Promijena kriterijuma Božje Crkve i izgovori za zablude

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
"ne koji mnogo vina piju"

Znaci ''mogu po malo da piju''.
Kao sto je tamo i rekao Timotiju.

Tebi je na jednom mestu SOK a na drugom ALKOHOL a radi se o istoj reci.

A ovo si nečasno zaobišao što sam već dao. Dakle samo odg. na dio mog koment. Da li je tebi jasno da je i samo voće dakle u vinogradu se označavalo kao vino. Ubrao sam vino, a ono grožđe.

Uopšte ne shvataš da su semitski jezici bili siromašniji nego danas jezici i jednim pojmom se više stvari označavalo, jednim istim. Danas se sok na hebr. kaže MIC. Tada nije bilo te riječi. Nego se sok zvao vino.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A ovo si nečasno zaobišao što sam već dao. Dakle samo odg. na dio mog koment. Da li je tebi jasno da je i samo voće dakle u vinogradu se označavalo kao vino. Ubrao sam vino, a ono grožđe.

Uopšte ne shvataš da su semitski jezici bili siromašniji nego danas jezici i jednim pojmom se više stvari označavalo, jednim istim. Danas se sok na hebr. kaže MIC. Tada nije bilo te riječi. Nego se sok zvao vino.

Rec je o hebrejskom ili grckom.
Jevreji su po vasoj prici imali vise reci za vino, nisu li?
I sad ti tvrdis suprotno? Zasto ovde nije oznacio razlicitim recima?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Više različitih varijanti, ali je uvijek u svom izrazu imalo riječ vino.

Grcki je bogat jezik i sve se moze izraziti, znaci u Hebrejskom su postojale razlicite varijante , a nije tako prevedeno na grcki? Jednostavno, ne stoji ti argument..

Dalje, kad Isus pretvara vodu u vino, kum kaze:

"Svaki čovjek najprije dobro vino iznosi, a kad se opiju onda rđavije; a ti si čuvao dobro vino doslije."

To se radilo zato sto pijan covek ne moze primetiti razliku u ''kvalitetu'' dok trezan moze...

Jasno je ko dan, da se ovde radi o alkoholnom picu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Grcki je bogat jezik i sve se moze izraziti, znaci u Hebrejskom su postojale razlicite varijante , a nije tako prevedeno na grcki? Jednostavno, ne stoji ti argument..

Dalje, kad Isus pretvara vodu u vino, kum kaze:

"Svaki čovjek najprije dobro vino iznosi, a kad se opiju onda rđavije; a ti si čuvao dobro vino doslije."

To se radilo zato sto pijan covek ne moze primetiti razliku u ''kvalitetu'' dok trezan moze...

Jasno je ko dan, da se ovde radi o alkoholnom picu.

Znači po tebi Isus podržao pijanstvo ljudi. Dao im još da se ponapijaju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znači po tebi Isus podržao pijanstvo ljudi. Dao im još da se ponapijaju.

Isus je takodje pio sa ljudima, umereno koriscenje alkohola nije greh.
O vinu se govori kao o picu ''koje veseli srce''.

''I dodje Sin covecji koji i jede i PIJE i kazu gle izelice i PIJANICE.''
(a znas li u odnosu na koga je to rekao? U odnosu na Jovana Krstitelja koji je bio ''nazirej'' - njima bio zabranjen alkohol)


Sem toga, prilikom Pashe SE KORISTILO ALKOHOLNO VINO.
Sta mislis da li je Isus Hristos prekrsio to pravilo i umesto njega koristio ''grozdjani sok'' , kada je uspostavio euharistiju?
I znas li da adventisti koriste grozdjani sok za euharistiju?

Vidi da se koristi alkoholno:

"А кад се скупите на једно место, не једе се вечера Господња.
Јер сваки своју вечеру узме најпре и једе, и тако један гладује а други се опија.
"

*Koristi se rec: μεθύει
Koja doslovno znaci ''pijan''.

Evo njeno pojavljivanje u drugom stihu, a koje se odnosi na alkohol:

''Jer ovi nisu pijani kao što vi mislite, jer je tek treći sat dana;'' (dela 2:15)}



A vid sad ovo:

"Staricama također da žive kao što se pristoji svetima, da ne budu opadljive, da se ne predaju mnogom vinu, da uče dobru,"


Ako je rec o ''alkoholu'' ovde, zasto uvek upotrebljava tu rec: NE MNOGO?
Znaci da mogu ''malo''
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo šta o ovome kaze Miroljub Petrovic. On je mnogo sta naucio i pokupio od adventista pa cujmo:

Miroljub Petrović: "Kao što se kaže "napio sam se vode", tako se kaže i "napio sam se soka". Tekst je kod nas malo nespretno preveden, jer prevodilac nije bio mnogo teološki upućen. Dakle, "domaćin najpre iznosi dobar sok, a kad se ljudi napiju soka, onda iznosi onaj lošiji sok." Mi nismo navikli da muškarci piju sok od grožđa. Danas su muškarčine oni koji piju alkohol i valjaju se pijani po kanalima."

"domaćin najpre iznosi dobar sok, a kad se ljudi napiju soka, onda iznosi onaj lošiji sok." :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo šta o ovome kaze Miroljub Petrovic. On je mnogo sta naucio i pokupio od adventista pa cujmo:

Miroljub Petrović: "Kao što se kaže "napio sam se vode", tako se kaže i "napio sam se soka". Tekst je kod nas malo nespretno preveden, jer prevodilac nije bio mnogo teološki upućen. Dakle, "domaćin najpre iznosi dobar sok, a kad se ljudi napiju soka, onda iznosi onaj lošiji sok." Mi nismo navikli da muškarci piju sok od grožđa. Danas su muškarčine oni koji piju alkohol i valjaju se pijani po kanalima."

"domaćin najpre iznosi dobar sok, a kad se ljudi napiju soka, onda iznosi onaj lošiji sok." :roll:

Znači po tebi Isus podržao pijančenje ljudi. To je za žaljenje.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
"domaćin najpre iznosi dobar sok, a kad se ljudi napiju soka, onda iznosi onaj lošiji sok." :roll:

Da li je Isus stvorio kvalitetniji sok? Očigledno! (svežiji sok, više šećera, aromatičniji)

Ili je bilo više alkohola u vinu? Ne! To nije istina. Nije Isus podržavao pijanstvo!

Pijanim ljudima da Isus dodaje više procenata alkohola...

Pa kakav je to Bog u kojega Vi verujete???

Evo kakav je bog u kojega Vi verujete...

- Podržava alkohol i dodaje pijanima flašu.
- Zabranjuje nečistu hranu pa menja mišljenje.
- Zapoveda svim ljudima da ga poštuju sedmoga dana. Pa zatim menja mišljenje, ali nigde ne zapoveda takvu promenu. To je samo u glavama onih koji se napiju! Zar to nije logično?
- Zabranjuje komuniciranje sa mrtvima, a posle menja mišljenje. Ne smeta mu više da pali anđeli varaju ljude kroz zablude lažnih religija (kako paganskih verovanja tako i otpalog hrišćanstva)?
- Daje proročanstva u kojima izriče blagoslov onima koji čitaju, slušaju i drže Božje poruke. A zatim isti "bog" progovara kroz Vas i upućuje ljude da zanemarimo proročanstva.

Znamo koji je to bog! Bog ovoga sveta!

SOTONA

Eph 5:18 I ne opijajte se vinom u kome je kurvarstvo, nego se još ispunjavajte duhom,
Eph 5:19 Govoreći među sobom u psalmima i pojanju i pesmama duhovnim, pevajući i pripevajući u srcima svojim Gospodu;

Bog osuđuje ženu kurvu iz Otkrivenja (otpalu crkvu) a Vi opravdavate tu bogohulnu lažnu religiju jer Vam odgovara da činite ono što ona opravdava.

(nečista hrana kažete da nije greh. Alkohol branite i time ga reklamirate, a kao da ne znate da je pijanstvo greh! "Umerena" upotreba je put u pijanstvo! Svaki pijanica je započeo "umerenom" upotrebom alkohola koju je video od onih koji odobravaju to zlo. Božju zapovest ukidate i umesto toga uspostavljate bezbrojne praznike koje nemaju veze sa Biblijom)

Ono što Bog osuđuje Vi prihvatate i opravdavate, a osuđujete one koji čine po Božjoj volji.

Luk 11:52 Teško vama zakonici što uzeste ključ od znanja: sami ne uđoste, a koji hteše da uđu, zabraniste im.
Luk 11:53 A kad im On ovo govoraše, počeše književnici i fariseji vrlo navaljivati k Njemu i mnogim pitanjem zbunjivati Ga,
Luk 11:54 Vrebajući i pazeći na Njega ne bi li šta ulovili iz usta Njegovih da Ga okrive.

Sve što nema veze sa Biblijom Vi opravdavate ma koliko besmisleno bilo.

#106
#107
#110

A verne ljude koji se trude da žive po Božjoj volji i koji hrabro opominju svet po Božjem nalogu, Vi i Vama slični omalovažavate i ratujete dan i noć protiv njihovog uticaja!

Da ne bi neko slučajno video istinu i prihvatio da služi biblijskom Bogu poštujući sve Njegove zapovesti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top