12.2 froda,starija verzija,da nema gdje ko 12.3 froda gdje,jer ne znam na koji nacin sad da ubacujem one zipovane adonse,tipa navi-x,za tv live kanale liste...itd,moze li to preko usb ili kako mrezno da spojim na komp,jer u mom slucaju je lan kablo direktno utisnuto u rasppbery pi,i drugo pitanje,recimo kad idem na neki hd materijal da gledam preko istoga treba vjecnost da se otvori,a u drugom slucaju kad je to isto instalisano na kompu i sa istim internet protokom(3 mb) radi hd kao lud,trenutno otvara,i da stalno mi javlja da je memorija puna,sd kartica je od 8 giga ako to ima veze sa njom,ako moze pomoc,hvala unaprijed
 
Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
22
imam jedno ili dva pitanja za drugare,imam rasppbery pi,sad sve sto se tice sd kartice sam napravio i ubacio xbmc,ubacena je 12.2 froda,starija verzija,da nema gdje ko 12.3 froda gdje,jer ne znam na koji nacin sad da ubacujem one zipovane adonse,tipa navi-x,za tv live kanale liste...itd,moze li to preko usb ili kako mrezno da spojim na komp,jer u mom slucaju je lan kablo direktno utisnuto u rasppbery pi,i drugo pitanje,recimo kad idem na neki hd materijal da gledam preko istoga treba vjecnost da se otvori,a u drugom slucaju kad je to isto instalisano na kompu i sa istim internet protokom(3 mb) radi hd kao lud,trenutno otvara,i da stalno mi javlja da je memorija puna,sd kartica je od 8 giga ako to ima veze sa njom,ako moze pomoc,hvala unaprijed

Noviju Frodo 12.3 veziju imas na njihivom sluzbenom sajtu, sto se tice addona, ne znam koliko se razumijes u xbmc, možes npr. da dodaš izvore FUSION i XUNITY pa da sa njih skidas addone, na njima ima skoro sve sto ti je potrebno. evo kako ide:

ako ti slucajno treba neki poseban addon koji nemozes naci tamo onda prekopiraj na sd karticu u root folder.
što se tice 1080p filmova oni nekada znaju štekaju zbog preozerečenosti servera sa kojih se uploadaju, uglavnom kad ti ponudi izvore filma u addonu, ti odaberi HUGEFILES ili 180upload oni kod mene rade bez greške, ili skini xbmctorrent addon ima ga u prilogu par starnica iza, on isto radi super. ako ti još treba sta javi!!!
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
da nema gdje ko 12.3 froda gdje,jer ne znam na koji nacin sad da ubacujem one zipovane adonse,tipa navi-x,za tv live kanale liste...itd,moze li to preko usb ili kako mrezno da spojim na komp,jer u mom slucaju je lan kablo direktno utisnuto u rasppbery pi,i drugo pitanje,recimo kad idem na neki hd materijal da gledam preko istoga treba vjecnost da se otvori,a u drugom slucaju kad je to isto instalisano na kompu i sa istim internet protokom(3 mb) radi hd kao lud,trenutno otvara,i da stalno mi javlja da je memorija puna,sd kartica je od 8 giga ako to ima veze sa njom,ako moze pomoc,hvala unaprijed
Uf breeee......
Prvo je lako..Imaš u zavisnosti šta si install (RASPBMC ili OpenElec) nightly build verzije (samo za hrabre)u samom podešavnju OS "Home menu"-panel
U skin settings imaš i Overklokovanje....
Drugo je malo škakljivo...ima veze sa podešavanjima buffera ako gledaš preko nekih addon(1channel,muchmovies,..) ,uglavnom sa radnom memorijom PI je kratak (malo "cloking" bi bilo poželjno).probaj hd sadržaj da pogledaš sa USB..Ići će sasvim ok.
Kartica se uvek formtira za linux (max je 2.56 GB)tako da mislim da si mogao da staviš i 32GB imaćeš uvek low space.
Zipovane addone možeš install sa raznih repository a može i preko programa (RASPBMC preko totalCMD, OpenElec preko winSCP)Uđeš sa PC u RasPI i ubaciš zip u neki folder.Pa preko XBMC" install from zip" nađeš putanju..i to je to.
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
samo malo posto je ovo linux,znaci ja pojedine adone ili sto vec sve moze,mogu da ubacujem i preko total commandera,koliko sam shvatio,kako da raspberryu dam ip adresu da ga pc prepozna i onda ubacujem u njega sta hocu,ili sam sve loncice pobrkao
 
Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
22
ja sam kod sebe napravio svoju vlastitu "kucnu mrezu" i sta kod stavim u npr. public foledrima sve preuzimam preko svoje wireless mreže, filmove, addone, muziku, slike.... ne treba ti nikakav komander!?
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
jos samo jedno pitanje,necu vise dosadjivati obecavam,nemogu da nadjem nigdje img. xbmc 12.3 frodo za raspberry pi openelec ili raspbmc,kad smo kod toga je li bolji raspbmc ili openelec
 
Natrag
Top