Quasar Kodi/XBMC Addon (Torrent streaming) - Pulsar fork

Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
To bude uvek najveći problem iako addoni i sam Kodi lepo radi. Zato ja uvek kad hoću da pređem na novu verziju brišem sve lepo prethodno od Kodija, ali totalno sve foldere prethodnog Kodija pa onda instaliram nov i retko kad sam imao probleme neke koje gomila ljudi prijavljuje tamo po forumima.
 
Učlanjen(a)
04.06.2010
Poruka
63
meni ovaj addon radi probleme.Dva puta sam ga probao podeisiti i mnogo je komplicirn
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
moze pomoc ,imam android box mad catz,instaliran kodi 16.1,instalirao quasar za android,cini mi se 0.9.33,instalirao,unoficial minor repor,instalirao sve provajdere,e sta dalje,ne znam sta treba u setingsu cekirati,ili kako vec ide,da li mora imati neku putanju,gdje ide downloading serija i filmova i tako toga,moze neko malo objasnjenje,hvala unaprijed
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Pa namesti ti gde hoćeš download da ti ide. Uglavnom to moraš da odrediš, a tvoja je stvar da li ćeš to da staviš u već neki postojeći folder ili ćeš napraviti nov specijalno za Quasar download. Kod mene je recimo download od Quasara isti gde je i za uTorrent.
Onda ako hoćeš library integration samo odredi gde hoćeš da Quasar napravi foldere. Ide posebno za serije i filmove. Znači napraviš recimo Quasar library na nekoj particiji i tu staviš da ti Quasar sprema tvoje filmove i serije. On će sam posle u tom folderu napraviti 2 nova foldera gde će skladištiti serije i filmove.

Što se tiče provajdera to je već proizvoljno. Ja imam trenutno Ruhunt, Rutor, t411, Ilcorsonero, Demonoid i Magnetdl. Kickass i Pirate Bay su verovatno napjpoznatiji širokim masama ali sve što imaju oni ima Magnetdl tako da sam od svih tih maltene istih ja izabrao Magnetdl. Čak on pokriva i Rarbg rezultate pa nema potrebe ni za njim.
Moja preporuka svakako ide za Ruse. Ruhunt i Rutor provajdere jer su brzine vrhunske, a filmovi često preko 10GB-a pa je kvalitet slike perfektan.
Odličan je i francuski t411, brzine, sadržaj sve je vrlo dobro samo što je to privatni traker pa pre svega mora se imati nalog na njemu a drugo moraju se poštovati pravila neka na tom trakeru.

Ako ćeš da koristiš t411 onda je poželjno da ti u Quasar settingsu bude uključen backgroung handling torrents i save after download. Tako će Quasar umesto brisanja odmah nakon gledanja videa krenuti da seeda kao običan torent klijent i biće izbegnuto kršenje h&r pravila.

Ljudi probajte još jedan vrh provajder za Quasar, Rutor. Oni koji koriste ili su koristili Torrenter znaju vrlo dobro za taj izvor filmova i serija. Čini mi se da je bolji i od Ruhunta. A kombinacija ta dva provajdera daje odlične rezultate. Samo za serije kao i kod Ruhunta potrebno je namestiti da traži po sezonama a ne po epizodama. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Za sve koji žele da koriste ovaj addon preko Android operativnog sistema..

"Unfortunately Quasar can't handle very well external storage in Android. You need to select an internal storage for it to work without issues."

Tako da nažalost, dok ne bude skroz optimizovan za Android možda je bolje da izbegavate Quasar i koristite neke druge addone koji rade provereno i na ovom sistemu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2012
Poruka
48
Dali vam radi quasarr, meni već par dana neće da mi pokrene torrent kada ga odaberem, samo mi stoji Finding i tako u nedogled.
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
Dali vam radi quasarr, meni već par dana neće da mi pokrene torrent kada ga odaberem, samo mi stoji Finding i tako u nedogled.
I meni se to ponekad desi. Nije to do quasara vec do torrenta. Slicne probleme sam imao dok sam koristio Vuze (Torrent client). Jednostavno probaj drugi izvor torrenta.
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Sad već ima neki duži period kako se Quasar pojavio, kako ste zadovoljni njime?

Meni opušteno postao prvi i jedini izvor za gledanje filmova i serija. Vrlo brz i pouzdan, sve torente sa 20+ seedera odmah otvara i dostiže makimalnu brzinu mog downloada. Ja više nego zadovoljan :)

Šteta što nije pouzdan i za druge platforme osim Windowsa, mislim da bi lagano bio broj jedan addon ove vrste.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
ja ga jos nisam nesto testirao....imam jos wtf nalog pa koristim samo to....ali naci ce se vremena da ga instaliram i malo vise testiram....

sent from Kodi 17 Krypton
 
Natrag
Top