Raj - beskonacno

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Svako ko ode tamo bice u raju vecno. I....sta ce vecno da radi? Sta ima tamo? Recimo da je sve cvece i prolece. Sta raditi u jednolicnom okruzenju srece, citavu sledecu vecnost? Ne kontam tu koncepciju, posto je jako sturo opisana.

Recimo da mogu da izdrzim sto godina na takvom mestu, hiljadu bi vec bilo mucenje, deset hiljada je nepodnosljivo. U vecnosti, SVE sto moze da se dogodi, dogodilo se beskonacno mnogo puta, tako da, kako se ta koncepcija beskonacnosti objasnjava?

ZAMOLJEVAM, BEZ CITIRANJA KNJIGA, ZANIMA ME LIČNO OBJAŠNJENJE I VIĐENJE NA ZADATU VAM TEMU.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Posle 70 milijardi godina daju ti najnoviji sony play station, jer tad krece da udara dosada.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ljudi imaju krivu sliku o raju, o Edenu rajskom vrtu
ali
zapitaj se kolega
što bi radio u svjetu gdje nema zla, bolesti, patnji, muke, suza, nema smrti
gdje je sve savršeno i gdje pravda prebiva
svi sve imaju nikome ništa ne nedostaje
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
kakav god da je raj bilo bi veoma dosadno posle par milijardi godina, da ne pricam posle 300 milijardi, sta bi onda radio ? Da ne bi mozda nasao nesto novo ?
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
ljudi imaju krivu sliku o raju, o Edenu rajskom vrtu
ali
zapitaj se kolega
što bi radio u svjetu gdje nema zla, bolesti, patnji, muke, suza, nema smrti
gdje je sve savršeno i gdje pravda prebiva
svi sve imaju nikome ništa ne nedostaje

I posle hiljadu godina? sto hiljada? Milion? Sta ces raditi beskonacno godina u tom raju?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija koliko govori o raju koji se nalazi na nebu u jednom delu kosmickog prostranstva, toliko govori i o raju kao novoj zemlji koju ce Bog stvoriti na ovoj planeti kao vecni dom spasenih.

U bibliji je u odnosu na sam zivot na ovim rajskim mestima dato jedno obecanje koje glasi "STO OKO NE VIDE I UHO NE CU I U SRCE COVEKU NE DODJE, TO BOG UGOTOVI ONIMA KOJI GA LJUBE"

Ja licno verujem da ce ljudi posecivati druge planete na kojima postoje savrsena bica koja je Bog stvorio a koja nikada nikada nisu pala u greh, bice im otkrivene mnoge tajne svemira, na zemlji ce proucavati tajne Bozanskog stvaranja i u njemu licno uscestvovati, tajne mikro i makrokosmosa, uzivati u bliskoj zajednici Boga Isusa Hrista i nebeskih bica andjela, i uzivati u svim blagodatima takvog savrsenog okruzenja.

U takvom okruzenju coveku nece biti dosadno, i kada prodje i milion godina, covek ce se osecati kao da mu je prvi dan, i sama vecnost nece uticati da mu takav zivot dosadi ili poremeti blazenstvo zivota na novoj savrsenoj zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Biblija koliko govori o raju koji se nalazi na nebu u jednom delu kosmickog prostranstva, toliko govori i o raju kao novoj zemlji koju ce Bog stvoriti na ovoj planeti kao vecni dom spasenih.

U bibliji je u odnosu na sam zivot na ovim rajskim mestima dato jedno obecanje koje glasi "STO OKO NE VIDE I UHO NE CU I U SRCE COVEKU NE DODJE, TO BOG UGOTOVI ONIMA KOJI GA LJUBE"

Ja licno verujem da ce ljudi posecivati druge planete na kojima postoje savrsena bica koja je Bog stvorio a koja nikada nikada nisu pala u greh, bice im otkrivene mnoge tajne svemira, na zemlji ce proucavati tajne Bozanskog stvaranja i u njemu licno uscestvovati, tajne mikro i makrokosmosa, uzivati u bliskoj zajednici Boga Isusa Hrista i nebeskih bica andjela, i uzivati u svim blagodatima takvog savrsenog okruzenja.

U takvom okruzenju coveku nece biti dosadno, i kada prodje i milion godina, covek ce se osecati kao da mu je prvi dan, i sama vecnost nece uticati da mu takav zivot dosadi ili poremeti blazenstvo zivota na novoj savrsenoj zemlji.

I ja licno verujem da ce ljudi posecivati druge planete. Ali dok su zivi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I ja licno verujem da ce ljudi posecivati druge planete. Ali dok su zivi.


Da, takva mogucnost je ostvariva ja verujem, i ako za sada vreme i prostor predstavljaju najvecu prepreku, ali u Bozanskom poredku stvari nece biti potrebni kosmicki brodovi, i vreme i prostor nece predstavljati prepreku za posetu drugim planetama..
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Da, takva mogucnost je ostvariva ja verujem, i ako za sada vreme i prostor predstavljaju najvecu prepreku, ali u Bozanskom poredku stvari nece biti potrebni kosmicki brodovi, i vreme i prostor nece predstavljati prepreku za posetu drugim planetama..

Mislim da ce trebati kosmicki brodovi i malo bolje razumevanje fizike i bolja primena iste. Recimo Mars je vec manje-vise izvodljiv a za medjuzvezdani put treba samo da nadjemo zvezdanu kapiju.:D
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
I sve je to ok. Ali u beskonacnosti imaces dovoljno vremena da vidis svaki atom u svemiru beskonacno mnogo puta. Beskonacno znaci da nema kraja. Sve sto mozes i ne mozes da zamislis, desice se beskonacno mnogo puta. To je bit ovog pitanja, sta onda. Kad dosadi, kad si sve video, kad se sve dogodilo beskonacno mnogo puta, kad si video sve sto se moze videti, osetio sve sto se moze osetiti, bio gde god se moglo biti beskonacno mnogo puta.
 
Natrag
Top