Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Punjene kisele paprike

Diskusija u 'Zimnica' započeta od Julkica, 09.01.2010.

1. Julkica

Julkica Član

Zahvala:
    6
    Punjene kisele paprike

Sastojci:
    * 3kg paprika
    * 3kg kupusa
    * 1 koren rena
    * 1l sirćeta
    * 100g soli
    * dve kašike šećera
    * kesica bibera u zrnu

Priprema:
    Paprike operite, odsecite im peteljke i očistite ih od semenki. Kupus takođe dobro operite, izrendajte ga, posolite i ostavite da odstoji desetak minuta. Potom ga ocedite od viška vode i njime punite paprike. Zagrejte tegle, poređajte paprike u njih i začinite ih izrendanim korenom rena i celim zrnima bibera. Prokuvajte sirće sa 100 grama soli i dve kašike šećera, pa tim prelivom zalijte paprike.

(Ekstravaganca)

2. gagasasa

gagasasa Član

Zahvala:
    0
    Ovo je zanimljiv recept. Ja sam ih stavljala ali malo drugacije. Napisacu pa se moze probati i na ovaj nacin:

Potrebno je:
    30 paprika
    2-3 kg kupusa
    2.5 l vode
    0.5 l sirceta
    20 kasika soli
    5 kasika secera
    kesica bibera u zrnu
    nekoliko listica lovora
    2 kesice vinobrana
    1 kesica konzervansa

Priprema:
    Paprike oprati ,ocistite semenke a zatim puniti seckanim kupusom koji je predhodno posoljen, i unjega dodat 1 vinobran da bi kupus sacuvao boju. Redjati u teglu a zatim naliti sa 2.5 l vode,0.5 l sirceta, 20 kasika soli, 5 kasika secera, 1 vinobran,1konzervans. Pre nego zatvorimo teglu stavimo kesicu zrna bibera i nekoliko listica lovora.

Probajte ovako

Ovo je zanimljiv recept. Ja sam ih stavljala ali malo drugacije. Napisacu pa se moze probati i na ovaj nacin:

Potrebno je:
    30 paprika
    2-3 kg kupusa
    2.5 l vode
    0.5 l sirceta
    20 kasika soli
    5 kasika secera
    kesica bibera u zrnu
    nekoliko listica lovora
    2 kesice vinobrana
    1 kesica konzervansa

Priprema:
    Paprike oprati ,ocistite semenke a zatim puniti seckanim kupusom koji je predhodno posoljen, i unjega dodat 1 vinobran da bi kupus sacuvao boju. Redjati u teglu a zatim naliti sa 2.5 l vode,0.5 l sirceta, 20 kasika soli, 5 kasika secera, 1 vinobran,1konzervans. Pre nego zatvorimo teglu stavimo kesicu zrna bibera i nekoliko listica lovora.

Probajte ovako

3. agbojan

agbojan Član

Zahvala:
    0
    Za one koji vole malo pikantnije predlažem jedan čen belog luka sitno iseckanog i nekoliko sitno iseckanih ljutih papričica.

Preporučite stranicu