Ram memorija 4GB

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Prvo, ne razumem LITE verziju za x64 OS o_O
Da bi 64-bitni windows normalno radio, potrebno je minimum 2GB ram. Poželjno je, naravno preko 3GB jer 32-bitni uspešno koristi do 3GB. Lite verzije su bile OK za XP i win 7 ali 32-bitni. Ovde na forumu sam ja objavio i 8.1 lite koji je slabije radio sa 1GB ram. Win 7 lite od mog dobrog prijatelja @sHAKaJaada™ radi fantastično na starim konfiguracijama sa 1GB ram.
Imaš ovde na SF regularne verzije windowsa. One koje sam ja objavio su 100% netaknute, dakle onakve kako ih MS objavljuje. Skini Win 8.1 x64, probaj pa onda javi šta se dešava.
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2012
Poruka
47
E ovako. Instalirao sam taj cuveni windows 8.1 64 koji mi se apsolutno ne svidja, i mislim da je to najgori windows iz "fabrike" Microsoft-a. I on mi je pokazao da ima 4GB memorije a da je na raspolaganju oko 3GB. A sto se tice LITE verzije windows 7 64 postoje LITE verzije za sve windowse. To su windowsi iz koih je izbaceno sve sto netreba osim sistemskih fajlova. Recimo ja koristim windows 7 32 i on je oko 800MB u instalacionoj verziji. Posto sam i programer izbacio sam dosta toga, recimo kineski,korejski,japanski i sve ostale jezike osim srpskog i engleskog i tu smanjio windows za dosta MB. Uglavnom sve radi sto meni treba. To i nije neki problem.
Uglavnom nista bez windowsa 7 32, bar za mene.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Posto si programer, onda posto znamo jednu tajnu vise, to mu dodje isto ko neka vrsta experimentatora, pa ako te ne mrzi imas jos neke mogucnosti ovde.

Recimo skini sa sajta proizvodjaca tool za apdejt biosa i aktiviraj ga, dozvoli mu da ti skenira
sistem i vidi ima li novi bios za tvoju plocu. Ne mora nuzno da ga instaliras, ali moze da pogledas u textualnom dodatku koja unapredjenja nudi novi bios. Ako ima nesto u vezi memorije, na tebi je da li ces da flesujes ili neces.

Drugo, ajde ako podjemo od pretpostavke da je Salac UE u pravu i da bios posto ima faul i ne zna sta ce sa viskom memorije, istu dodeli grafickoj. Znaci pogledaj iz biosa koliko ima graficka kartica memorije sa 3GB rama, a koliko sa ubacenih 4GB. Ako sa ubacenom 4GB memorijom graficka kartica ima 1GB rama, ti smanji za 500MB, snimi i restartuj da vidimo da li ce ti prikazati memoriju 3.5GB. Za test smanji u svakom slucaju, pa pogedaj, ko zna mozda je memorija pokvarena.

Ustvari ako te mrzi i ne mora ovo da radis, racunar je takav kakav je, a i nesto ne verujem da bi tih dodatnih 1GB nesto promenilo, jedino ako si programer video igrica, onda vec ima vrednosti,
..mada ne nuzno.
Ako recimo pazaris brz flesh drajv i virtuelnu memoriju prebacis na njega, dobijas neku utehu za taj nedostatak rama, ali je to vec druga prica ...mada hmmm ..opet ne nuzno ali ...
 
Natrag
Top