Propovedanje Duhovima u tamnici

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo ti gore! Pavle ti je odgovorio - "ZATO se mrtvima propovedalo evandjelje, da bi mogli biti sudjeni"!

Kojim mrtvima sam dao iz 4 stiha iz NZ.

Pa jel ti mislis da je pravedno da ljudi pre potopa i posle, koji nisu znali za Hrista poginu???

Naravno. U ala ti je IZOPAČENA predstava o Bogu, pa za tebe je Biblija smeće, hoćeš da kažeš da je Bog nepravedno kaznio ljude.

Naravno da je pravedno. Jer ti neke stvari iz biologije ne znaš. Sada ćeš se pitati kakve veze ima biologija sa ovim.

Pa naravno da ima i ja sam to spominjao.

Nisu svi koji su stradali u potopu bili nepopravljivo losi,

Sve gora i gora predstava o Bogu. Pa da nisu što bi onda bili pobijeni.

i njima je pruzena sansa, kroz otkup Isusa Hrista, i on tim ljudima propoveda vest spasenja, tako da oni mogu biti spaseni ako se pokaju i jesu spaseni..

Znači mogu da se spase i nakon smrti. Nigdje nema takve nauke.

3 dokaza iz Biblije da ne mogu.

1. dokaz --Bogataš ne može kod Lazara i nema nikome prelaska;
2. dokaz --Nakon smrti sud, nema ništa između stih u Jevrejima čini mi se;
3. dokaz---Bog daje svima po djelima, naravno dok su bili živi.

A Mire samo priča, nigdje dokaza u Bibliji.

Isto tako i oni koji danas ne znaju Hrista jel nisu culi za njega zbog naseg nemara jel se ovde medjusobno prepucavamo umesto njima da propovedamo, dobice sansu!

3 dokaza i jedno 20 stihova kažu da nema šanse. Ovo uzimam i dajem na FB.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Postovanje brate Mire,
odavno se nisam javljao, u velikom sam poslu.

Slazem se sa tobom da je Jevandjelje propovedano stvarno onima, o kojima Pavle tu pise.

Svidja mi se tekst koji si ti naveo:

"ZATO se i mrtvima propovedalo evandjelje da prime sud po telu a da Duhom po Bogu zive"
Dakle, onima koji su zaista mrtvi, njima se jeste propovedlao Jevandjelje.

Samo nam sada kazi KADA IM SE PRORPOVEDAJO JEVANDJELJE?

Nastoj da odgovor bude iz Biblije.

Sve najbolje

Odgovorio sam brate, izvorni tekst glasi:

"U TOM JE STANJU SISAO I PROPOVEDAO DUHOVIMA U TAMNICI"

Dakle tekst kaze da je Hristos "u vaskrslim stanju" (pogledaj i druge prevode pa izvorni tekst) sisao i propovedao!

Dakle to ne moze biti "u vreme noja" vec mora biti "nakon vaskrsenja"!

A drugo, pogledaj kome se propoveda : "duhovima" , duhovi nigde u Bibliji NISU LJUDI!

Stavise, Petar pravi razliku u tom istom tekstu izmedju "duhova"(neljudi) i "dusa"(ljudi), kada kaze: "osam je dusa spaseno kroz vodu"!!!

Procitaj moje odgovore Laodikeji i Tripu.

Inace znam sta pokusavas, hoces reci da mora biti da im je propovedao "u proslosti", i da onda "mrtvi ovde nisu zaista mrtvi" (nego koristi rec mrtvi a govori o njima dok su jos bili zivi)

Kao kada bi danas rekli: "tim ljudima koji su sada mrtvi se propovedalo evandjelje" :) , ali dublja analiza te obara brate, jel tekst kaze da je Hristos "u vaskrslom stanju sisao i propovedao", dakle to ne moze biti u proslosti!!!

Pozdrav i svako dobro!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja cenim tvoje glediste, ali ti nisi u pravu!

Da cijeniš usvojio bi ga.

Vidis kako ti jednu pricu, koja po vama nema svrhu da ukaze na "stanje umrlih" koristis da ukazes "na to stanje"!

naravno da nema. Daj mi moj citat koji to dokazuje.

Prica o Lazaru, govori o ljudima "pre dolaska Hrista"!

Nigdje nema dokaza za to. Da li ti čovječe nerazumni shvataš šta je tvoj izmišljeni kontekst, a šta je Biblije.

Crkva i Petar uce da pre dolaska Hrista, stvarno nije bilo moguce da "oni iz pakla prelaze u raj", ali nakon Hrista je otvoren taj put, i on je njima zato propovedao!

Dokaza u Bibliji 0 NULA čista NULA. Ajd daj te stihove koji to dokazuju.

Ono mrtvima sam oborio sa 4 stiha kojim mrtvima, dakle tvoj kontekst mrtvih je oboren.

Biblija dokazuje Bibliju. Ti uzmeš stih, a ja se odbranim stihom, već viđeno kod kušanja Isusa.

Nema kontradikcije, Hristos je mogao njima propovedati, nego vi ne znate sta Biblija i crkva uce, pa onda zato navodite stalno taj argumenat..

3 dokaza da nije bukvalno umrlima. Vidiš da je kontekst u doba Noja.

ti uopšte nisi u stanju da oboriš ono što ja iznosim, nego kaže "da jeste duhovno umrlima", ali ovaj stih dokazuje bukvalno umrlima.

Ti uopšte ne znaš koji stih ide sa kojim.

Nakon smrti ide sud,

Šta je onda svrha propov. bukvalno mrtvima?

ali ne pise vremenska odrednica "kada ide sud"!

Piše jer ti ne shvataš. Zato JS i jesu promijenili stih. Piše POTOM, to znači ODMAH, a JS napisali DOLAZI, a dolazi je vremenski period neodređen, može biti odmah ali i ne mora. Dok POTOM znači odmah.

POTOM znači odmah.

Po tom znači odmah iza toga. To se zna iz našeg jezika.

Piše se o tom potom ili o tom — potom.

Izraz koji znači o tom ne treba govoriti sada, nego kad bude vreme, kasnije, piše se rastavljeno (čita se òtōm pòtōm, sa prenetim akcentom) ili sa crtom ako se želi istaći drugi deo.


Dokazano ovdje, jasno je da između smrti i uskrsa nema ništa, znači odmah.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
"U TOM JE STANJU SISAO I PROPOVEDAO DUHOVIMA U TAMNICI"

Misliš u stanju umrlog. oboreno sa stihovima da mrtvi ne znaju ništa, nemaju misli, osjećanja, ne hvale Boga.

Dakle tekst kaze da je Hristos "u vaskrslim stanju" (pogledaj i druge prevode pa izvorni tekst) sisao i propovedao!

Pa jel u stanju umrlog ili živ propovijedao?

Dakle to ne moze biti "u vreme noja" vec mora biti "nakon vaskrsenja"!

Ali opet živ jeste u doba Noja. Zato i jeste spomenut Noje i samo 8 duša da se spasilo.

A drugo, pogledaj kome se propoveda : "duhovima" , duhovi nigde u Bibliji NISU LJUDI!

Duh može da znači i vjetar, kako onda ne bi mogli biti i ljudi, duh znači i um, a čovjek ima um.

Tako da može i znači u tom stihu tj. odnosi se na ljude.

Stavise, Petar pravi razliku u tom istom tekstu izmedju "duhova"(neljudi) i "dusa"(ljudi), kada kaze: "osam je dusa spaseno kroz vodu"!!!

A znači sada može da je duša čovjek, a nekada je duh.

Inace znam sta pokusavas, hoces reci da mora biti da im je propovedao "u proslosti", i da onda "mrtvi ovde nisu zaista mrtvi" (nego koristi rec mrtvi a govori o njima dok su jos bili zivi)

Ovo ne znaš ni ti sam šta si rekao.

Kao kada bi danas rekli: "tim ljudima koji su sada mrtvi se propovedalo evandjelje"

Pa samo živima možeš da propovijedaš.

ali dublja analiza te obara brate, jel tekst kaze da je Hristos "u vaskrslom stanju sisao i propovedao", dakle to ne moze biti u proslosti!!!

Dakle ipak nije kada ej umro propovijedao i umrlima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
3 dokaza i jedno 20 stihova kažu da nema šanse. Ovo uzimam i dajem na FB.
Vidis kako ti neces lepo razgovarati nego se ismejavas! Sta bi stavljao na fb?

Kakve veze s tim ima biologija?
Homoseksualci nisu genetski predodredjeni da to budu, homoseksualnost se uci, naucno dokazano!

Pa Bog je pobio ceo jedan narod i rece da ih sve pobacaju i ostave nesahranjene, dok za jednog coveka kaze "njega pogrebite, jel nadje Bog nesto dobra na njemu"!

Imas to u bibliji...

Dakle, nisu svi pobijeni zaista losi, nego je Bog jednostavno podvukao crtu i rekao "dosta je bilo", radi buducnosti svih na zemlji!

Zato i kaze da ce ninevljani ustati na sudu sa rodom ovim i osudice ga..." itd.. jel ce se svima naknadno suditi, jel nije svako pitanje reseno ni potopom niti drugim Bozjim sudovima!

Jedino sto vreme suda manipulisete!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ostalo napisano nema svrhe obarati, mogu da obaram u nedogled, a to necu da radim.

Rekao sam kako stvari stoje, a tvoj odgovor ne zadovoljava , jel "duhovi" nigde u bibliji NISU LJUDI!

Kad mi nadjes da su "duhovi ljudi", jos bi i mogao priznati da si u pravu , ali toga nema!

Pored toga Isus je u "vaskrslom stanju sisao i propovedao", a to ne moze biti u proslosti.

Suluda prica, tvrdite da je Isus propovedao, a ono pise da je Noje propovedao, svasta!!!

Ako treba nesto staviti na fb, onda treba ovu vasu besmislicu!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vidis kako ti neces lepo razgovarati nego se ismejavas! Sta bi stavljao na fb?

Naravno da vide kakve gluposti dajete.

Svi da vide.

Kakve veze s tim ima biologija?

Naravno da ne znaš da je u prednjem čeonom režnju centar za moral. Tako da nema nikom opravdanja pa ja nisam čuo za Bibliju i Isusa.

Homoseksualci nisu genetski predodredjeni da to budu, homoseksualnost se uci, naucno dokazano!

Kod najvećeg broja slučajeva, nije ni genetski ali se može još kod djece vidjeti da je to prirodno, samo je takvih malo. Znam kod nas je jedan samo igrao ženske igre i bio sav feminiziran i sada je vani i čuo sam da je gej.

Pa Bog je pobio ceo jedan narod i rece da ih sve pobacaju i ostave nesahranjene, dok za jednog coveka kaze "njega pogrebite, jel nadje Bog nesto dobra na njemu"!

I kako to dokazuje tvoju nauku? Pa svako je zaslužio smrt, ali nije svako milost.

Dakle, nisu svi pobijeni zaista losi, nego je Bog jednostavno podvukao crtu i rekao "dosta je bilo", radi buducnosti svih na zemlji!

Nisu isto, ali jesu svi smrt zaslužili, pa čak i Noje. Kako nisu zaista loši kada je čovjek prirodno sklon grijehu, čovjek je po prirodi grešan.

Dakle, nisu svi pobijeni zaista losi, nego je Bog jednostavno podvukao crtu i rekao "dosta je bilo", radi buducnosti svih na zemlji!

Zašto je podvukao crtu? Zato što su bili onda pobijeni ako nisu bili svi loši.

Bog rangira grijeh na veći i manji, ali u konačnici kazna je ista smrt.

Zato i kaze da ce ninevljani ustati na sudu sa rodom ovim i osudice ga..."

Jer su se pokajali. A za koga nema više šansi njima ide mač.

jel ce se svima naknadno suditi, jel nije svako pitanje reseno ni potopom niti drugim Bozjim sudovima!

Svako ko umre njegovo pitanje je riješeno odmah. Kasnije ide samo plata, nakon uskrsa.

Jedino sto vreme suda manipulisete!

Čim čovjek umre njegov slučaj je Bog zaključio na spasenje ili uništenje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kad mi nadjes da su "duhovi ljudi", jos bi i mogao priznati da si u pravu , ali toga nema!

Isto kao P4 dokaži mi stihovima tipa "Ja sam Bog, ja sam sve stvorio".

Dakle imaš isti nivo razmišljanja čak i gori od P4.

Naravno da je to na nivou male djece koja ne mogu da shvate smisao nekog teksta.

Ostalo napisano nema svrhe obarati, mogu da obaram u nedogled, a to necu da radim.

To kažeš jer i nisi u stanju da oboriš ono što sam iznio.

Duh znači i um, a tamnica grijeh. Naravno da tvoj um koji je na formalnom nivou ne može da shvati (obradi) smisao teksta.

Propovijedano je umovima u grijehu.

Zato ti ne možeš da shvatiš Bibliju.

Duh može da znači i vjetar i osobu (demon, anđeo ili Bog)

Duh znači i um pa se odnosi i na čovjeka.

Zato piše za ljude duh moj se uznemiri u meni, duh znači um, znači ja sam se uznemirio.

Ali zbog svog ponositog srca i gordog ti nisi u stanju da to razumiješ.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Psalam 77,3Pominjem Boga, i uzdišem; razmišljam, i trne duh moj.

Vidiš da Davidu trne duh njegov, znači da trne on, ne duh kao duh Kasper.

Vidiš da ima riječ DUH koja se odnosi na čovjeka. Duh=um, znači da njegov um tj. on trne.

Sada uzmi hebr. strongov i vidi sve šta duh može da znači.

Samo nigdje ne stoji duh=osoba za čovjeka.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ostalo napisano nema svrhe obarati, mogu da obaram u nedogled, a to necu da radim.

Rekao sam kako stvari stoje, a tvoj odgovor ne zadovoljava , jel "duhovi" nigde u bibliji NISU LJUDI!

Dobro jutro Mire,
Pre nekoliko dana postavio sam ti pitanje, KADA je Hristov duh propovedeo mrtvima, i nisam video da si odgovorio na moje pitanje.

Tekst u 1. Petrovoj3,19- nije toliko tezak da ga ne mozemo razumeti.
Ti kazes da dugovi o kojima Patar pise nisu ljudi. Pa ako nsu ljudi sta su? Jesu li zivotinje?

Dakle, duhom kojim je Hristos vaskrsao iz mrtvih, tim istim duhom sisao je i propovedao onima , koji su u vreme Hristovog vaskrsenja bili mrtvi, i propovedao ima je za vreme Noja,kada su zaista i bili zivi, kada ih je Bozje trpljenje cekalo i kada nisu hteli slusati.
Nije moguce da u vreme Noja nisu sluisalio, kada ih je Bozje trpljenje cekal i zbog toga su unisteni potopom, a tek sada im se propoveda.

Hristov Duh je preko Noja propovedao onima koji nisu hteli slusati pre Potopa, i koji su unisteni potopom.
To je toliko jednostavno da ne vidim zbog ceka biste vi trebali toliko da polemisete io tome.

Svima zelim sve najbolje
[/QUOTE]
 
Natrag
Top