RAČUNAR NE "VIDI" MP3 PLEJER

Učlanjen(a)
25.01.2015
Poruka
25
Upravo sam primetio da se ovaj problem sa slike USB Composite... ponovo vraća. Instaliram taj drajver, restartujem računar i kada se pokrene, MP3 je vidljiv, ali za nekoliko minuta se ovaj drajver "pokvari" i MP3 opet postaje nevidljiv.
Takođe, program koji ste mi preporučili za formatiranje, ne može da se instalira.
Ako dobro zaključujem, izgleda da ću morati da dižem novi sistem!?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Moracemo izgleda ovako,posto to kod tebe ne ide tako lako,sad mora ovako...program koji sam ti pomenuo u jednom od nasih prethodnih postova ocigledno te zbunio,ali je on po ovom okolnostima ,koliko vidim tvoja jedina sansa...znaci automatik sistem,to sam naso tamo neko uploadovao...
skini ovo:
Kod:
[URL="http://4server.info/download/4shared.com/rar/flIHsM30/driver_easy_pro_42031708_full.htm"]Driver_easy_pro FULL klikni me..[/URL]

...ako ne pocne odmah da se skida pretisni ono dole sto pise:
if not, click driver easy pro 42031708 full to download.
Znaci skini ovo i osposobi ga na punu verziju,a zatim za ostatak nije potrebno biti preveliki znalac,samo skeniraj i apdejtuj sve po redu...programu takodje moras dozvoliti izlaz na net...to je obavezno kroz firewall i ne pokusavaj nista drugo dok ovo ne uspe...nadam se da sam bio jasan...
 
Učlanjen(a)
25.01.2015
Poruka
25
Moracemo izgleda ovako,posto to kod tebe ne ide tako lako,sad mora ovako...program koji sam ti pomenuo u jednom od nasih prethodnih postova ocigledno te zbunio,ali je on po ovom okolnostima ,koliko vidim tvoja jedina sansa...znaci automatik sistem,to sam naso tamo neko uploadovao...
skini ovo:
Kod:
[URL="http://4server.info/download/4shared.com/rar/flIHsM30/driver_easy_pro_42031708_full.htm"]Driver_easy_pro FULL klikni me..[/URL]

...ako ne pocne odmah da se skida pretisni ono dole sto pise:
if not, click driver easy pro 42031708 full to download.
Znaci skini ovo i osposobi ga na punu verziju,a zatim za ostatak nije potrebno biti preveliki znalac,samo skeniraj i apdejtuj sve po redu...programu takodje moras dozvoliti izlaz na net...to je obavezno kroz firewall i ne pokusavaj nista drugo dok ovo ne uspe...nadam se da sam bio jasan...
Poštovani,
završio sam sa instaliranjem drajevera, kako ste mi rekli i MP3 je vidljiv.
Šta dalje raditi?
Hvala!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kao sto rekosmo sledi formatiranje memorije na tom uredjaju ,to se najlakse odradjuje onim format tool-om sto ti dadoh na prethodnoj stranici,on se kod mene instalira iz cuga i samo je jos falilo da izvrsim formatiranje na svom player-u ,da se ne bi vracao na tamo ,evo ga opet ovde:
Kod:
[URL="https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/eula_windows/SDFormatterv4.zip"]SDFormatterv4.zip[/URL]
Znaci probaj da ga raspakujes rar-om ili zip-om ,instaliraj ,ubaci MP3 player i onda aktiviraj program,zatim formatiraj memoriju,ona ce biti oznacena nekim abecednim slovom ,zavisno od oznaka na ostalim particijama...ako ono uspe to je to,ako ne uspe ,odnosno ne moze da instaliras ovo,moguce je da imas ostecen windows installer il sta vec...u tom slucaju pokusaj standardno formatitranje ili ovo precizno....
Precizno:
Postavis misa na desktopu preko ikone My Computer,desni klik i odaberes manage,zatim storage i disk management i nadjes uredjaj i formatiraj ga komandom format....znaci uredjaj mora biti prikljucen ,da bi ga vido onde ...to je to...
...znaci ovo odradi polako bez zurbe ...da ne formatiras nesto pogresno....
 
Učlanjen(a)
25.01.2015
Poruka
25
Kao sto rekosmo sledi formatiranje memorije na tom uredjaju ,to se najlakse odradjuje onim format tool-om sto ti dadoh na prethodnoj stranici,on se kod mene instalira iz cuga i samo je jos falilo da izvrsim formatiranje na svom player-u ,da se ne bi vracao na tamo ,evo ga opet ovde:
Kod:
[URL="https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/eula_windows/SDFormatterv4.zip"]SDFormatterv4.zip[/URL]
Znaci probaj da ga raspakujes rar-om ili zip-om ,instaliraj ,ubaci MP3 player i onda aktiviraj program,zatim formatiraj memoriju,ona ce biti oznacena nekim abecednim slovom ,zavisno od oznaka na ostalim particijama...ako ono uspe to je to,ako ne uspe ,odnosno ne moze da instaliras ovo,moguce je da imas ostecen windows installer il sta vec...u tom slucaju pokusaj standardno formatitranje ili ovo precizno....
Precizno:
Postavis misa na desktopu preko ikone My Computer,desni klik i odaberes manage,zatim storage i disk management i nadjes uredjaj i formatiraj ga komandom format....znaci uredjaj mora biti prikljucen ,da bi ga vido onde ...to je to...
...znaci ovo odradi polako bez zurbe ...da ne formatiras nesto pogresno....
Probao sam sve nekoliko puta, ali nažalost, bezuspešno.
Program sam instalirao, ali kada počnem da formatiram, "ne odaziva se" (slika 1).
Probao sam i na ona dva načina formatiranja i neće.
vfdv.png
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Postoje samo dve stvari sada da ili win ima u sebi neku gresku ili da ta memorija nesto nije u redu...sad vec gubim ideje,ali bi mogo kod nekog da probas taj player ,da bi predvojio problem,odnosno da znas na cemu si...eventualno sad moze da probas onaj drugi nacin formatiranja...sto sam gore naveo...
...znaci ako i kod nekog poznanika to ne bude moglo da se formatira ,onda je memorija otisla....ovo govorim iz razloga da ne preinstaliravas sistem za dzabe....
...Evo sta moze da uradis ,ako ne moze kod drugara da odes svrati do servis i zamoli coveka da ti to odradi,ako i kod njega ne moze onda tu ujedno kupi novu memoriju i to je to...a staru zadrzi za svaki slucaj ,da ne ispadne da se salio....
Sad trenutno samo moze da probas onaj drugi nacin formatiranja,a sutra pravac u servis mozda imaju neku polovnu bateriju za par stotina dinara,a mozda i ta proradi....ovo je savet takav kakav je ,jel da ti savetujem sad da preinstaliravas sistem zbog toga ,ispao bih budala...ako je taj problem trajao tolko meseci,moz da izdrzi jos neki dan...to je to ajd zdravo...pozz...
 
Učlanjen(a)
25.01.2015
Poruka
25
Postoje samo dve stvari sada da ili win ima u sebi neku gresku ili da ta memorija nesto nije u redu...sad vec gubim ideje,ali bi mogo kod nekog da probas taj player ,da bi predvojio problem,odnosno da znas na cemu si...eventualno sad moze da probas onaj drugi nacin formatiranja...sto sam gore naveo...
...znaci ako i kod nekog poznanika to ne bude moglo da se formatira ,onda je memorija otisla....ovo govorim iz razloga da ne preinstaliravas sistem za dzabe....
...Evo sta moze da uradis ,ako ne moze kod drugara da odes svrati do servis i zamoli coveka da ti to odradi,ako i kod njega ne moze onda tu ujedno kupi novu memoriju i to je to...a staru zadrzi za svaki slucaj ,da ne ispadne da se salio....
Sad trenutno samo moze da probas onaj drugi nacin formatiranja,a sutra pravac u servis mozda imaju neku polovnu bateriju za par stotina dinara,a mozda i ta proradi....ovo je savet takav kakav je ,jel da ti savetujem sad da preinstaliravas sistem zbog toga ,ispao bih budala...ako je taj problem trajao tolko meseci,moz da izdrzi jos neki dan...to je to ajd zdravo...pozz...
Poštovani gospodine Bazlik,
pokušao sam sve što ste mi rekli, formatirao na dva načina, ali problem je i dalje tu. Uvek ostanu tri fajla koja se ne mogu izbrisati. Da li je to greška u programu plejera (tražio sam firmware za xwave S05 na njihovom zvaničnom sajtu, ali to ne postoji) ili u mikro kartici, ne znam.
Probao sam posle formatiranja da ubacim jednu pesmu na plejer i samu i u novom folderu; moguće je da se prekopira, ali ne i da se pusti preko plejera.
Kada sam posle otvorio movi folder, video sam mnogo grešaka, koje nije moguće obrisati (slika 1).disc.png

Mislim da više opcija nemamo i da mi preostaje jedino da odem i kupim novi plejer (ako je do plejera, mogao bih da utrošim 500 rs za isti ovakav i ubacim ovu karticu, ali ukoliko je kvar do kartice, onda bih mogao za 700 rs kupiti karticu, sve u svemu to su sada kalkulacije, pa ćemo videti) jer ne želim da probam kod nekog prijatelja, pa da se i njemu nešto pokvari, a nisam ni voljan da nosim u servis na popravku, jer će verovatno popravka koštati skoro kao plejer.
Pogledaću koji Mp3 plejer ima dobre ocene, pa ću takav kupiti, kao krajnu soluciju.
Vama hvala na utrošenom trudu i vremenu da mi pomognete, i sve pohvale i gospodi koja su se javila da mi daju korisne savete.
Sve najbolje u daljem radu i životu!
Srdačan pozdrav.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Po ovome ispada da bas i nisi pokusao nesto konkretno,mislim stvari se nece mrdnuti dok nesto ne probas,ovo najverovatnije nece pokvariti tudji racunar ,a da probas nece te kostati...evo sta moze da uradis ,bar da cujes i jos necje misljenje ...udjes u servis i kazes serviseru ...izvinite kospodine,znaci kao ovde sto si nastupio...moj pleyer je prestao sa radom,po vasem misljenju koji bih deo trebao zameniti i kazes da sumnjas na memoriju,on pogleda...nece,masi se za fioku i sa brda baterija dohfati jednu i proba i ono hoce...ti tad ako nemas dovoljno para zahvalis mu se i obecas da kad nabavis tolko pare doci ces,jer bas sad nemas toliko i to je to...ako nije memorija u pitanju ,postupis isto kao u gore navedenom primeru...ovo sto sam napisao je mozda naivno ,ali moze da posluzi...jer ako serviser kojim slucajem ima polovnu memoriju moz da prodjes relativno jeftino...

Na netu sam naso savet coveka koji je memoriju za koju se smatralo da je potpuno unistena opravio alatom koji cemo dole da navedemo i koja sada radi kao nova,kako on to kaze:
Kod:
[URL="http://mirrors.uni-ruse.bg/hirens-bootcd/Hirens.BootCD.15.2.zip"]--Hirens.BootCD.15.2.zip--klikni me[/URL]

znaci program nije mali i staje takoreci na CD ,izvorno namenjen,za diagnozu
i opravku harda ali moze da probas...jel ovaj kaze da je sa tim uspeo...
Takodje kaze da ponekad i ono standardno skeniranje moze da pomogne,
...kliknes na My Computer,pa desni taster na particiju od Mp3 player ,
u properties,tools i uradis sken to traje nekolko sekunde i pomaze
kod obicnih gresaka...ali ako imas brzi internet skini ti ipak onaj
program odozgo...
sto se tice Firmware sto smo ranije spominjali ,izgleda da ce ovo biti
teze pronaci,ali verovatno negde ima...izgleda kao da je namerno sakriveno,
da bi se promet playerima povecao usled nemogucnosti popravke...
...neka nova taktika proizvodjaca...nije ni cudo onda sto ima i ovoliko
ovih sto sve hoce za dzabe ,jel su neke stvari i preplatili...da ne duzim skini
onaj program raspakuj eventualno instaliraj ili narezi i probaj...da sa njime...
...zavrsis poso...

Ivane jel si jos tu negde,slusaj evo ti jedan program specijalizovan za te stvari,a i sire...uprkos svojoj maloj velicini ,veoma efektiva i slozen...znaci skini instaliraj i startuj ..u pitanju je DEMO i traje 30 dana ,nadam se da u njemu nisu blokirane najvaznije funkcije,ali bar da vidimo sta je u pitanju,dal vredi nesto...
Kod:
[URL="http://e.ccm2.net/en.kioskea.net/download/files/DriveRestore_Professional_Setup-4.1.exe"]DriveRestore_Professional_Setup-4.1.exe [/URL]
Samo poteraj Wizard i kad izbaci drajvove ,selektuj onaj sa MP3 playerom i isprobaj sve ponudjene opcije po redu...ako ista bude detektovano onda postoji blaga mogucnost da se to popravi...nista zasigurno ali vredi probati...
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
25.01.2015
Poruka
25
Po ovome ispada da bas i nisi pokusao nesto konkretno,mislim stvari se nece mrdnuti dok nesto ne probas,ovo najverovatnije nece pokvariti tudji racunar ,a da probas nece te kostati...evo sta moze da uradis ,bar da cujes i jos necje misljenje ...udjes u servis i kazes serviseru ...izvinite kospodine,znaci kao ovde sto si nastupio...moj pleyer je prestao sa radom,po vasem misljenju koji bih deo trebao zameniti i kazes da sumnjas na memoriju,on pogleda...nece,masi se za fioku i sa brda baterija dohfati jednu i proba i ono hoce...ti tad ako nemas dovoljno para zahvalis mu se i obecas da kad nabavis tolko pare doci ces,jer bas sad nemas toliko i to je to...ako nije memorija u pitanju ,postupis isto kao u gore navedenom primeru...ovo sto sam napisao je mozda naivno ,ali moze da posluzi...jer ako serviser kojim slucajem ima polovnu memoriju moz da prodjes relativno jeftino...

Na netu sam naso savet coveka koji je memoriju za koju se smatralo da je potpuno unistena opravio alatom koji cemo dole da navedemo i koja sada radi kao nova,kako on to kaze:
Kod:
[URL="http://mirrors.uni-ruse.bg/hirens-bootcd/Hirens.BootCD.15.2.zip"]--Hirens.BootCD.15.2.zip--klikni me[/URL]

znaci program nije mali i staje takoreci na CD ,izvorno namenjen,za diagnozu
i opravku harda ali moze da probas...jel ovaj kaze da je sa tim uspeo...
Takodje kaze da ponekad i ono standardno skeniranje moze da pomogne,
...kliknes na My Computer,pa desni taster na particiju od Mp3 player ,
u properties,tools i uradis sken to traje nekolko sekunde i pomaze
kod obicnih gresaka...ali ako imas brzi internet skini ti ipak onaj
program odozgo...
sto se tice Firmware sto smo ranije spominjali ,izgleda da ce ovo biti
teze pronaci,ali verovatno negde ima...izgleda kao da je namerno sakriveno,
da bi se promet playerima povecao usled nemogucnosti popravke...
...neka nova taktika proizvodjaca...nije ni cudo onda sto ima i ovoliko
ovih sto sve hoce za dzabe ,jel su neke stvari i preplatili...da ne duzim skini
onaj program raspakuj eventualno instaliraj ili narezi i probaj...da sa njime...
...zavrsis poso...

Ivane jel si jos tu negde,slusaj evo ti jedan program specijalizovan za te stvari,a i sire...uprkos svojoj maloj velicini ,veoma efektiva i slozen...znaci skini instaliraj i startuj ..u pitanju je DEMO i traje 30 dana ,nadam se da u njemu nisu blokirane najvaznije funkcije,ali bar da vidimo sta je u pitanju,dal vredi nesto...
Kod:
[URL="http://e.ccm2.net/en.kioskea.net/download/files/DriveRestore_Professional_Setup-4.1.exe"]DriveRestore_Professional_Setup-4.1.exe [/URL]
Samo poteraj Wizard i kad izbaci drajvove ,selektuj onaj sa MP3 playerom i isprobaj sve ponudjene opcije po redu...ako ista bude detektovano onda postoji blaga mogucnost da se to popravi...nista zasigurno ali vredi probati...
Dragi gospodine,
ne vredi. Skinuo sam najpre ovaj dole navedeni program i počeo sa njim da skeniram. Do 14 posto je išlo normlano, onda je počeo da usporava (jer je naišao na greške), pa sam ga ostavio celu noć da radi, ali je na 43 procenta stao, program je tražio deinstalaciju, pa sam odustao.
Prvi navedeni program sam, takođe skinuo, ali nije hteo da se otpakuje, tako da ću za sad odustati, jer izgleda da mi je i sistem počeo da "brlja", pa kada budem to odradio, ako do tad ne odnesem plejer u servis ili kupim drugi, pokušaću ponovo sa ovim programima.
U svakom slučaju, obavestiću Vas.
Hvala Vam još jednom mnogo na vremenu i trudu koji ste utrošili kako biste mi pomogli!
Srdačan pozdrav.
 
Natrag
Top