Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Mire, Slape, zar ne vidite da su ubeđeni da su oni Crkva, a da mi nismo. Zar ste slepi kod očiju.

Priznam, i samog sebe pitam kako mi se više ne gadi odgovarati gluhima i slijepima. I gadi mi se, vjeruj mi. A zašto onda sve ovo činim? Mislim, čita netko, bit će nekome od koristi.

Jedna je Sveta Katolička - Saborna Crkva, i nju je 33 godine osnovao Otelotvoreni Bog, Isus, na nju je SIŠAO DUH SVETI. Nije je osnovala žena udarena u glavu polovinom 19 veka Hrišćanske ere.

Da, kako bi s Crkvom Kristovom moglo imati veze nešto što su osnovali "žena & pionirs" polovicom 19. stoljeća? Nikakve. I kako je Kristova crkva besmislena i nezamisliva bez Krista, tako je i crkva Adventista sedmog dana besmislena i nezamisliva bez Ellen White i njenih spisa. Kršćani, pripadnici Kristove crkve, ispovjedaju vjeru deklarirajući: "Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, ... I u jednoga Gospodina Isusa Krista, ... I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; ...",

A Adventisti sedmog dana svojim vjerovanjem br. 18 deklariraju:

Dar proroštva
: Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. Oni, također, naglašavaju da je Biblija mjerilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva. (Joel 2,28.29; Djela 2,14-21; Hebrejima 1,1-3; Otkrivenje 12,17; 19,10)

Što bi se dogodilo da Adventisti iz bilo kojeg razloga ostanu bez spisa Ellen White? Crkva bi im nestala, ugasila bi se. Ne piše li gore u njihovu vjerovanju da su ti spisi "znak raspoznavanja Crkve Ostatka". Ako tih spisa nema, Adventisti, prema njima samima, ne bi bili "Crkva Ostatka". Dakle, njihova Crkva, crkva Adventista sedmog dana, nije utemeljena na Kristu, jer ne stoji i ne pada s Kristom, nego stoji ili pada s Ellen White i njenim spisima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Koliko si se samo hvalio čudima, ali si ostao dužan da pružiš dokaz o ustajanju iz mrtvih, pobjegao si sa rasprave.
Nisam pobegao, mrzi me da gledam cega ste se sve nalupetali tamo. Primetices da ni na jednoj temi vise ne komentarisem. Pustam vas da lupetate, vi najbolje svedocite protiv sebe...

A tu je i Slap i DarthShone, oni vas pobijaju.

Smisao da nisu ostali sa nama je dokaz da se prava Božja crkva odvaja od otpale crkve.

Sa kojim vama da ostanu? Pa niste vi crkva da sa vama neko ostane! Vi nastajete 2000 godina kasnije odvajanjem!

Ovo je zamena teze!

Uvijek je bilo obrnuto, što Isus i apostoli nisu ostali sa farisejima. Biblija te obara.

Crkva moze biti odbacena, nije to poenta ovde. Poenta je da ti dokazes , gde je u Pismu receno da ce Bog odbaciti Crkvu Hristovu i da ce nju preuzeti otpadnici???

To nigde ne pise, vec Pavle i Jovan pisu o onima koji se "odvajaju" od crkve i "odvlace ucenike za sobom"!

Dakle, crkva opstaje!

Netačno Isus jasno govori o preuzimanju nakon što On ode i da je bezakonik u Božjoj crkvi, ali koja formalno ima naslijeđe, ne ono pravo. Kao fariseji što su preuzeli zvaničnu Božju organizaciju tj. religiju.

Navedi mi tekst, gde su Isus ili apostoli govorili o "preuzimanju crkve od strane otpadnika"?

To ne pise nigde!

Pise suprotno tome, da "Crkvu Bozju ni vrata paklena nece nadvladati"!

Naprotiv sjedi u njoj znači da je iz nje.

To je tvoje pogresno tumacenje, ovde se pominje "otpad", a otpao je neko ko nije ostao sa vecinom.

Takodje se pominje "hram", a Hriscani nemaju hramove.

Da bi dokazao ovo tumacenje moras imati stihove koji potvrdjuju da ce "crkvu preuzeti otpadnici"!

To ne pise, vec pise suprotno tome da "Crkvu Bozju ni vrata paklena nece nadvladati" , dakle crkvu satana ne preuzima.

Proročanstvo počinje odmah nakon Isusovog odlaska, znači da će ti novi fariseji da sjede odmah, znam ja da ovo tebi ne odg. pa se izvlačiš sa Hramom u Jerusalimu, kao da je to neki događaj samo pred sami kraj istorije. Ali nije, kao što ni fariseji nisu došli tik pred dolazak Isusa.

Pavle je rekao da ce se otpadnici pojaviti odmah nakon njihove smrti. Ali nije tvrdio da oni "preuzimaju crkvu", vec je rekao citiram - "odvlacice ucenike za sobom"!

Dakle pogresno tumacis, kao da je Pavle govorio da otpadnici preuzimaju crkvu, a on to nije rekao, vec je pricao o onima koji se od crkve "odvajaju"!

Gde si ti nasao da oni "preuzimaju crkvu"?

Toga nema!

Solunjani govore drugačije.

Gde su ti stihovi koji govore drugacije? Gde je iko u bibliji rekao da crkvu preuzimaju otpadnici???

Znači po tebi je Isus otpad i apostoli jer su se odvojili od fariseja.

Isus je Bog , on ne moze biti otpad, ne fantaziraj tu, nego mi daj stih gde pise jasno i glasno da ce crkvu preuzeti otpadnici i da ce ona pasti?

Evo ako mi to dokazes odma stajem na vasu stranu.

Zvanične institucije koju su preuzeli novi fariseji za nju važi pad

Gde pise u "soli scripturi" da ce crkvu preuzeti otpadnici? Navedi mi te reci Pisma?

Zasto izmisljas ono sto ne pise???

Za pravu Božju crkvu koja se odvojila od te zvanične ne važi.

Pa onaj ko se "odvaja" je u Pismu opisan kao "otpadnik" , a ne oni "od kojih se otpadnici odvajaju"!

Slucaj Hrista i apostola koji se odvajaju od vecine je jedinstven, i ovom slucaju to ne vazi za nas.

e ko ti je kriv ti sada zastupaš onu većinu iz Isusovog doba.

Ajde Pismom mi dokazi da ce crkvu preuzeti otpadnici!

Ako to Pismom ne mozes dokazati, onda izmisljas i lazes!

Mislim, čita netko, bit će nekome od koristi.

Tako je. Zato i ja pisem. Ne da bi cuo od njih neke odgovore. Jer oni su svoje vec dokazali. I svoju neiskrenost pokazali nebrojeno mnogo puta i da istine nemaju, jer normalan razgovor s njima i nije moguc, jer ih istina ne zanima uopste.

Dok smo svi mi ovde spremni razmotriti dokaze posteno i otvoreno, oni to nisu spremni i nisu u stanju!

Tripo izjavljuje, citiram - "naravno da me ne zanima sta vi pisete" a Laodikeja kaze "mene je sam Bog osvedocio u istinu, i ja sam taj proces upoznavanja istine prosao. Zato onaj ko je takvo iskustvo sa Bogom stekao, vise ne sumnja, i nema potrebe da traga za istinom, JER ON ZNA DA JE ADVENTISTICKA CRKVA JEDINA PRAVA I DA IMA ISTINU"

Dakle, oni su vec unapred odlucili da odbace sve sta mi kazemo. Zato pisati drugima, a protiv njih, je jedino sto nam ostaje.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sa tačke gledišta apostola koji su verovali da će se antihrist pojaviti još za njihovog života, i Hristos doći takođe još za njihovog života, oni su bili u pravu kada su onbjavili da će Antihrist sesti "U CRKVI BOŽJOJ" jer za njihovog života nije postojala druga Hrišćanska crkva osim one koju su osnovali Hristos i oni - apostoli, čije je sedište bilo u Jerusalimu.

Sa velikim otpadom lokalne Rimske crkve koja je bila deo te prvobitne apostolske crkve - Antihrist jeste seo u Božjoj crkvi, jer je ta lokalna Rimska crkva bila deo te prvobitne jedinstvene Hristove apostolske crkve, u čijem jednom delu jeste seo Antihrist, i doveo do otpada od te jedinstvene crkve.

Ipak, ovo proročanstvo govori i o poslednjem vremenu, kada će antihrist ponovo delovati u progonstvu Božjeg naroda, sa ciljem da ceo svet privede pod svoju kapu, što će naizgled uspeti i u Božjoj crkvi poslednjeg vremena, isključujući ostatak - koji će ostati veran Bogu po svaku cenu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Vi ovdje raspravljate o svemu, a najmanje o onome što je tema - Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva. Pišite o temi, a o poslednjem vremenu, antihristu, Božijoj crkvi..., pišite na odgovarajućim temama.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Znači ne samo da je raskol sa KC nego i unutar PC.

A ovamo jedna i sveta saborna apostolska crkva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vi ovdje raspravljate o svemu, a najmanje o onome što je tema - Raskol i jedna, sveta, saborna i apostolska Crkva. Pišite o temi, a o poslednjem vremenu, antihristu, Božijoj crkvi..., pišite na odgovarajućim temama.

Pa raskol, razdvajanje crkvi ili otpad ima veze i sa antihristom koji ce se navodno pojaviti u otpaloj crkvi. Mozda smo ipak malo skrenuli temu..

Znači ne samo da je raskol sa KC nego i unutar PC.

A ovamo jedna i sveta saborna apostolska crkva.
Ajde ti meni dokazi Pismom da je receno da ce "otpadnici preuzeti crkvu" i da ce ona pasti? Ako toga nemas, onda ne mozes ni tvrditi da se to desilo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa raskol, razdvajanje crkvi ili otpad ima veze i sa antihristom koji ce se navodno pojaviti u otpaloj crkvi. Mozda smo ipak malo skrenuli temu..


Ajde ti meni dokazi Pismom da je receno da ce "otpadnici preuzeti crkvu" i da ce ona pasti? Ako toga nemas, onda ne mozes ni tvrditi da se to desilo.

Dokazati ti ne može, jer dokaza nema. Osim "proročanstava" i vizija. Ni jedan od "raskola" na koje se pozivaju i zbog kojih se raduju, ne dogodi se zbog VERE, nego zbog ljudske samovolje i politike. Ono što Bog osnova, ne može ni podzemnik, ni zemnik, ni nadzemnik uništiti i gurnuti u propast.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ajde ti meni dokazi Pismom da je receno da ce "otpadnici preuzeti crkvu" i da ce ona pasti? Ako toga nemas, onda ne mozes ni tvrditi da se to desilo.

A gdje sam ja rekao da će Božja crkva pasti? Institucija hrišć. crkve će pasti, kao što je pala jevrejska religija kada su u nju zasjeli fariseji i književnici.

Prava Božja crkva neće pasti, a Božja crkva institucija će pasti.

Ja sam već dokazao Pismom, pa opet ne vjeruješ, što bih ti opet.

Kako je pala jevrejska religija ili crkva, kako onda neće pasti i hrišćanska kada u nju zasjednu moderni fariseji.

Ako su demoni uspjeli da obore jevrejsku religiju preko fariseja, a da neće hrišć. crkvu, samo pravu neće jer ona nastavlja da postoji kao što je nastavila sa Isusom i apostolima.

E fino ste opisani kao farisejska religija. Kako bilo prije tako je i sada.

Dokazati ti ne može, jer dokaza nema.

Dokazati se može onome ko uključi razum i ko nije od crkve i predmeta napravio idole.

Osim "proročanstava" i vizija.

Pa što ne osporite moje izlaganje vezano za Solunjanima, Otkrivenjem itd.

Ni jedan od "raskola" na koje se pozivaju i zbog kojih se raduju,

Opet nisi u stanju da dokažeš da se radujemo, opet na pokvaren način izvrćeš moje riječi.

Ono što Bog osnova, ne može ni podzemnik, ni zemnik, ni nadzemnik uništiti i gurnuti u propast.

A ko je rekao da će pasti prava Božja crkva?

Fariseji nisu bili ta crkva, ali su ovako bili formalno Božja crkva, kao i vaša organiz.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A gdje sam ja rekao da će Božja crkva pasti? Institucija hrišć. crkve će pasti, kao što je pala jevrejska religija kada su u nju zasjeli fariseji i književnici.

Cuj molim te! :)

Duhovni aspekt je nesto drugo, dok mi ovde govorimo o fizickom.

S duhovnog aspekta crkva Bozja nikada nije pala kroz istoriju, jer je uvek bilo vernih pojedinaca, ali je sa institucionalnog - fizickog aspekta, uvek bilo proreceno da ce ona pasti, jer nikad nije pala a da to nije unapred navesceno prorocanstvom da ce se desiti.

Ili ti imas drugi primer?

Hristos kaze za instituciju': "ostavice vam se vasa kuca pusta"! Znaci unapred navescuje da ce Bog napustiti jednu a osnovati drugu zemaljsku instituciju!

Ili ti imas suprotan primer, da je institucija jevrejske crkve pala a da ljudi nisu znali ili bili unapred upozoreni???

Dakle, ti treba da nam dokazes da ce zemaljska institucija pasti. Jer to mora biti proreceno i ljudi koji su u njoj moraju biti unapred upozoreni da izadju, da ne bi bili zavedeni i da ne bi izginuli zajedno s njom!

Da ti pomognem, imas u otkrivenju onaj stih "izadjite iz nje... ". Odavno tvrdim da ti ne znas teologiju svoje crkve. Jer vi jasno i glasno ucite da je crkva "pala" ;) .

Samo je to pogresno interpretirano i izvadjeno van konteksta, jer se to ne odnosi na crkvu. Drugih dokaza osim ovakvih izvrnutih prorocanstava nemate.

Crkva nece pasti, to ste izmislili!

Pa što ne osporite moje izlaganje vezano za Solunjanima, Otkrivenjem itd.

Sta u vezi Solunjana? Trazim da mi das dokaz iz biblije da je proreceno da ce crkva pasti i da ce je "preuzeti otpadnici" i nisi to u stanju uciniti niti jednim tekstom.

Manipulacija otkrivenjem je vec davno prokazana, to moze uciniti svako da izgleda kao da prorocanstvo bas o njemu govori (i Laodikeja to na sebe primenjuje), ali reci apostola i Hrista ne mozete manipulisati!

Oni nigde nisu tvrdili da ce crkva pasti!

Opet nisi u stanju da dokažeš da se radujemo, opet na pokvaren način izvrćeš moje riječi.

Radujes se, jer ti je to satisfakcija, to te uzdize iznad drugih, jer si "odabran" a mi smo "otpadnici"!

Dakle, uzivas da istaknes tudje mane, da nas ponizis, tako i moje tekstove van konteksta postavljas na fb, da me ponizis a da sebe uzdignes.

Ali nije to tema...

A ko je rekao da će pasti prava Božja crkva?

Pa vi ste rekli da ce pasti i da je to proreceno! To je ucenje vase crkve!

Nemoj tu da se vadis, tvoja crkva jasno i glasno uci da ce pasti, a ni jedan validan dokaz ili citat nemate da ce se to desiti!

Fariseji nisu bili ta crkva, ali su ovako bili formalno Božja crkva, kao i vaša organiz.

Jesu bili su crkva, jer im je Hristos to priznao da jesu, i onda je najavio da ce ih Bog napustiti!

Ali tek kasnije se to desava!

Kaze: "ostavice vam se vasa kuca pusta"!

Svo vreme Hristovog boravka na zemlji oni su i dalje bili Bozja crkva!

Bog ne odbacuje svoju crkvu tek tako, bez upozorenja!

Tako smo i mi Bozja crkva, naslednici smo kontinuiteta, pa sve dok ne dokazete da je proreceno da ce takva crkva koju je Bog osnovao preko Hrista pasti, i da nas Bog upozorava (bilo preko vas, bilo nekim prorocanstvom), vi ste laznjaci!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Kako je pala jevrejska religija ili crkva, kako onda neće pasti i hrišćanska kada u nju zasjednu moderni fariseji.

Ako su demoni uspjeli da obore jevrejsku religiju preko fariseja, a da neće hrišć.

Pa da. Kad je židovska pala, kojoj je zaštita krv jaraca, kako bi ostala kršćanska koju čuva samo Isusova krv.
 
Natrag
Top