Racunar se sam gasi. POMOC!

Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
8
Pozdrav svima, imam jedan jako cudan problem i bio bih zahvalan da bilo kakvoj pomoci.

Kao sto sam napisao gore racunar se sam gasi, evo sad sta je cudno gasi se samo kada duva jak vetar(ne verujem ni sam ali tako je).
Kupio sam ovaj racunar pre 2 godine a problem je poceo da se desava pre 6 meseci ( pre ovog racunara sam takodje imao jedan i sve je bilo u redu sa njim).
Software verovatno nije, menjao sam sistem, redovno ga odrzavam(update, defragmantacija, anti-virusi itd), ali cak i da nemam nista od toga i dalje ne bi objasnjavalo zasto se gasi samo pri jakom vetru.
Instalacije na kuci su sasvim dobre, imam tv u istoj sobi koji i dalje nastavi da radi, pokusavao sam da zamenim uticnice, produzni kabal od tv-a i racunara medjutim ponovo ista stvar tv radi a racunar se ugasi, kada ga ponovo upalim nekada radi 5 min nekada 15 a nekada se i ne ugasi.
Takodje da napomenem da svi ostali uredjaji u kuci rade bez ikakvih problema.

ZaJkO
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Nisi nam uopšte rekao specifikaciju kompa, dakle koji hardware i os?
Moje mišljenje je da imaš problem sa napajanjem, najverovatnije ne trpi promenljiv napon, sto se i događa kada se spema nevreme i slično
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
Verovatno napajanje kao sto kolege kazu,pa pokusaj malo da izduvas prasinu sa ploce i kulera,samo nemoj sa prejakim pritiskom i obavezno pridrzi propeler kulera da se ne okrecu....
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2012
Poruka
15
Ti si verovatno prvi koji misli da mu se racunar gasi zbog promene vremenskih uslova sto naravno nemoze da bude tacno uopste nemamo mi uragane i druge jake vetrove da nam sruse kucu kad duva imamo glupu kosavu i to je sve.
Ako je racunar pod garancijom odnesi ga u servis i nemoj ga otvarati.
Ako nije pozovi nekog da ustanovi kvar jer na osnovu ovoga sto si ti rekao mozemo samo da ze salimo na tvoj racun(bez uvrede)
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2012
Poruka
13
Verovatno promene napona , spajanje zica na dalekovodu ili nesto slicno, a na napajanje ne trpi promene napona
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
8
Hvala svima na pomoci,napajanje je problem,testirao sam ga na ups-u i radi savrseno.
 
Natrag
Top