RAM problem

Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Imam neki osecaj da on ceka jos neki savet...
...
Kod:
[URL="http://fbg.gamezmedia.com/games/obama-chess.swf"]Sahic[/URL]

Ili RAM ili HDD ili driver. Pokusaj da startujes windows u safe modu (pritisni F8 prilikom startovanja). Ako tako radi i uredno prijavljuje 2GB problem je u drajveru. Ako nece ni tako, menjaj jednu po jednu memoiriju. Ako nece ni onda, pokusaj da podignes sistem sa CD-a. Ako normalno radi na CD-u u pitanju je HDD.

Postoje i egzoticne varijante problema, napajanje, VGA, maticna... ali su mnogo manje verovatne od navedenog.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Drugovi, ovako: sutuacija je cudna. Dosad se nisam usuđivao otvarati kućište, ali evo usudio sam se. Bas je jednostavno skinuti ram. Dakle, jucer nisam nista radio, a kad sam sinoc ukljucio racunar, opet je prijavio 2Gb, medjutim, restartovao se, pa sam napisao ovdje izvjetsaj who crasha. Maloprije sam izvadio plocice, ocistio ih, ponovo stavio, i evo, nije se jos restartovao. Pa cemo ovako: ako se jos jednom restartuje i sl. on cu uraditi ono sto ste mi rekli, da skeniram sistemske greske. Prvo cemo pokusati ovako, mozda je bio slab kontakt, uglavnom, plocice su ispravne cim ih je opet prijavio, zar ne? Sad je sve ok, pa cemo vidjeti dalje...
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Ubaci sistemski disk u cd drajv otvori cmd kao admin i otkucaj sfc /scannow komandu!Mozes i copy paste da uradis odavde u cmd!
Zato sam ti rekao da odradis ovo sa ovim programom ipak nije ram znaci nema nagadjanja!

Nisam video da je Bazlik vec dao odgovor!



Pre reinstalacije OS-a reci ti nama koju maticnu plocu imas i koji OS koristis?
Nisam na ovo odg. AMD Sempron Processor 3000+, a OS je Windows 7 starter. Trebao bih ubaciti Ultimate, krajnje je vrijeme, ali prvo cu sacekati sta ce se desavati.
Ubaci sistemski disk u cd drajv otvori cmd kao admin i otkucaj sfc /scannow komandu!Mozes i copy paste da uradis odavde u cmd!
Zato sam ti rekao da odradis ovo sa ovim programom ipak nije ram znaci nema nagadjanja!

Nisam video da je Bazlik vec dao odgovor!



Pre reinstalacije OS-a reci ti nama koju maticnu plocu imas i koji OS koristis?

Nisam na ovo odg. AMD Sempron Processor 3000+, a OS je Windows 7 starter. Trebao bih ubaciti Ultimate, krajnje je vrijeme, ali prvo cu sacekati sta ce se desavati.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nisam na ovo odg. AMD Sempron Processor 3000+, a OS je Windows 7 starter. Trebao bih ubaciti Ultimate, krajnje je vrijeme, ali prvo cu sacekati sta ce se desavati.


Nisam na ovo odg. AMD Sempron Processor 3000+, a OS je Windows 7 starter. Trebao bih ubaciti Ultimate, krajnje je vrijeme, ali prvo cu sacekati sta ce se desavati.

Pitao sam te za plocu druze a ne za procesor!
Ultimate ti netreba jer vise od pola nekih stvari u njemu neces koristiti idi na Home premium ili pro verzju!
Ako ne znas koja je skini program Aida64 sa torenta sa kljucem!U programu ides na Motherboard
pa opet na motherboard pri vrhu ce ti pisati Motherboard name ili tako nesto to ti je tip ploce koji imas pogledaj pa javi!
Ploca koja je?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Sve se svodi na to "nije šija nego vrat"...Ljudi ako Bios vidi samo jedan ram modul ne treba tu mnogo pameti.....ili je ram ili slot, nema trećeg.....Za jedno banalno pitanje 21 odgovor...

Slazem se, jer ako bios ne vidi definitivno je hardver, oksidacija ili prasina.

Pitao sam te za plocu druze a ne za procesor!
Ultimate ti netreba jer vise od pola nekih stvari u njemu neces koristiti idi na Home premium ili pro verzju!
Ako ne znas koja je skini program Aida64 sa torenta sa kljucem!U programu ides na Motherboard
pa opet na motherboard pri vrhu ce ti pisati Motherboard name ili tako nesto to ti je tip ploce koji imas pogledaj pa javi!
Ploca koja je?

Ne mora da instalira aida64, evo batch fajla kojim to moze da uradi:
Kod:
http://tinyurl.com/mmb2mzl
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Slazem se, jer ako bios ne vidi definitivno je hardver, oksidacija ili prasina.



Ne mora da instalira aida64, evo batch fajla kojim to moze da uradi:
Kod:
http://tinyurl.com/mmb2mzl
Taj fajl je super stvar, u pitanju je FUJITSU SIEMENS...

Ako trenutno imam "Gb rama i npr. zelim ubaciti jos jednu plocicu sa 1GB, trebam li mijenjati ista u BIOSU?

Greska: Ako trenutno imam 2Gb rama i npr. zelim ubaciti jos jednu plocicu sa 1GB, trebam li mijenjati ista u BIOSU?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
U principu ne ako je bios dobro isprogramiran,medjutim ako ta druga memorija bude radila na drugom taktu,bude brza ,onda ako dodje do problema moras sve to da gulis po snazi slabije memorije,zabelezis tacan naziv memorije i na koliko radi i onda od prodavca trazis bas takvu.Ne postoje bas neka uopstena pravila,sve zavisi od Biosa(neki imaju dual podesavanje).Najbolje poneses sve to i na licu mesta testirate u suprotnom je lutrija.
Znaci da,ako ima problem smanji takt u podesavanju za memoriju...trazi gde ce fino da radi....
 
Natrag
Top