proizvodnja peleta u kućnoj varijanti

Član
Učlanjen(a)
23.11.2012
Poruka
5
pozdrav svima.već neko vreme se bavim idejom o pravljenju peleta na mašini ručne izrade.napravio sam prilično dobru mašinu,kupio "original"matricu i roler ali pelet nikako da krene.čitajući razne forume izgleda da je ulzni ugao na matrici prevelik al kako smanjiti ugao na kaljenoj i cementiranoj matrici.po rečima prodavca to je engleska matrica i prodato je veliki broj komada bez reklamacije.
voleo bih da se ispričam sa nekim ko ima iskustva u ovome pa ako je moguće i da se vidimo,da pokrenemo proizvodnju.
 
Član
Učlanjen(a)
26.05.2013
Poruka
4
Много је могућих разлога због којих пелет "неће да крене" ....
-гранулација пиљевине,
-влажност

Помогло би када би дао више података, евентуално слику матрице и целе машине
као и нешто прецизније о сировини ...
 
Član
Učlanjen(a)
23.11.2012
Poruka
5
piljevina je stolarska,znači suva bukva,hrast,topola.tačnu vlagu neznam,kažu da je oko 14 znači ok.meljem je na krupari sito 3mm.
 
Član
Učlanjen(a)
23.11.2012
Poruka
5
matrica je debljine 29mm fi200mm rupe su 6mm.motor snage 7,5kw obrtaja 1445 redukovano remenicom na oko 300.
evo i koja slika:P5160105.jpgP4170060.jpgP4170059.jpg
rupe na matrici su upuštene sa 8,5 na 6 mm svega 3mm u dubinu.po mojoj skromnoj računici to je ugao od oko 40 stepeni što je skoro duplo veći ugao od potrebnog.kupio sam na najlonu neke "dijamantske" konuse pa ću bušilicom probati da smanjim ugao.
za majstore i dodatna ulaganja stvarno nemam više novaca.ako mogu pokrenuću je sam ako neuspem ide u staro gvožđe.
 
Član
Učlanjen(a)
26.05.2013
Poruka
4
anellopiccolo.jpg


piana.jpg


Можда ће ти помоћи ....

Доња скица се односи на равна сита ....
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.03.2014
Poruka
1
interesuje me koliko bi kostalo da se krene u proizvodnju peleta sa linijom kapaciteta od nekih 150-200 kg/ h...... ?
 
Učlanjen(a)
09.04.2014
Poruka
1
interesuje me koliko je potrebno otprilike sredstava da se krene u proizvodnju peleta,sa nekom najmanjom linijom(tipa 50-100kg/h)?
 
Natrag
Top