Propovedanje mrtvima

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U sustini da, pise da je Bog podigao Isusa, ali u kontekstu biblije - to on cini posredstvom Svetog Duha, tako da nije pogresno reci - da je to bio Duh Sveti.

Šta hoćeš reći da nije kontekst ovo što sam ja dao. NIgdje nikada nisam čuo da je bilo ko drugi vaskrsnuo Isusa osim Otac ni u PC ni spisima EGW osim sada u HAC.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam HAC, ja mogu imati individualno misljenje koje nije u sukobu ni sa ucenjem HAC-a, ni sa biblijom.

Biblijsko ucenje je "DA JE I ISUS OTAC, I DA SU TO I SVETI DUH I SAM BOG OTAC"

Izraz OTAC je u bibliji dat da objasni odnose izmedju razlicitih licnosti Bozanstva, u ovom smislu ISUSA RODJEN U TELU OD BOGA, i BOGA "OCA"

Tako, da ja tvrdim DA JE SVETI DUH OTAC KOLIKO I SAM BOG "OTAC"

Ali zadrzavam stav, da je OTAC podigao Isusa silom Svetog Duha koji je nosilac zivota.

"I reče mi: Sine čovečji, hoće li oživeti ove kosti? A ja rekoh: Gospode Gospode, Ti znaš.
Tada mi reče: Prorokuj za te kosti, i kaži im: Suhe kosti, čujte reč Gospodnju.
Ovako govori Gospod Gospod ovim kostima: Gle, ja ću metnuti u vas duh, i oživećete.
I metnuću na vas žile, i obložiću vas mesom, i navući ću na vas kožu, i metnuću u vas duh, i oživećete, i poznaćete da sam ja Gospod.
Tada stadoh prorokovati, kako mi se zapovedi; a kad prorokovah, nasta glas, i gle potres, i kosti se pribirahu svaka ka svojoj kosti.
I pogledah, i gle, po njima iziđoše žile i meso, i ozgo se koža navuče; ali duha ne beše u njima.
Tada mi reče: Prorokuj duhu, prorokuj, sine čovečji, i reci duhu: Ovako veli Gospod Gospod: Od četiri vetra dođi, duše, i duni na ove pobijene da ožive.

I prorokovah, kako mi se zapovedi, i uđe u njih duh, i oživeše, i stadoše na noge, beše vojska vrlo velika" ( Jezekilj 37. 3 - 10 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblijsko ucenje je "DA JE I ISUS OTAC, I DA SU TO I SVETI DUH I SAM BOG OTAC"

Gdje to stoji u Bibliji, pa šta se Isus samom sebi molio? Isus nije Otac. Nije ista osoba, a jeste isti Bog SZ.

Izraz OTAC je u bibliji dat da objasni odnose izmedju razlicitih licnosti Bozanstva, u ovom smislu ISUSA RODJEN U TELU OD BOGA, i BOGA "OCA"

Pa kako je onda Otac? Onda to nije metafora.

"I reče mi: Sine čovečji, hoće li oživeti ove kosti? A ja rekoh: Gospode Gospode, Ti znaš.
Tada mi reče: Prorokuj za te kosti, i kaži im: Suhe kosti, čujte reč Gospodnju.
Ovako govori Gospod Gospod ovim kostima: Gle, ja ću metnuti u vas duh, i oživećete.
I metnuću na vas žile, i obložiću vas mesom, i navući ću na vas kožu, i metnuću u vas duh, i oživećete, i poznaćete da sam ja Gospod.
Tada stadoh prorokovati, kako mi se zapovedi; a kad prorokovah, nasta glas, i gle potres, i kosti se pribirahu svaka ka svojoj kosti.
I pogledah, i gle, po njima iziđoše žile i meso, i ozgo se koža navuče; ali duha ne beše u njima.
Tada mi reče: Prorokuj duhu, prorokuj, sine čovečji, i reci duhu: Ovako veli Gospod Gospod: Od četiri vetra dođi, duše, i duni na ove pobijene da ožive.

I prorokovah, kako mi se zapovedi, i uđe u njih duh, i oživeše, i stadoše na noge, beše vojska vrlo velika" ( Jezekilj 37. 3 - 10 )

Stih se ne odnosi na Isusa stihovi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus jeste Bog nebeski, kao sto su to i ostale dve licnosti.

Bog je Otac ( druga licnost ) Isusu po zemaljskom rodjenju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Teologija kaze: "Isus nije Otac, Isus nije Sveti Duh. Otac nije Isus , Otac nije Sveti Duh".

Svaka od njih je induvidua.
To su tri razlicite osobe.
Ali su u jedinstvu.

Zato je u nekom smislu ispravno za Isusa reci da je nas Otac, i Biblija ga tako naziva - "Otac vecni"!

Oko cega se vi raspravljate, gluposti.
Ti bi se Tripo samo svadjao..
Totalno nebitna tema...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
KOJIM MRTVIMA JE ISUS PROPOVEDAO?

Duhovno mrtvima:

"A Isus reče njemu: Hajde za mnom, a ostavi neka mrtvi ukopavaju svoje mrtvace." (Matej 8,22)

"Trebalo se razveseliti i obradovati, jer ovaj brat tvoj mrtav beše, i ožive; i izgubljen beše, i nađe se." (Luka 15,32)

"I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni)." (Efescima 2,5)
 
Natrag
Top