Racunar se sam restartuje nakon podizanja OS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruka
28
Imam jedan stari racunar koji pretezno koristim za gledanje TV-a i pustanje crtica. Dodao sam jos jedan HDD WD koji se razlikuje od postojeceg ExcelStor radi prijeko potrebnih giga. Na oba HDD je instaliran OS XP. OS se dize sa ExcelStora (master) i sve je to fino funkcionisalo do jutros.
Racunar digne OS i restartuje se nakon minut-dva pa digne OS pa opet restart itd.
Provjerio memoriju (tri slota) ista stvar. Bios nisam dirao ... Zamjenio sam i HDD master/slave ista stvar... Napojna jedinica radi normalno, temperatura procesora (Athlon 1,7 GHz) je 40 C.
Iskljucivao sam dodani HDD ali opet isto...
Sta bi mogao biti problem...:(:(:(

Dodato posle 1 54 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ljudi ide vikend, klinac ce mi glavu probiti zbog crtaca....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
Kao prvo udzi u safe mod i skeniraj komp sa antivirusom i antimalware zastitom.Iskljuci "reset"prekidac sa maticne ploce(mozda prekidac ima neki spoj pa sam resetuje komp).Bilo bi dobro da odradis i "clear cmos",jer ko zna mozda je neki virus i tu u biosu nesto poremetio.Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
211
Imam jedan stari racunar koji pretezno koristim za gledanje TV-a i pustanje crtica. Dodao sam jos jedan HDD WD koji se razlikuje od postojeceg ExcelStor radi prijeko potrebnih giga. Na oba HDD je instaliran OS XP. OS se dize sa ExcelStora (master) i sve je to fino funkcionisalo do jutros.
Racunar digne OS i restartuje se nakon minut-dva pa digne OS pa opet restart itd.
Provjerio memoriju (tri slota) ista stvar. Bios nisam dirao ... Zamjenio sam i HDD master/slave ista stvar... Napojna jedinica radi normalno, temperatura procesora (Athlon 1,7 GHz) je 40 C.
Iskljucivao sam dodani HDD ali opet isto...
Sta bi mogao biti problem...:(:(:(

Dodato posle 1 54 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ljudi ide vikend, klinac ce mi glavu probiti zbog crtaca....
Ima puno stvari koje mogu da uticu na restart kompa.Imao sam slicne slucajeve i jedan od njih je bio -(neispravni elektroliti na maticnoj ploci).Moguce je jos da te zez^ napajanje(jednostavno-"riknuli"dovodi od 12-5...v ko zna....
 
Član
Učlanjen(a)
17.02.2010
Poruka
51
Ima puno stvari koje mogu da uticu na restart kompa.Imao sam slicne slucajeve i jedan od njih je bio -(neispravni elektroliti na maticnoj ploci).Moguce je jos da te zez^ napajanje(jednostavno-"riknuli"dovodi od 12-5...v ko zna....

Velika verovatnoca da je do napajanja.Jos ako su dovodi slabog kontakta i na istoj grani a polazeci da prosecna potrosnja oko 30W po hardu sa slabim dotrajalim napajanjem eto problema.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Dejan simic 73 je u pravu i dao ti je tacnu dijagnozu .otisao neki od kondenzatora na maticnoj. ako neko u servisu to zna zamijeniti mjenjaj . isti slucaj kao kod mene sam sto sam ja morao kupiti novu maticnu.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ne mora da znaci, moze biti da je sistem riknuo, radije da pokusa softverski rijesti neko da mijenja neki dio racunara
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruka
28
Probao sa napajanjem ne ide, prije par dana sam ga skenirao sa Spy Boot Search & Destroy i poslije toga sa Esetom. Mislim da nije do virusa jer je vise van interneta nego nakacen na njega. A za sistem ne znam, digne ga i sa jednog i sa drugog HDD-a ali se odmah restartuje.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ne mora da znaci, moze biti da je sistem riknuo, radije da pokusa softverski rijesti neko da mijenja neki dio racunara


ajde da se kladimo da je do kondenzatora na maticnoj . isprobao sam i to sa sistemom . bootao i ide reinstal najdalje negdje do formata HDD-a i restart.
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruka
28
Nova zavrzlama!!!
Poslije pokretanja u safe mode nece vise da digne OS, nego ga pri ukazivanju loga XP-a restartuje...
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ajde da se kladimo da je do kondenzatora na maticnoj . isprobao sam i to sa sistemom . bootao i ide reinstal najdalje negdje do formata HDD-a i restart.

nema veze ne mora da znaci da je i kod njega isti problem, radije da proba sa formatiranjem hardova, mozda je sjebao dual boot pa dolazi do konflikta izmedju 2 sistema, radije da formatira jedan od hardova pa da onda proba, da na jednom ima OS
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top