Prsneš! ..... I? Šta onda .... ?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ja sam prske i 'vako, bez toga. :D
To sam primetio :D
Ako se ne isprazniš šta onda?

Za sebe znam da nikad ne bih mogao toliko da povredim nekoga do koga mi je stalo, mogu da preteram ali ne i da uradim nešto totalno neočekivano i nekontrolisano...:dntknw:

I ja nikad nebi mogla nauditi osobama koje volim. Al dolazi do situacija kada prsnes toliko da nisi ni svestan sta si rekao tom nekom,ili sta si uradeo.E sad zavisi koliko si prso......[/QUOTE]

To jeste ali nikad mi se nije dešavalo da toliko odem u krajnost...preteram da ali nekoga do koga mi je stalo baš povrediti, nikako...Mada dešava se da i takve osobe znaju da "udare" ali onda mi više nije ni stalo, tako da nema razloga...da prsnem...:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Umes da kontrolises svoje emocije i to je dobro :yea:. Stabilna si licnost yes3
Tu je pre svega reč o razumu, koliko ko unapred odredi principe i kriterijume, do čega ili koga mu je stalo. Naravno, ne kontrolišu svi isto svoj temperament, neko više neko manje...
Isto tako kontrola ili pokušaj kontrole emocija ima svoje "draži"...ako se tu ne postigne ravnoteža temperamenta i razuma, onda vemenom mora da se prsne... :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Po meni "prskaju" emocionalno nezreli ljudi (kratkog fitilja) . Zreli ljudi si ne dozvoljavaju da "prsnu". Probleme ne guraju pod tepih već ih rješavaju kako koji stigne, da se nebi nagomilali. A pod teretom previše problema ljudi pucaju. Tada su nažalost u stanju povrijediti i druge. I ne samo povrijediti, već i ozlijediti (vidi crnu kroniku bilo kog dnevnog lista). I druge, i sebe.

Mislim da bi se edukacijom o nošenju s problemima moglo puno učiniti u rješavanju problema pucanja ljudi. Koliko znam, tokom školovanja se o tome ne spominje niti riječ. A trebalo bi.

Lično, nikada do sada nisam pukao. Nadam sa da ni neću. I nikada se ne bi "iživio" na dragim osobama. To znam sigurno. Jer bi se osjećao kao zadnje govno.
 
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
1.146
Tu je pre svega reč o razumu, koliko ko unapred odredi principe i kriterijume, do čega ili koga mu je stalo. Naravno, ne kontrolišu svi isto svoj temperament, neko više neko manje...
Isto tako kontrola ili pokušaj kontrole emocija ima svoje "draži"...ako se tu ne postigne ravnoteža temperamenta i razuma, onda vemenom mora da se prsne... :dntknw:

Prevention is better than cure ;).
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Nisam sklona prskanju :roll:bas mi mnogo treba da izludim..:dntknw:
Ako nekad i puknem gledam da ne povredim nikog pored sebe..jednostavno sam naucila da se kontrolisem i to je to..yes3
Kad bi svi tako umeli da izbroje do deset pre nego li reaguju burno bilo bi mnogo bolje..i po njih i po ljude u blizini..:)
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Desava se svima nama da nekad prsnemo. Naravno da u takvim trenucima treba znati vladati sobom. Mucis sebe, stvaras pakao u sebi i oko sebe, i na kraju nista nisi uradio. Ne treba svoj unutrasnji mir bacati u bescenje, da se za svaku sitnicu nerviramo. Zivot je takav, neophodno je proci kroz razne zivotne trzavice, to je zivotna skola, ali moras nauciti i da savladas svaku neprijatnost. Imajmo mir sami sa sobom, pa onda sa drugima.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Svima dodje ponekad trenutak kad kap prelije casu i tada se obicno kaze ili uradi nesto za cim se posle zali...ali , treba se i u takvim situacijama kontrolisati i ne dozvoliti da stvari odu predaleko...Razum mora da bude presudan...A strasti da se usmere u drugom pravcu.....;)..i mnogo lepih stvari nece izostati....
 
Natrag
Top