Raspberry Pi i XBMC

Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
nadam se da je dozvoljeno pitati: kako i gde kupiti Raspberry Pi po najpovoljnijoj ceni ?
Konkretno mene interesuje nabavka radi prikljucivanja na LED TV Samsung 32D5000 i koriscenje XBMC

Da li je bolje kupiti u inostranstvu ili ovde ( Srbija,Hrvatska) ?
Ako ne moze na forum ,. moze na PP.
Hvala !
Kod:
[TABLE]
<tbody>[TR]
[TD="align: center"][B]RS Stock No.[/B][/TD]
[TD="align: center"]                                         [B]Qty[/B][/TD]
[TD]                                         [B]Description[/B][/TD]
[TD="align: center"]                                         [B]Unit Price[/B][/TD]
[TD="width: 100, align: center"]                                         [B]Goods Value[/B][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]756-8308[/TD]
[TD="align: center"]1[/TD]
[TD="align: left"]Raspberry Pi Type B Single Board Computer 512MB[/TD]
[TD="align: right"]27.40€[/TD]
[TD="align: right"]27.40€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Case-CLR[/TD]
[TD="align: center"]1[/TD]
[TD="align: left"]Raspberry Pi Type B Case - Clear[/TD]
[TD="align: right"]5.06€[/TD]
[TD="align: right"]5.06€[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 3, align: right"][/TD]
[TD="align: right"]                                                                             Running Total[/TD]
[TD="align: right"]                                         32.46€[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 4, align: right"]Standard Delivery [B](Despatch expected within 1 week(s))[/B][/TD]
[TD="align: right"]6.28€[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 4, align: right"]                                         [B]Order total[/B][/TD]
[TD="align: right"]                                         [B]38.74€[/B][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
</tbody>[/TABLE]
Naruceno za Srbiju ,preko
Kod:
http://raspberrypi.rsdelivers.com/default.aspx
Mada su malo podigli cene ...Inflacija ;)
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Pozdrav,

nabavio sam Raspberry Pi i na njega instalirao OpenELEC 3.2 (XBMC 12.2 Frodo), koji dolazi sa ugradjenim pvr.iptvsimple add-onom.
Svi add-onovi rade isto kao na PC, reprodukcija HD videa sa Much Movies, streamova sa Navi-x i sl.
Ali streamovi na pvr.iptvsimple pustaju samo audio. Nema slike.
Guglao sam, ali nisam nasao rjesenje. Dali nedostaje neki codec?
Ima li iko ideju kako rijesiti problem? Povjerenje0?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Uzgred, uredjaj je strava. Jednostavno more mogucnosti primjene unutar kucne mreze.
Performanse su nesto losije u udnosu na PC varijantu XBMC-a koju sam koristio do sada, ali mislim da je to zanemarivo.
Uredjaj cu ostaviti da stalno radi. Zanemariv potrosac energije, malo se zagrijava.
Najjednostavnije receno, prezadovoljan sam.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Pozdrav,

nabavio sam Raspberry Pi i na njega instalirao OpenELEC 3.2 (XBMC 12.2 Frodo), koji dolazi sa ugradjenim pvr.iptvsimple add-onom.
Svi add-onovi rade isto kao na PC, reprodukcija HD videa sa Much Movies, streamova sa Navi-x i sl.
Ali streamovi na pvr.iptvsimple pustaju samo audio. Nema slike.
Guglao sam, ali nisam nasao rjesenje. Dali nedostaje neki codec?
Ima li iko ideju kako rijesiti problem? Povjerenje0?
Ispostavlja se da je potrebno platiti licencu za mpeg2 kodek. Zna li neko foru da se to uradi za 0 dinara? :)
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Ispostavlja se da je potrebno platiti licencu za mpeg2 kodek. Zna li neko foru da se to uradi za 0 dinara? :)
Sve što radi na pc ,tj windows,radi na obe platforme XBMC Rasppbery Pie.
Svi skinovi svi addoni jedino ima problem sa nekim kodecima,ali može da se pravaziđe to.(lista tipa t2 slovenija ne prikazuje sliku,kao ni strimove sa Tvheadend).Rade addoni MuchMovies, IceFilmsi,1channel,navix..........
Ovaj deo si izgleda promašio.
Besplatni su kodeci i imaš objašnjenje koji KOD se salje na email.
Meni nije potrebno jer te liste negledam (t2 je jedina sa ovih prostara za koju je potreban taj kodek,Ali zato HD kanali iz t2 prolaze).


53 stepena ne prelazi ,u providnom kućištu ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2013
Poruka
240
Ne rade ni neke ukrajinske liste. Isprva sam mislio da nesto nisam dobro podesio ili mi nedostaje... Hvala na odgovoru!

Uzgred, koliko ti se zagrijava uredjaj? Koliko se sjecam, i ti si narucio ono providno kuciste... Kod mene je oko 65 stepeni u mirovanju, odnosno nesto vise kada ide HD stream. Mozda je malo previse. Kada radi bez kucista, temperature ne prelaze 50 stepeni. Imaju li smisla oni pasivni hladnjaci sto se prodaju za par dolara?
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
ajde drugari moze pomoc,imam raspberry pi i sad hocu da ubacim xbmc preko sd kartice,img sam nasao i skinuo zadnji,nasao i win32 disk,idem sve kako je objasnjeno na jednom linku,ali nikako nemogu da dobijem write da pokrenem ubacivanje img na sd karticu,znate li gdje mi koci,kazu treba formatiranje sa fat32,ali u mene sd kartica od 8 giga,pomagajte sta da radim

izgleda da je komp nikako ne prepoznaje,da li je to slucaj sa sd karticom 8 giga,ili nesto ne stima kako treba
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
ajde drugari moze pomoc,imam raspberry pi i sad hocu da ubacim xbmc preko sd kartice,img sam nasao i skinuo zadnji,nasao i win32 disk,idem sve kako je objasnjeno na jednom linku,ali nikako nemogu da dobijem write da pokrenem ubacivanje img na sd karticu,znate li gdje mi koci,kazu treba formatiranje sa fat32,ali u mene sd kartica od 8 giga,pomagajte sta da radim

izgleda da je komp nikako ne prepoznaje,da li je to slucaj sa sd karticom 8 giga,ili nesto ne stima kako treba
Ubaci SD karticu u foto aparat,formtiraj i biće fabrički formtirana..(ovo se radi kad je pc nevidi jer je formtirana pogrešno ili je u nekom neprepoznatljivom formatu).
Mislim da imaš lepo uputstvo ovde za Raspi
Kod:
[url]http://serbianforum.org/threads/xbmc-i-rad-sa-njim.331066/page-10#post-1182113[/url]
 
Natrag
Top