Program za očitavanje temperature CPU, GPU?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
U pravu si,neki procesori mogu rditi i na 80-85stepeni,ali tada se mogu ocekivati razni problemi,Sporost kompa,grejanje Ram memorije,grejanje napajanja,i dr.I zato mislim da je dovoljna temperatura oko 60 stepeni,sve radi kako treba bez ikakvih problema.Stariji procesori ne bi trebalo da predju ni 50 stepeni jer odmah dolazi do kocenja rada kompa i zamrzavenja raznih radnji pri otvaranju foldera,a interneta i da ne pricamo.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
kao sto rekoh, zavisi od procesora, athloni nemaju problema niti komp steka zbog njih cak i na 90c
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Dobr,akoliko dugo moze da radi taj komp sa tolikom temeraturom.Ja imam atlon i nikada mi nije bila tolika temperatura
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
moj radi vec 6 god bez problema pored tolikog silovanja procesima :D
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Dobro je,svaka cast.Sada i ja moj mogu isprobati opterecenje bez bojazni.Ono sto sam napisao to sam procitao na vise mesta da ne bi trebalo opterecivati procesor na velikoj temperaturi,da utice i na Ram memoriju i napajanje i maticnu plocu.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
naravno da utice i naravno vrlo moguce da ce ti stradati maticna i jedan od cipova rama, to sto sam ja radio je kad te bas zanima koliko moze tvoj procesor da gura, pokretanje velikog broja programa i igrica, naravno kad dostigne limit ugasi se, u svakom slucaju odosmo u spam, tema je vezana za programe, ako te jos sta zanima otvori novu temu da ne spamujemo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top