Punjene kisele paprike

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Punjene kisele paprike




Sastojci:
* 3kg paprika
* 3kg kupusa
* 1 koren rena
* 1l sirćeta
* 100g soli
* dve kašike šećera
* kesica bibera u zrnu

Priprema:
Paprike operite, odsecite im peteljke i očistite ih od semenki. Kupus takođe dobro operite, izrendajte ga, posolite i ostavite da odstoji desetak minuta. Potom ga ocedite od viška vode i njime punite paprike. Zagrejte tegle, poređajte paprike u njih i začinite ih izrendanim korenom rena i celim zrnima bibera. Prokuvajte sirće sa 100 grama soli i dve kašike šećera, pa tim prelivom zalijte paprike.

(Ekstravaganca)
 
Član
Učlanjen(a)
25.04.2010
Poruka
286
Ovo je zanimljiv recept. Ja sam ih stavljala ali malo drugacije. Napisacu pa se moze probati i na ovaj nacin:

Potrebno je:
30 paprika
2-3 kg kupusa
2.5 l vode
0.5 l sirceta
20 kasika soli
5 kasika secera
kesica bibera u zrnu
nekoliko listica lovora
2 kesice vinobrana
1 kesica konzervansa

Priprema:
Paprike oprati ,ocistite semenke a zatim puniti seckanim kupusom koji je predhodno posoljen, i unjega dodat 1 vinobran da bi kupus sacuvao boju. Redjati u teglu a zatim naliti sa 2.5 l vode,0.5 l sirceta, 20 kasika soli, 5 kasika secera, 1 vinobran,1konzervans. Pre nego zatvorimo teglu stavimo kesicu zrna bibera i nekoliko listica lovora.



Probajte ovako

Ovo je zanimljiv recept. Ja sam ih stavljala ali malo drugacije. Napisacu pa se moze probati i na ovaj nacin:

Potrebno je:
30 paprika
2-3 kg kupusa
2.5 l vode
0.5 l sirceta
20 kasika soli
5 kasika secera
kesica bibera u zrnu
nekoliko listica lovora
2 kesice vinobrana
1 kesica konzervansa

Priprema:
Paprike oprati ,ocistite semenke a zatim puniti seckanim kupusom koji je predhodno posoljen, i unjega dodat 1 vinobran da bi kupus sacuvao boju. Redjati u teglu a zatim naliti sa 2.5 l vode,0.5 l sirceta, 20 kasika soli, 5 kasika secera, 1 vinobran,1konzervans. Pre nego zatvorimo teglu stavimo kesicu zrna bibera i nekoliko listica lovora.



Probajte ovako
 
Član
Učlanjen(a)
01.03.2010
Poruka
20
Za one koji vole malo pikantnije predlažem jedan čen belog luka sitno iseckanog i nekoliko sitno iseckanih ljutih papričica.
 
Natrag
Top