Quasar Kodi/XBMC Addon (Torrent streaming) - Pulsar fork

Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Inače taman kad je Quasar postao uprošćen za instaliranje maksimalno i napredovao uskoro bi mogao da izađe nov addon koji će moći da se koristi sa free linkovima kao Exodus, ali će moći da se sinhronizuje i sa Premiumize nalogom koji bi trebalo tom addonu da da potpuno novu dimenziju.

Addon će moći da strimuje sadržaj sa torenata, useneta, hostera i kao što sam već rekao free linkova poput ovih gvideo, torba, sezonlukdizi itd. koje već koriste Exodus, SALTS i drugi takvi addoni. Sve ovo nije ništa zvanično još jer addon nije izašao ali po rečima nekog developera ovog addona tako bi trebalo da funkcioniše.

Ja sam malo čačkao po tom Premiumize servisu i zaista je moguće da se sve to strimuje i gleda bez skidanja na vaš kompjuter ili uređaj na kojem ste instalirali Kodi. Ono što je potrebno je da Premiumize server skine prvo to za vas (a brzine dl-a su navodno ogromne i preko 50MB/s downloada) i potom se to ubaci u vaš storage cloud odakle vi možete da skinete to na vaš hard i sve je to kriptovano SSL enkripcijom, ili da strimujete. Svaki premium korisnik dobija po 1TB prostora za skidanje svojeg materjala.

Ono što je najbolji deo Premiumize pamti ono što svaki korisnik skine preko njihovog servera i ostavlja u cache memoriju ili gde god i kad bilo ko od korisnika želi da gleda to isto moći će istog momenta bez ikakvog downloada da gleda tj. strimuje kao što to rade drugi addoni. Evo primer kako bi to trebalo da bude.. ja recimo skinem torent Arrival 1080p Sparks i to ostaje kod mene na mom cloudu, torpedo sutra izabere taj isti torent da gleda.. on momentalno strimuje taj film bez ikakvog skidanja i čekanja jer je već taj torent zapamćen u cache-u Premiumizea.

Addon će imati 3 vrste provajdera torente, usenet i hostere preko čega će tražiti željeni film ili seriju. Imaće od starta ugrađen IMDb i Trakt kao i integraciju sa Kodi bibliotekom. U principu radiće isto kao Exodus samo što će pored hostera tražiti i strimovati i torente i usenet.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
da, to bi bilo super....sve u jednom, torenti, free linkovi, premiumize, realdebrid,easynews, furknet.....imdb I trakt sa bibliotekom....takvog adona do sad jos nije bilo.....
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Nije, al ja ne verujem da do sada nikom nije palo napamet ovo pošto ovaj Premiumize ima sve to već nekoliko godina. Ono što je još čudnije je da Exodus i SALTS recimo imaju podršku već za Premiumize ali su se više oslanjali na real debrid ali on nudi samo gledanje sa hostera a ovo je višestruko bolje. Tako da je Premiumize u svim adonima iskorišćen nekih 20-ak % samo. To kaže isto i autor ovog budućeg adona kad je pogledao mogućnosti API-ja ovog servisa.

Kad sam gledao ovo i pročitao da čuva sve ono što svaki premium korisnik skine na njegov cloud (a Premiumize valjda broji nekoliko stotina hiljada pretplanika mahom iz Nemačke, Holandije, Amerike, Engleske, Australije) odmah mi pao napamet Furk. Jer to isto i on radi. ;)

Uglavnom čekamo adon pa kad izađe dobiće novu temu.:)
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
realdebrid se vise pominje i gradi oko njega jer je najeftiniji premium servis.....za te pare sasvim odlicno radi svoj posao.....premiumize je tri puta skupliji....onda je bolje easynews ali opet najskupliji od svih.....u tom rangu je jos furknet ali problem je jer nema trenutacno pravog adona za njega.....onaj koji je napravio @kinkin ne radi vise....trenutacno furk radi samo u SALTS ali tamo nadje samo 30% materiala.....
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Ma idi Easynews dere sa cenom. Ajde čak i da je cena takva kakva je, ali limit koji su oni postavili da možeš da skineš za mesec dana za te pare je u najmanju ruku bezobrazan. Furk tu i tamo, on ima i one dodatne gigabajte da se kupuju pa i može da prođe. Jbg meni nije film 1080p od 2 GB-a pa da uklopim sve to. Da gledam filmove preko laptopa pa i ajde, ali ovako film od 8 GB-a pa naviše nikako ne može da se uklopi u te njihove mesečne limite.

Zato je meni Quasar najbolji jer nudi najveći kvalitet kako za nove tako i za stare stvari al ide preko torenta pa ajde sad ti rizikuj ako nemaš VPN. :D

Zato će ovaj addon da napravi ogroman bum ako ispadne sve onako kako ga najavljuju.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
a gde pratis tu situaciju? onaj forum tvaddons vec 10 dana nije dostupan?
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
28
Ljudi izvinjavam se gdje da skinem kodi 16 jarvis? ima samo ovaj kripton a nema nigdje turtorial kako dalje ubacibvanje nasih odnosno ex yu kanala? havala
 
Natrag
Top